Srovnání a recenze webhostingu Webglobe Plus | Arecenze
Menu

Recenze a porovnání Webglobe Plus

97,4 % Hodnocení
redakce

TOP produkt

Webhostingy

Klady a zápory

Klady

  • Multihosting
  • Dlouhá zkušební lhůta
  • Zálohy uchovány 14+14 dní

Zápory

  • Existují levnější varianty
  • Zmatenější uživatelské podpora
1 728 Kč Orientační cena

Základní údaje

Tarif Plus společnosti Webglobe vyjde na 119 korun měsíčně. Jako takový se řadí mezi středně drahé hostingy v porovnání s ostatními z našeho výběru (říjen 2022). Garantovaná dostupnost 99,98% se řadí mezi vyšší. Neomezený datový tok standardně uvádí všichni poskytovatelé, není tomu jinak ani u tohoto produktu. Disk omezen na 100 GB neomezí ani větší projekty. Velikost databáze i e-mailové schránky přitom není nijak dále limitována, obé je omezeno pouze samotným prostorem na disku. V obou případech můžete tvořit těchto položek neomezené množství.

Zajímavostí je možnost multihostingu až 3 domén druhého řádu a neomezený počet domén třetího řádu. Samozřejmě neschází podpora nejnovějších verzí PHP, WordPressu a také možnost využití HTTPS. Doba odezvy je zkrácena díky rychlým SSD diskům.

Parametr Tento produkt
Poskytovatel

Webglobe

Garance dostupnosti (%)

99,98

Traffic

Neomezeně

Multihosting (počet domén)

3

Počet domén 3. řádu

Neomezeně

Prostor na disku celkem (GB)

100

Počet databází

Neomezeně

Prostor pro databáze (max. GB)

V rámci prostoru disku

Počet emailových schránek k účtu

Neomezeně

Velikost emailové schránky (max. GB)

V rámci prostoru disku

SSD

Ano

Podpora PHP8

Ano

Podpora WordPressu

Ano

Podpora HTTPS

Ano

Ochrana, servis a zálohování

OneBit vám nabídne ochranu proti DDoS útokům, antimalware, certifikát SSL i ochranu před spamem. Jako jediný poskytovatel garantuje spokojenost po neomezenou dobu, přičemž také zkušební lhůta dosahuje nadstandardních 60 dnů s garancí kompletního vrácení peněz. Zálohy vznikají na denní bázi a jsou dostupné po dobu 14 dní v online administraci, na vyžádání pak dalších 14 dní. Pokud máte zájem prozkoumat i další možnosti webhostingů, Webglobe nabízí i další tarify. Navíc poskytuje přednostní odbavení požadavků na zákaznickou podporu přes telefon, další možnosti spojení, díky kterému můžete řešit neočekávané problémy, je přes email a livechat.

Parametr Tento produkt
Ochrana

Anti-DDoS, Antimalware, Antispam, SSL, Antivir

Garance spokojenosti

Ano

Délka garance spokojenosti (počet dní)

Neomezeně

Zkušební lhůta (dny)

60

Automatické zálohy

Denně

Uchování záloh (dny)

14

Nabídka jiných tarifů

Ano

Zákaznická podpora

Přednostní - Telefon (pracovní dny 9-17h), Email, Livechat

Naše hodnocení a závěr

Společnost Webglobe se svým webhostingem Plus spoléhá hlavně na klid a pohodu uživatelů při aplikaci jejich produktu. Na trh jde s neomezenou garancí spokojenosti a také šedesátidenní zkušební lhůtou. Doba uchování záloh je spíše průměrná, ale pokud započteme také dalších 14 dní po vyžádání, už se jedná o nadprůměr. Zálohy přitom vznikají denně. Dalším pozitivem je multihosting, díky kterému můžete na jednom účtu spravovat 3 domény. Nadprůměrný prostor nabízí také disk, k dispozici vám společnost Webglobe dává rovných 100 GB.

Pokud máte zájem o hosting pro váš eshop a nechcete se jeho fungováním příliš zabývat, doporučujeme se podívat také na hosting OpenServis Profi. Ten je přímo uzpůsoben pro malé eshopy.

1 728 Kč Orientační cena
Autor: Jakub Gulec | Datum: | Produkt: Webglobe Plus | Hodnocení: 97,4 %
Jakub Gulec je technickým guru našeho týmu, zarytým informátorem o technologických novinkách a bez trojice monitorů je nervózní. Protože se několik let věnoval tvorbě webů na zakázku, problematice webhostingů velmi dobře rozumí. Pomůže vám třeba rozlišit, jaké parametry jsou důležité pro začínající e-shop a jaké pro blog. Mezi tématy, která má v péči, patří také elektronika a nářadí.
Technický redaktor

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Webglobe Plus

Webglobe Plus

1 728 Kč Orientační cena