Menu

Výhodný tablet z potravin? Našli jsme zajímavý kousek v Kauflandu

Výhodný tablet z potravin? Našli jsme zajímavý kousek v KauflanduFoto: Canva (se svolením)
V Kauflandu objevíte spoustu levných tabletů s překvapivými vlastnostmi

V Kauflandu nemusíte kupovat jen ovoce, uzeniny nebo pečivo. Jeho e-shop funguje jako tržiště, na němž seženete nejrůznější produkty od mnoha rozličných dodavatelů. Pokud například sháníte nový tablet, můžete tu objevit zajímavé kousky za výhodnou cenu a s netušenými vlastnostmi. Podívali jsme se na nejlevnější tablety a našli jeden, který rozhodně stojí za pozornost – kromě obří baterie nabízí výjimečně plynulý displej a solidní fotoaparát. Je jím Blackview Tab 90.

Blackview Tab 90 – spolehlivý výrobce, výborné parametry

Na tržišti Kauflandu můžete najít i tablety za zhruba 1 000 Kč. Vypadají sice lákavě, ale dávejte si u nich dobrý pozor. Některé z nich mají neznámého nebo dost zvláštního výrobce, což se může vymstít při případné reklamaci. Navíc je třeba hlídat si, s jakou verzí Androidu vyšly. V nabídce leckdy vidíte tablety s Androidem 10 nebo Androidem 11, které už dávno nemají podporu výrobce a nedostávají aktualizace. Proto je vhodné sahat po novějším Androidu a také po známějších značkách.

Mezi novějšími tablety jsme objevili zázrak v podobě Blackview Tab 90. Ten vyšel v roce 2024 s Androidem 14 a nabízí tedy řadu moderních funkcí. Má 11palcový displej, takže není ani příliš malý, ani zbytečně velký. Podporuje HD rozlišení, takže sledování filmů je na něm celkem příjemné. Pokud si trochu připlatíte, můžete mít i FullHD. A překvapí u něj přední 8Mpx fotoaparát a zadní 13Mpx snímač od Samsungu, což je na levný tablet velmi solidní výbava.

I další parametry ale předčí očekávání. Pohání ho osmijádrový čip UNISOC T606 a nabízí až 12 GB RAM (4 GB v základu, plus je tu možnost rozšíření o dalších až 8 GB, a to díky dočasnému zabrání části interního úložiště). Navíc má interní paměť 128 GB a i tady je možnost rozšíření až na 1 TB.

Foto: Blackview Tab 90 má neuvěřitelnou výdrž za velmi příznivou cenu

Královská výdrž

A jak je na tom Blackview Tab 90 s výdrží? Opět se dočkáte překvapivých čísel. Tablet je vybaven baterií s kapacitou 8 200 mAh. Pohotovostní doba tabletu je díky tomu parádních 432 hodin. Pokud ho používáte, měla by baterie zvládnout 24 hodin přehrávání hudby, 14 hodin čtení, 12 hodin prohlížení internetu nebo 8 hodin přehrávání videa. Nebo 37 hodin hovorů. Podporuje ale jen 10W nabíjení, takže plné nabití trvá neskutečně dlouho.

Tablet bohužel nemá slot na SIM kartu, ale podporuje Wi-Fi 5, takže si vše potřebné můžete vyřídit přes toto připojení k internetu. Dobře poslouží doma, v kanceláři i na cestách a jeho jedinou větší nevýhodou je snad jen hmotnost 540 gramů. S ohledem cenu jde ale o daň, kterou lze snést. Blackview Tab 90 totiž v Kauflandu pořídíte za krásných 2 417 Kč.

Zdroje:

  • Autorská tvorba redaktorky Arecenze
  • https://www.kaufland.cz/product/498040801/?search_value=tablety

Reklama



Zaujal vás tento článek? Přidejte si arecenze na svoji homepage Seznam.cz, ať vám naše novinky neuniknou – stačí kliknout zde a potvrdit.

Rubriky

Diskuze Diskuze (11)
Google News Sledujte nás v Google zprávách

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi.
Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email dotazy@arecenze.cz

Prosím pokud tomu nerozumíte, nepište o tom recenze. Tohle je vyloženě blbost: „nabízí až 12 GB RAM (4 GB v základu, plus je tu možnost rozšíření o dalších až 8 GB)“ . Paměť RAM se v tom tabletu rozhodně rozšířit nedá , těch 8 GB se sice v nastavení jmenuje rozšíření RAM, ale nejedná se o RAM, ale o zabrání části té FLASH paměti. Je to taková obdoba odkládacího souboru/oddílu známého z třeba osobních počítačů.

David Klement

hlavně nemám ani 120Hz displej jak tady tvrdí lživě autor. za další má jen HD rozlišení, což vážně není FullHD tedy 1280×720 a nikoliv 1920×1080 jak tvrdí. ta ram rozšířitelná samozřejmě je, to dnes podporuje každý android. ale v základu má jen 4Gb ale lze rozšířit pamětí která činí 128GB. nicméně celé je to lež.

Štěpán Čanecky

Pane Canecky, jednotka b(bit), tedy např. Gb, je udaj pro rychlost i-netu(upload, download), nikoliv pro kapacitu např. paměti. Ta užívá jednotku B(Byte), tedy např. GB.

Roman Nejedlý

8200 baterka a 10w nabijeni…mozna dlouho vydrzi, zato nabijeni je pak na tyden. Total shit.

Kotrxz

Takže nemá 1080p dispelj, nemá 120Hz..samozřejmě za cenu co tvrdí autor..ten Full HD displej je až u vyšší verze klesá už ale stojí 3500kc cca. ale ani ta nemá žádný 120Hz

Štěpán Čanecky

Nechápu jak může psát autor takové bláboly. Rači aď nepíše nic . Tablet s takovými parametry stojí úplně jiné peníze! Základ stojí kolem 3000 tisíc korun . Což je úplně jiná liga než jak uvádí autor . Takhle vybavený tablet jak uvádí autor stojí úplně jiné peníze. Nechápu jak může napsat takový blábol nepravdivý.?!!

Kristýna

Dobrý den,
autorka článku vycházela z informací deklarovaných prodejcem. Chyby jsme opravili a omlouváme se za ně.

Jakub Gulec, redaktor

Článek je pořád (2025-12-31) naprostý blábol. Nevím jak vypadal původně, ale po té „opravě“ je pořád napsaný někým kdo tomu očividně vůbec nerozumí.

Marek Čech

Cca před 4mi roky jsem si koupil telefon Blackview. Používal jsem ho dva roky a nikdy na něj nevyšel žádný bezpečnostní update ani záplata, takže označovat Blackview za spolehlivého výrobce mi přijde dost nadsazené.

Honza M.

tablety nejsou drahý ani od Apple, je to o několik tisíc dražší ale dostanete mnohem víc než tohle, za málo peněz málo muziky, radši si zaplatit o těch několik tisíc víc a mít kvalitu, než tohle

Adolf Stalin

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.