Menu

Úhlová bruska Parkside PWS 230 D4: Hodnocení uživatelů a nejlepší alternativy od konkurence

Úhlová bruska Parkside PWS 230 D4: Hodnocení uživatelů a nejlepší alternativy od konkurence

Hledáte kvalitní úhlovou brusku na občasné využití v dílně za příjemnou cenu? Pak vás možná zaujala bruska Parkside PWS 230 D4. Jak si tento model vede u zákazníků, a jaké alternativy nabízí konkurence?

Úhlová bruska Parkside PWS 230 D4

Síla úhlové brusky Parkside PWS 230 D4 je zřejmá ze 2 000 W příkonu, avšak při velké zátěži může dle dostupných recenzí docházet ke zpomalení a mírnému zahřívání. Tato bruska je ideální pro hobby použití a krátkodobé úkoly, k profi využití a dlouhodobější vysoké zátěži se příliš nehodí.

Dlouhý přívodní kabel poskytuje dostatek prostoru k manipulaci, zatímco ovládací spínač s pojistkou umožňuje snadné spuštění bez zasekávání. Otočná rukojeť s možností aretace v třech polohách a pogumované šroubovací madlo zlepšují manipulaci s nástrojem. Kryt kotouče je široký a umožňuje snadné nastavení polohy.

Hledáte-li brusku na občasné využití, obroušení rzi z branky nebo uřezání kousku měkčího kovu, možná vám postačí i méně výkonná alternativa PARKSIDE PWS 125 H7. Ta je také podstatně lehčí a dodává se včetně řezného kotouče.

Základní parametry

  • Příkon 2 000 W
  • Otáčky 6 500 min⁻¹
  • Průměr kotouče 230 mm
  • Hliníková převodovka
  • Ocelový kryt kotouče
  • Hmotnost cca 4 kg
  • Hladina akustického tlaku: Lpa= 94 dB (A)
  • Hladina akustického výkonu: Lwa= 105 dB (A)

Co najdeme v balení?

Vzhledem k poměrně nízké prodejní ceně nehledejte v balení žádné brusné kotouče ani další příslušenství. V krabici najdete kromě samotné úhlové brusky také přídavnou rukojeť, ochranný kryt, montážní klíč a návod k použití.

Názory uživatelů na úhlovou brusku Parkside PWS 230 D4

Tento model od Parkside patří mezi průměrně hodnocené úhlové brusky. Na Heurece si u uživatelů získala 82 %, v Lidl-shopu ji doporučuje 85 % zákazníků, kteří ji vyzkoušeli.

Co se zákazníkům nejvíce líbí je poměr ceny a výkonu. Za poměrně malý obnos totiž nástroj nabízí vysoký výkon a široké možnosti využití. Chválí si také dlouhý přívodní kabel, poměrně kvalitní zpracování nástroje i otočnou rukojeť.

Za nedostatek pak uživatelé považují vysokou hmotnost a špatnou ergonomii madla. Co se také často opakuje je krátká životnost, nicméně v případě reklamace prodejce postupuje rychle a vstřícně.

Nejlepší alternativy – úhlové brusky od konkurence

Makita GA5030R je jedničkou ve své kategorii. Několik let po sobě získává ocenění “Produkt roku – Top v kategorii” na Heurece. I přes velmi dobré parametry překvapí nízkou cenou. Je vhodná také pro profesionální použití. Pokud vám u Parkside vadí nepříjemný zápach prachu v motoru, model od Makity má protiprachovou úpravu i odolnější motor proti nečistotám.

Bosch GWS 9-125 S Professional nabízí velmi vysoký výkon i životnost samotného přístroje a dalších dílů. Má protiskluzové gumové madlo pro větší bezpečí i pohodlí a řadu bezpečnostních prvků. Je vhodná pro praváky i leváky a poradí si i s tvrdými materiály jako jsou beton či cihla.

Narex EBU 125-10 65404596 osloví nejen domácí kutily, ale také profíky. Má vysoký výkon, mnoho bezpečnostních a ergonomických prvků, plochou a poměrně malou převodovou skříň i dlouhý přívodní kabel. Hodí se k řezání různých materiálů, od kovů až po beton.

Srovnání úhlových brusek

Parametr Parkside PWS 230 D4 Makita GA5030R Bosch GWS 9-125 S Professional Narex EBU 125-10 65404596
Vzhled
Orientační cena 1 500 Kč 1 300 Kč 1 500 Kč 1 800 Kč
Příkon 2 000 W 720 W 900 W 950 W
Otáčky 6 500 ot/min 11 000 ot/min 11 500 ot/min 11 000 ot/min
Určení kov kov beton beton
Max. průměr kotouče 230 mm 125 mm 125 mm 125 mm
Hmotnost 4,0 kg 1,8 kg 1,9 kg 2,0 kg

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.