Woltair.cz - Recenze a zkušenosti 2023 | Arecenze
Menu

Woltair.cz – Recenze a zkušenosti 2023

Woltair.cz – Recenze a zkušenosti 2023

Woltair je česká firma specializující se na poradenství a realizaci projektů v oblasti úspory energií. Svým klientům dokáže nabídnout profesionální montáž tepelných čerpadel, fotovoltaických elektráren a nabíjecích stanic pro elektromobily. Všechny projekty přitom dodává na klíč, což zahrnuje i získání dotací. Nejen díky tomu má za sebou již přes 3 000 realizací napříč ČR.

Shrnutí:

 • Woltair je český startup specializující se na úsporu energií.
 • Ve své nabídce má servis a montáž tepelných čerpadel, fotovoltaických elektráren a nabíjecích stanic.
 • Za sebou má přes 3 000 realizací, přičemž všechny projekty provádí na klíč.
 • Kromě garance získání dotace až 250 000 nabízí také možnost financování se splácením 20 let.
 • Z vlastní zkušenosti můžeme potvrdit vysokou kvalitu uživatelské podpory. Stejně funguje i online kalkulace projektu do pár minut.
 • Na internetu lze narazit na vysoký počet kladných, ale i negativních recenzí, které směřují především na problémy spojené s montáží a zdlouhavou opravou instalovaných zařízení.

Klady

+ Kalkulace realizace online a zdarma

+ Kompletní vyřízení projektu s dotacemi

+ Záruka až 10 let

+ Záloha pouze 50 %

+ Kvalitní uživatelská podpora

Zápory

Pro podrobnější kalkulaci nutnost obrátit se na osobní konzultaci

Vysoký počet negativních recenzí ohledně kvality montáže a práce techniků

Naše osobní zkušenost s Woltair

Pro lepší zhodnocení firmy jsme se rozhodli vyzkoušet jejíuživatelskou podporu a možnost nezávazné kalkulace. V případě e-mailového dotazu nám došla odpověď do druhého dne, přičemž nám byl celý dotaz ohledně cen tepelných čerpadel zodpovězen – zároveň jsme byli odkázáni na příslušné stránky webu, které jsou přehledné. Následně jsme vyzkoušeli kalkulaci online.

Už na první pohled nás potěšil moderní vzhled kalkulačky, která je podobně jako web velmi přehledná. Vyplnění bylo také jednoduché a trvalo nám jen pár minut. Konečná kalkulace nám byla ihned po potvrzení odeslána na náš e-mail, ale i telefonní číslo.

Celkově hodnotíme zkušenost s Woltair opravdu kladně, a to nejen díky kvalitnímu webu a uživatelské podpoře, ale i nabídce dostupných realizací v kalkulaci, v níž nám firma představila více variant s různými rozpočty. Vyberou si tu tak lidé s napjatým rozpočtem i možností investovat libovolně vysoké částky.

Slevy a kupóny

Woltair prozatím nabízí slevu pouze v případě, že dojde ke zpoždění realizace – ta činí 50 % z celkové ceny. Není však vyloučeno, že se čas od času objeví i speciální akce. Překvapivě můžete při objednání služeb využít i cashbackové portály, jejichž seznam jsme pro vás připravili níže.

Portál Cashback (%)
Tipli 1
Ziskejte.cz 0
Hamty 0
Refundo 0
Plná Peněženka 1 000 Kč
Vratné peníze 0

Základní charakteristiky

Woltair se sám považuje za experta na úsporu energií, což potvrzuje i více než 3 000 realizací napříč ČR. Konkrétně se jedná o český startup založený v roce 2018, jež se specializuje na montáž a servis tepelných čerpadel, fotovoltaických elektráren a nabíjecích stanic. Právě proto se mu daří i po stránce podnikání, díky čemuž ročně generuje obrat ve výši 1 miliardy Kč a na palubu se mu podařilo dostat velké hráče ze světa investic, a to jen v českém rybníčku.

Na rozdíl od jiných firem se orientuje především na spokojenost zákazníka, a proto jako jeden z mála nabízí možnost vybírat z různých značek typů produktů – v praxi si tak u něj vybere každý, a to i lidé, kteří mají pro projekt vyhrazený omezený rozpočet. Kromě toho veškeré projekty nabízí na klíč, čímž se postará o veškeré procesy sám. To se týká i dotací, u nichž garantuje získání dotace až 225 000 Kč.

Počítat můžete až s 10letou zárukou a stálou podporou v podobě oprav či pravidelného servisu. Individuální přístup firmy se projevuje i na příslibu 50 % slevy v případě, že se firmě nepodaří projekt dokončit do 30 dní. Dostupné je také financování prostřednictvím Stavební spořitelny České spořitelny se splátkami až na 20 let. Samozřejmostí je přehledný web, na kterém naleznete spoustu důležitých informací, včetně tabulek, s nimiž si hravě uděláte přehled o tom, kolik ušetříte.

Základní informace
Rychlost realizace 30 dní
Výše zálohy 50 %
Tepelné čerpadlo Ano
Fotovoltaika Ano
Nabíjecí stanice Ano
Počet realizací 3 000
Česká firma Ano
Konzultace zdarma Ano
Kalkulace online Ano
Realizace na klíč Ano
Telefonní linka Ano
Komunikace přes e-mail Ano
Online chat Ne
Pravidelný servis Ano

Nabídka firmy

Woltair nabízí pouze tři typy projektů, které je možné po dohodě i kombinovat. Velkou část provedených realizací si můžete prohlédnout přímo na webu firmy, díky čemuž si snadno představíte, co můžete od daného projektu očekávat. Velkou výhodou je, že vám firma nebude nutit montáž zařízení pouze od jednoho výrobce, ale zdarma si můžete porovnat zařízení hned od několika výrobců.

