Menu

Koupili jsme sadu rychloupínacích svěrek Parkside za 200 Kč: Kvalita mile překvapila

Koupili jsme sadu rychloupínacích svěrek Parkside za 200 Kč: Kvalita mile překvapila
Foto: Lucie Sobotová

Parkside má ve svém širokém sortimentu kromě nářadí také řadu praktického příslušenství do dílny. Jedním z těchto produktů je 16dílná sada rychloupínacích svěrek. Produkt jsme vyzkoušeli v praxi a jeho kvalitu a funkčnost hodnotíme pozitivně. 

Základní informace

Praktická sada do dílny i domácnosti
85,0 % Celkové hodnocení

Klady

  • Dobrá úroveň zpracování
  • Velký počet mini svěrek
  • Úložný kufřík v ceně
  • Nízká cena (zakoupeno v akci za 200 Kč)

Zápory

  • Jen dvě rychloupínací svěrky
  • Pružiny pružinových svěrek jsou možná až příliš silné
350 Kč Běžná cena

Testovaná sada Parkside obsahuje 16dílů různých mini svěrek utříděných v poměrně bytelném plastovém kufříků. Konkrétně se jedná o:

  • 2x rychloupínací svěrku (rozteč pro upínání cca 100 mm)
  • 3x šroubovou mini svěrku (max. rozteč k upnutí cca 25 mm / 50 mm / 75 mm)
  • 1x magnetickou patku pro šroubové mini svěrky (Ø cca 50 mm)
  • 10x pružinová svěrka: 8 kusů po cca 58 mm, 2 kusy po cca 85 mm

Kufřík má rozměry 26 x 21,5 x 6,1 cm a včetně obsahu váží cca 1,23 kg. Sadu vyrábí rakouská společnost Walter Werkzeuge Salzburg v Číně.

Zpracování a funkčnost

Za akční cenu 200 Kč (běžně 350 Kč) jsme získali početnou sadu mini svěrek v pevném plastovém kufru. Kvalita je vzhledem k nízké ceně na velmi dobré úrovni. Rychloupínací svěrky jsou pevné a nepovolují se. Je trochu škoda, že jsou obsaženy v počtu pouze 2 kusů, protože z osobní zkušenosti víme, jak jsou praktické.

Pružinových svěrek zde najdeme 10 a jsou opatřeny možná až příliš silnou pružinou. Jejich stisknutí vyžaduje vynaložení značné síly, ale na druhou stranu si můžete být jisti, že k sobě dané části přitlačí opravdu pevně. Dále zde najdete 3 šroubové mini svěrky ve třech rozměrech, které je možné upnout do magnetické patky a vytvořit si tak malý „svěráček“.

Verdikt

Využití sady si umíme dobře představit při hobby modelařině a dalších drobných opravách v dílně a domácnosti. Poměr cena/kvalita a cena/funkčnost je dobrý. Produkt proto doporučujeme.

Zdroje: Redakční tvorba, Arecenze, Lidl

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.