Menu

Svíčky WoodWick a Yankee Candle, které dokonale doladí v roce 2023 vánoční atmosféru

Svíčky WoodWick a Yankee Candle, které dokonale doladí v roce 2023 vánoční atmosféru

Svíčky k Vánocům neodmyslitelně patří. Dokážou totiž vytvořit kouzelnou atmosféru v každém interiéru, ty kvalitní ho navíc provoní příjemnými esencemi. Mezi nejoblíbenější značky svíček patří klasika v podobě Yankee Candle a WoodWick s dřevěnými knoty. Tyto luxusní svíčky navíc patří mezi oblíbené vánoční dárky.

Svíčky od Yankee Candle

Tuto značku vonných svíček zná snad každý na světě. Její začátky jsou však prosté a příběh vzniku Yankee Candle zahřeje u srdce stejně jako jejich svíčky. Vše totiž začalo v Massachusetts v roce 1969, kde jistý Mike Kittredge neměl peníze na dárek pro svou maminku.

Tehdy mu bylo pouhých 16 let, když se rozhodl vyrobit vlastnoručně svíčku z voskovek a kartonu od mléka. Ta se jeho matce a jejím kamarádkám natolik zalíbila, že se stala hitem a mladý Mike tak založil jednu z nejúspěšnějších firem v tomto odvětví.

Jaké svíčky Yankee Candle nabízí?

Sortiment je skutečně široký. Vybrat se dá z celé řady vůní, od citrusových, ovocných, orientálních, přes sladké, svěží až po dřevité a květinové. Svíčky jsou navíc k dostání hned v několika variantách, které se od sebe liší především typem sklenice. Řada “Classic” nabízí klasický tvar sklenice používaný již desítky let, doplněný o skleněné víčko s těsnící gumou.

Novinkou je provedení “Tumbler”, které poznáme podle válcovité, minimalistické sklenice s šedým jednoduchým víčkem a více knoty ve vosku. Řada “Signature” je modernější verze té klasické – sklenice se velmi podobají původnímu vzhledu, mají víčko s gumou, nicméně jsou o něco minimalističtější. Nakonec je tady “Elevation” se čtvercovým provedením a bronzovým plastovým víčkem.

Každá řada je k dostání hned v několika velikostech, přičemž největší svíčky hoří i déle než 150 hodin. K dostání jsou také čajové svíčky s oblíbenou vůní nebo vonné vosky do aromalamp.

WoodWick jako skromná náhrada krbu

Praskání dřeva v krbu je jedním z typických zvuků, které si při pomyšlení na Vánoce většina z nás představí. Se svíčkami WoodWick si tuto atmosféru užijete i v malém bytě bez krbu! Postará se o to dřevěný knot, který při hoření praská. Jeho složení a zpracování je navíc patentované, takže podobný zážitek nečekejte u levnějších svíček s dřevěnými knoty.

Firma si navíc zakládá na udržitelnosti a přírodním složení. Knoty jsou vyrobené z férově pěstovaného dřeva, vosk obvykle z organické sóji a o vůni se postarají přírodní esenciální oleje.

Co najdeme v nabídce WoodWick

Stejně jako u Yankee Candle, i u WoodWick mohou zákazníci vybírat z mnoha různých vůní. Tato značka preferuje spíše vůně sofistikované a jemné, těšit se tak můžete například na vůni vanilky, černého pepře, santalového dřeva nebo nejoblíbenější vůni “teplé vlny”.

Svíčky jsou k dostání v několika velikostech a provedeních. Střední váza má jeden knot a hoří přibližně 60 hodin. I velké vázy disponují jedním knotem, vosk ve sklenici hoří až 120 hodin. Oblíbeným provedením je “Loď” – svíčka ve tvaru elipsy doplněná širokým knotem, který zajistí větší plamen, intenzivnější zvuk i lepší uvolňování vůně.

WoodWick nově nabízí také řadu “ReNew”, pro kterou jsou typické tmavě hnědé nádoby z lahvového skla, doplněné korkovým víčkem. Asi nejzajímavější jsou ale svíčky “Trilogy”. Ty totiž v jedné sklenici ukrývají hned tři různé vůně, které se během hoření střídají, v některých chvílích i prolínají a vytvářejí tak nové tóny.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.