Menu

Recenze a porovnání Český hosting

Doporučujeme Při nákupu v kategorii webhostingů

Datum doporučení: Březen 2019

  • Hodně místa pro databáze
  • Dobré parametry za slušnou cenu
  • Slušná zákaznická podpora
  • Bez nabídky jiných tarifů
  • Registrace na celý rok
84 Kč Cena za měsíc

Základní údaje

Webhostingová společnost Český hosting nabízí pouze jeden tarif. Za poměrně nízkou cenu se pyšní dobrými parametry. V době psaní recenze v březnu 2019 nabízel za cenu okolo 84 korun za měsíc celkem vysokou garanci dlouhodobé dostupnosti 99,98 % (některé hostingy ale garantují dokonce ještě o setinu procenta víc) a hlavně hodně místa pro na disku (25 GB). Zejména pak pro databáze poskytuje 5 GB, což je nejvyšší hodnota v našem výběru. Uživatel se nemusí obávat ani o prostor pro emaily, může jich mít neomezený počet a celková poskytnutá velikost schránek je 10 GB. Datový tok, neboli traffic, je neomezený, stejně jako u drtivé většiny současných hostingů. Výhodou je ukládání dat na rychlé SSD disky. Problémem pro některé zájemce může být fakt, že si tento webhosting nemohou pořídit pouze měsíčně, ale musí zaplatit celoroční registraci, která vyjde na 1 000 korun.

Parametr Tento produkt
Výrobce Český hosting
Garance dostupnosti (%) 99,98
Traffic Neomezeně
Multihosting (počet domén) 1 (neomezeně aliasů na 1 hostingu)
Počet domén 3. řádu Neomezeně
Prostor na disku celkem (GB) 25
Počet databází Neomezeně
Prostor pro databáze (max. GB) 5
Počet emailových schránek k účtu Neomezeně
Velikost emailové schránky (max. GB) 10
SSD Ano
Podpora PHP7 Ano
Podpora WordPressu Ano
Podpora HTTPS Ano

Ochrana, servis a zálohování

Z ochranných prvků najdete u Českého hostingu antivirovou a antispamovou blokaci společně s SSL certifikátem. Garance spokojenosti je poměrně slušná 30denní. Zkušební lhůta pak má dva týdny, což je také dobré. Zálohy se vytváří denně v posledních 7 dnech a navíc má uživatel k dispozici zpětně 3 týdenní zálohy, pozitivem je vyvolání záloh zdarma. Někomu naopak může vadit, že firma neposkytuje více nabídek webhostingových tarifů. Vedle nepřetržitého technického dohledu nad servery můžete využít také zákaznickou podporu přes email, livechat a telefon, což je ve srovnání s ostatními poměrně rozmanitá nabídka.

Parametr Tento produkt
Ochrana Antispam, Antivir, SSL
Garance spokojenosti Ano
Délka garance spokojenosti (počet dní) 30
Zkušební lhůta (dny) 14
Automatické zálohy Denně
Uchování záloh (dny) 7 (+3 týdenní zálohy)
Nabídka jiných tarifů Ne
Zákaznická podpora Email, Livechat, Telefon (pracovní dny 8-23 hod), Nonstop technický dohled

Naše hodnocení a závěr

Hlavním důvodem, proč bychom doporučili webhosting od společnosti Český hosting je jeho dobrý výkon za slušnou cenu. Bohužel však jde zakoupit pouze roční členství, jiné firmy nabízejí platbu po měsících. Uživatelům poskytuje nadstandardních 25 GB diskového prostoru a v něm 5 GB pro databáze a 10 GB pro emailové schránky, což jsou výborné hodnoty. Garance dostupnosti je také dobrá a rovná se v dlouhodobém měřítku 99,98 %. Výhodou je ukládání dat na SSD disky, které zajišťují rychlou odezvu serverů, a také poměrně široké možnosti zákaznické podpory. Naopak některé uživatele zamrzí, že společnost Český hosting nenabízí žádné tarifové alternativy.

Jestliže je vaší prioritou nízká cena ​webhostingových služeb, zkuste se podívat na velmi dostupnou variantu Wedos NoLimit.

84 Kč Cena za měsíc

Diskuze a poradna

Zeptejte se na cokoliv co vás zajímá a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Český hosting

Český hosting

84 Kč Cena za měsíc