Menu

4 tipy na vybavení na badminton na zimní sezónu 2023/2024

4 tipy na vybavení na badminton na zimní sezónu 2023/2024

Badminton patří mezi oblíbené sporty, které nabízejí skvělý způsob, jak trávit čas venku i v hale. Pokud se chystáte začít hrát nebo jste již zapálenými badmintonisty, správné vybavení může udělat zásadní rozdíl ve vašem výkonu a zážitku ze hry. V následujících řádcích přinášíme 4 tipy na badmintonové vybavení pro dospělé i děti.

Vybavení pro děti

Badminton je stále oblíbenějším sportem, kterému se věnuje celá řada dospělých i dětí. Pro děti znamená badminton možnost rozvoje jejich rychlosti, koordinace, vytrvalosti a také zdravého sebevědomí. K tomu, aby se děti mohly začít badmintonu věnovat, budou ale potřebovat vybavení. V první řadě budou děti potřebovat badmintonovou raketu. Ta by měla být lehká a odrážet výšku dítěte i jeho herní schopnosti.

Na trhu najdete i zkrácené rakety, již pro děti vyšší než 115 cm je ale možné používat rakety běžné velikosti. Kromě rakety musí mít dítě vhodnou padnoucí sálovou obuv a vhodné jsou také chrániče kolen či zápěstí. Badminton samozřejmě není možné hrát bez míčků i ty se prodávají ve speciální dětské variantě. Jedná se o plastové a pomalejší míčky žluté barvy. Na to vše je potom ideální pořídit si sportovní tašku. S touto výbavou se pak dítě může vydat na kterýkoliv kurt.

Dětská raketa Yonex Muscle Power MP-2

490 Kč

ORIENTAČNÍ CENA

Vybavení pro dospělé

I pro dospělého je badminton skvělým sportem, který může přispívat k jeho dokonalé fyzické kondici. Badminton lze přitom hrát na kterékoliv výkonnostní úrovni, na každé z nich je ale třeba vhodné vybavení. Pro dospělé hráče je nejdůležitějším kusem vybavení samozřejmě také raketa. Na rozdíl od dětí mají však na výběr širší spektrum produktů od těch rekreačních až po rakety určené pro skutečně vrcholovou výkonnostní úroveň.

To samé platí pro badmintonové míčky. Dospělí používají spíše péřové míčky, které jsou stabilnější. V závislosti na tom, jestli chtějí hráči využívat spíše oficiální kurty, nebo improvizovaných hřišť bude třeba také multifunkční síť pro raketové sporty. Chybět nesmí ani velká sportovní taška určená pro raketové sporty.

Badmintonový set se sportovní taškou pro rekreační využití Tregare BDM 2

300 Kč

ORIENTAČNÍ CENA

Badmintonové rakety

Badmintonové rakety jsou k dostání v řadě různých variant. Pro výběr je důležitá jejich tuhost, hmotnost a také vyvážení. Obecně platí, že čím je raketa pružnější, tím je snazší na ovládání a je proto vhodnější pro začínající, nebo rekreační hráče. Naopak rakety s vysokou tuhostí jsou určeny pro rychlejší hru a vyžaduje větší herní schopnosti.

Podobně to platí pro hmotnost. Lehké rakety jsou ovladatelnější a méně namáhají zápěstí. Těžším raketám nad 100 gramů by se měli hráči spíše vyhýbat. Rakety jsou označeny taky podle svého vyvážení, některé umožňují spíše rychlé a silné údery na úkor jejich přesnosti. Opakem jsou přesné rakety s vysokou citlivostí. Pro rekreační hráče je ideální kompromis, tedy takzvané vyvážení na střed.

Badmintonová raketa pro středně pokročilé Victor Ripple Power 41

1 800 Kč

ORIENTAČNÍ CENA

Badmintonové míčky

Badmintonové míčky se dělí na plastové a péřové. Zatímco plastové míčky jsou vhodné pro děti, začátečníky a rekreační hráče, péřové míčky jsou určeny pro závodní hráče. Plastové míčky jsou rychlejší, lépe se ovládají. Péřové míčky jsou mnohem stabilnější, avšak vyžadují vyšší úroveň herních schopností.

Míčky (neboli košíčky) se dále dělí podle rychlosti. Ta se označuje číslem od 75 do 79. Čím vyšší číslo, tím rychlejší míček, který doletí dál. Logicky platí, že pro začátečníky jsou vhodné míčky pomalejší.

Badmintonové míčky Yonex Mavis 2000 6 ks

320 Kč

ORIENTAČNÍ CENA

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.