Menu

Recenze a porovnání OpenServis Profi

Doporučujeme Při nákupu v kategorii webhostingů

Datum doporučení: Prosinec 2020

  • Připraveno pro PrestaShop (základní moduly v ceně)
  • Vysoký PHP memory_limit
  • Denní zálohy
  • Velmi vysoká cena
  • Bez multihostingu
4 950 Kč Cena za rok

Základní údaje

Z našeho výběru vyčnívá služba OpenServis Profi zejména svou poměrně vysokou cenou. Ta je podmíněna službami, které jsou v ní zahrnuty. Hosting se specializuje na provoz redakčního systému PrestaShop určeného pro velmi snadné zavedení e-shopu bez nutnosti potřeby znalostí programování. Součástí balíčku jsou také základní moduly pro PrestaShop, počítejte však, že za další moduly si připlatíte.

K dispozici je dáno 50 GB úložného prostoru, který se dělí mezi web, e-maily a databáze. Poměr není stanoven, datový objem tak můžete využívat dle libosti. Označením neomezený se pyšní počet databází, e-mailových schránek a také traffic (datový tok). Z pohledu e-shopu je zavedeno jedno netradiční omezení a tím je maximální počet 50 000 produktů na webu. Multihosting poskytovatel nenabízí, samozřejmostí je však nejnovější verze PHP, rychlé SSD disky a možnost protokolu HTTPS.

Parametr Tento produkt
Výrobce OpenServis
Garance dostupnosti (%) 99,9
Traffic Neomezeně
Multihosting (počet domén) 1
Počet domén 3. řádu Neomezeně
Prostor na disku celkem (GB) 50
Počet databází Neomezeně
Prostor pro databáze (max. GB) 50
Počet emailových schránek k účtu Neomezeně
Velikost emailové schránky (max. GB) 50
SSD Ano
Podpora PHP7 Ano
Podpora WordPressu Ano
Podpora HTTPS Ano

Ochrana, servis a zálohování

Dodavatel nás informoval, že je hosting zajištěn klasickým firewallem, jako u ostatních poskytovatelů. Garance spokojenosti ani zkušební lhůta však není uvedena a tak nelze předpokládat jinak, než že k dispozici není. Pozitivní jsou denní zálohy, které lze vyvolat po dobu 14 dní a zcela zdarma. Dostupný je také výrazně levnější tarif pro menší e-shopy s limitem produktů do 5 000. Zákaznická podpora funguje svižně na e-mailu a na telefonu, ovšem pouze mimo noční hodiny.

Parametr Tento produkt
Ochrana firewall
Garance spokojenosti Ne
Délka garance spokojenosti (počet dní) Neuvedeno
Zkušební lhůta (dny) Neuvedeno
Automatické zálohy Denně
Uchování záloh (dny) 14
Nabídka jiných tarifů Ano
Zákaznická podpora mimo noční hodiny

Naše hodnocení a závěr

Zásadní výhodou služby OpenServis Profi je absolutní přizpůsobení jednoduchému provozu e-shopu na šablonách PrestaShopu. Do vínku je dán velký datový objem, který si zákazník mezi web, databáze a e-maily rozdělí dle vlastní potřeby. Multihosting není dostupný. Neschází zabezpečení, využití SSD disků a poměrně dlouhé uchování záloh, které lze vyvolat zdarma. Službu doporučujeme těm, kdo hledají nejsnazší řešení pro svůj e-shop a nemají znalosti programování.

Pokud patříte mezi náročné uživatele a chcete využít plných možností jiných redakčních systémů, které umožní celou řadu dalších nastavení (funkcí i designu), zkuste se podívat na službu Ebola Premium s nižšími provozními náklady, podobnými parametry, ale bez zaměření na PrestaShop (ten ovšem samozřejmě lze nainstalovat).

4 950 Kč Cena za rok
Autor: Jakub Gulec, Daniel Černý | Datum: | Produkt: OpenServis Profi

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze OpenServis Profi

OpenServis Profi

4 950 Kč Cena za rok