Recenze a porovnání Český hosting – Bez kompromisů

Konečný verdikt:

Doporučujeme

Při nákupu v kategorii Webhostingy

Datum doporučení: Březen 2019

Klady:

Hodně místa pro databáze

Zápory:

Bez nabídky jiných tarifů

Registrace na celý rok

84 Kč
cena za měsíc

Základní údaje

Webhostingová společnost Český hosting nabízí pouze jeden tarif s názvem Bez kompromisů. Za poměrně nízkou cenu se pyšní dobrými parametry. V době psaní recenze v březnu 2019 nabízel za cenu okolo 84 korun za měsíc celkem vysokou garanci dlouhodobé dostupnosti 99,98 % (některé hostingy ale garantují dokonce ještě o setinu procenta víc) a hlavně hodně místa pro na disku (25 GB). Zejména pak pro databáze poskytuje 5 GB, což je nejvyšší hodnota v našem výběru. Uživatel se nemusí obávat ani o prostor pro emaily, může jich mít neomezený počet a celková poskytnutá velikost schránek je 10 GB. Datový tok, neboli traffic, je neomezený, stejně jako u drtivé většiny současných hostingů. Výhodou je ukládání dat na rychlé SSD disky. Problémem pro některé zájemce může být fakt, že si tento webhosting nemohou pořídit pouze měsíčně, ale musí zaplatit celoroční registraci, která vyjde na 1 000 korun.

Parametr Tento produkt
Výrobce Český hosting
Garance dostupnosti (%)  99,98
Traffic  Neomezeně
Multihosting (počet domén)  1 (neomezeně aliasů na 1 hostingu)
Počet domén 3. řádu  Neomezeně
Prostor na disku celkem (GB)  25
Počet databází  Neomezeně
Prostor pro databáze (max. GB) 5
Počet emailových schránek k účtu  Neomezeně
Velikost emailové schránky (max. GB) 10
SSD  Ano
Podpora PHP7  Ano
Podpora WordPressu  Ano
Podpora HTTPS  Ano

Ochrana, servis a zálohování

Z ochranných prvků najdete u Českého hostingu antivirovou a antispamovou blokaci společně s SSL certifikátem. Garance spokojenosti je poměrně slušná 30denní. Zkušební lhůta pak má dva týdny, což je také dobré. Zálohy se vytváří denně a uchovávají týden. Jde o běžnou praxi, pozitivem je vyvolání záloh zdarma. Někomu naopak může vadit, že firma neposkytuje více nabídek webhostingových tarifů. Vedle nepřetržitého technického dohledu nad servery můžete využít také zákaznickou podporu přes e-mail, livechat a telefon, což je ve srovnání s ostatními poměrně rozmanitá nabídka. 

Parametr Tento produkt
Ochrana  Antispam, Antivir, SSL
Garance spokojenosti  Ano
Délka garance spokojenosti (počet dní) 30
Zkušební lhůta (dny)  14
Automatické zálohy  Denně
Uchování záloh (dny) 7
Nabídka jiných tarifů  Ne
Zákaznická podpora  E-mail, Livechat, Telefon (pracovní dny 8-23 hod), Nonstop technický dohled

Naše hodnocení a závěr

Hlavním důvodem, proč bychom doporučili webhosting Bez kompromisů od společnosti Český hosting je jeho dobrý výkon za slušnou cenu. Bohužel však jde zakoupit pouze roční členství, jiné firmy nabízejí platbu po měsících. Uživatelům poskytuje nadstandardních 25 GB diskového prostoru a v něm 5 GB pro databáze a 10 GB pro emailové schránky, což jsou výborné hodnoty. Garance dostupnosti je také dobrá a rovná se v dlouhodobém měřítku 99,98 %. Výhodou je ukládání dat na SSD disky, které zajišťují rychlou odezvu serverů, a také poměrně široké možnosti zákaznické podpory. Naopak některé uživatele zamrzí, že společnost Český hosting nenabízí žádné alternativy k tarifu Bez kompromisů.

Jestliže je vaší prioritou nízká cena ​webhostingových služeb, zkuste se podívat na velmi dostupnou variantu Wedos NoLimit.