Menu

Recenze a porovnání OpenServis Profi

93,1 % Celkové hodnocení

Další na zvážení v kategorii Webhostingy

Klady

  • Připraveno pro PrestaShop (základní moduly v ceně)
  • Vysoký PHP memory_limit
  • Denní zálohy

Zápory

  • Velmi vysoká cena
  • Bez multihostingu
5 990 Kč Orientační cena

Základní údaje

Z našeho výběru vyčnívá služba OpenServis Profi zejména svou poměrně vysokou cenou. Ta je podmíněna službami, které jsou v ní zahrnuty. Hosting se specializuje na provoz redakčního systému PrestaShop určeného pro velmi snadné zavedení e-shopu bez nutnosti potřeby znalostí programování. Součástí balíčku jsou také základní moduly pro PrestaShop, počítejte však, že za další moduly si připlatíte.

K dispozici je dáno 50 GB úložného prostoru, který se dělí mezi web, e-maily a databáze. Poměr není stanoven, datový objem tak můžete využívat dle libosti. Označením neomezený se pyšní počet databází, e-mailových schránek a také traffic (datový tok). Z pohledu e-shopu je zavedeno jedno netradiční omezení a tím je maximální počet 50 000 produktů na webu. Multihosting poskytovatel nenabízí, samozřejmostí je však nejnovější verze PHP, rychlé SSD disky a možnost protokolu HTTPS.

Parametr Tento produkt
Poskytovatel

OpenServis

Garance dostupnosti (%)

99,9

Traffic

Neomezeně

Multihosting (počet domén)

1

Počet domén 3. řádu

Neomezeně

Prostor na disku celkem (GB)

50

Počet databází

Neomezeně

Prostor pro databáze (max. GB)

V rámci prostoru disku

Počet emailových schránek k účtu

Neomezeně

Velikost emailové schránky (max. GB)

50

SSD

Ano

Podpora PHP8

Ano

Podpora WordPressu

Ano

Podpora HTTPS

Ano

Ochrana, servis a zálohování

Dodavatel nás informoval, že je hosting zajištěn klasickým antispamem i antivirem, jako u ostatních poskytovatelů. Garance spokojenosti ani zkušební lhůta však není uvedena a tak nelze předpokládat jinak, než že k dispozici není. Pozitivní jsou denní zálohy, které lze vyvolat po dobu 14 dní a zcela zdarma. Dostupný je také výrazně levnější tarif pro menší e-shopy s limitem produktů do 5 000. Zákaznická podpora funguje svižně na e-mailu a na telefonu, ovšem pouze mimo noční hodiny.

Parametr Tento produkt
Ochrana

Antivir, Antispam

Garance spokojenosti

Ne

Délka garance spokojenosti (počet dní)

Nerevantní

Automatické zálohy

Denně

Uchování záloh (dny)

30

Nabídka jiných tarifů

Ano

Zákaznická podpora

mimo noční hodiny

Naše hodnocení a závěr

Zásadní výhodou služby OpenServis Profi je absolutní přizpůsobení jednoduchému provozu e-shopu na šablonách PrestaShopu. Do vínku je dán velký datový objem, který si zákazník mezi web, databáze a e-maily rozdělí dle vlastní potřeby. Multihosting není dostupný. Neschází zabezpečení, využití SSD disků a poměrně dlouhé uchování záloh, které lze vyvolat zdarma. Službu doporučujeme těm, kdo hledají nejsnazší řešení pro svůj e-shop a nemají znalosti programování.

Pokud patříte mezi náročné uživatele a chcete využít plných možností jiných redakčních systémů, které umožní celou řadu dalších nastavení (funkcí i designu), zkuste se podívat na službu Ebola Premium s nižšími provozními náklady, podobnými parametry, ale bez zaměření na PrestaShop (ten ovšem samozřejmě lze nainstalovat).

5 990 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: OpenServis Profi | Hodnocení: 93,1 %
Jakub Gulec
Senior redaktor & Head of testing
Jakub je technickým guru našeho týmu, zarytým informátorem o technologických novinkách a bez trojice monitorů je nervózní. Protože se několik let věnoval tvorbě webů na zakázku, problematice webhostingů velmi dobře rozumí. Pomůže vám třeba rozlišit, jaké parametry jsou důležité pro začínající e-shop a jaké pro blog. Mezi tématy, která má v péči, patří také elektronika a nářadí.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze OpenServis Profi

OpenServis Profi

5 990 Kč Orientační cena