Tepelná čerpadla

Woltair má za sebou už více než 1 500 realizací tepelných čerpadel. Snadno si tu můžete porovnat tepelná čerpadla hned od několika výrobců, mezi něž patří například LG, Grundig nebo Samsung. Dostupná jsou tepelná čerpadla vzduch-voda, přičemž můžete požádat i o možnost demontáže starého kotle.

Fotovoltaiky

Fotovoltaické elektrárny jsou dostupné v široké škále provedení, kterou se Woltair snaží vždy ušít na míru danému klientovi. V praxi vám tak dokáže nabídnout úsporu až 57 180 Kč. Velkou výhodou jsou i vysoké záruky jednotlivých dílů – počítat lze se zárukou 30 let na výkon panelů, 10 let na baterii a 2 roky na ostatní komponenty.

Nabíjecí stanice

Pokud vlastníte automobil, můžete si u Woltair pořídit vlastní nabíjecí stanici nebo wallbox. I v tomto případě vám firma vytvoří řešení na míru, přičemž realizace vás bude stát od 15 000 Kč. Dostupné jsou dva typy nabíjecích stanic s výkonem až 22 kW. Přibližnou cenu realizace s výší dostupné dotace si můžete přečíst v následující tabulce.

Cena realizace

Projekt Cena (Kč) Výše dotace (Kč)
Tepelné čerpadlo Od 40 000 do 250 000 Kč Až 100 000
Fotovoltaika Od 300 000 do 600 000 Kč Až 205 000
Nabíjecí stanice Od 15 000 Kč do 60 000 Kč Až 30 000

Kalkulace online

Woltair nabízí kompletní kalkulaci projektu online, dopředu je ale nutné počítat s tím, že se jedná pouze o návrh, který se může lišit od konečného řešení. Vyplnění online kalkulačky vám zabere jen pár minut – celý proces se skládá ze sedmi kroků. V prvním kroku si vyberete, o jaký projekt stojíte. Následně je třeba doplnit informace o:

 • dosavadním typu vytápění,
 • způsobu ohřevu vody,
 • velikosti vytápěné plochy,
 • míry zateplení domu,
 • vybavení domu (klimatizace, sauny, bazén),
 • kraji, kde bydlíte.

Na úplném konci stačí, když vyplníte svůj e-mail a telefonní číslo. Po odeslání formuláře vám web ihned vygeneruje přibližnou kalkulaci, kterou vám přepošle i na e-mail a mobilní telefon prostřednictvím SMS. V kalkulaci vám firma nabídne hned několik řešení seřazených podle ceny. Spolu s tím vám nabídne také výši roční úspory.

Průběh realizace

Prvním krokem při realizaci je kalkulace dostupného projektu. Poté se na vás obrátí zástupce firmy, který s vámi kalkulaci doladí a dotvoří ji doslova vám na míru. Pokud budete souhlasit, pustí se firma do papírování spojeným s financováním a přidělením dotací – zažádat tak můžete i o půjčku od Stavební spořitelny České spořitelny. Firma k vám pošle technika, který vše prohlédne a navrhne možné řešení.

Po dokončení veškeré administrativy se přesune k přípravě a instalaci daného projektu, což zahrnuje například úpravu rozvodů a celkovou montáž zařízení. Ta by měla proběhnout zhruba do jednoho či dvou týdnů. V případě, že se Woltair nepodaří vše dokončit do 30 dní, poskytne vám slevu 50 % na celý projekt. Jestliže budete mít zájem, můžete si u společnosti zažádat o pravidelný servis zařízení a jeho revizi. Zhruba do měsíce či dvou by vám měla být na váš účet vyplacena dotace.

Oprava, údržba a servis

Woltair se kromě montáže zabývá také opravami, údržbou a servisem veškerých zařízení. V případě, že dojde k poškození některého ze zařízení, můžete opravu jednoduše objednat online prostřednictvím webu, kde vyplníte krátký formulář. Požádat lze o pravidelný servis za poplatek do 2 799 Kč – u tepelného čerpadla se postará o kontrolu a čištění v průběhu 120 minut.

Uživatelská podpora

U Woltair můžete využít možnost komunikace telefonicky nebo skrze e-mail. Telefonní linka je dostupná od 8 do 17:30 hodin. Samotná uživatelská podpora se řadí mezi jedny z nejkvalitnějších, díky čemuž si můžete být jistí, že vám vždy odpoví na veškeré vaše dotazy a bude vstřícná.

Hodnocení firmy zákazníky

Hodnocení firmy jsou poměrně rozporuplné, přičemž je třeba zdůraznit, že s většinou negativních recenzí se snaží firma vypořádat a aktivně odepisuje i na Google recenzích či sociálních sítích. V pozitivních recenzích je často zmiňováno profesionální jednání a rychlá instalace. Naopak v negativních recenzích narazíte na problémy se spuštěním zařízení, zdlouhavými opravami či problémy s techniky, kteří občas nestíhají.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným firmám

Hlavní výhodou Woltair je především kvalitní web, který je oproti konkurenci mnohem propracovanější. Jako jeden z mála nabízí online kalkulaci zdarma, přičemž výsledky máte hned. Pro podrobnější kalkulaci se však budete muset obrátit na konzultanta. Pozitivně vás překvapí i záruka až 10 let, 50% záloha či sleva v případě, že není zakázka vyřízena včas.

Porovnání s alternativami

I když se řadí Woltair mezi nováčky, podařilo se mu poměrně rychle vybudovat si velké jméno na trhu. Oproti konkurenci nabízí především individuální přístup, čímž si získává velkou část klientů. Narazit však můžete i na další společnosti, které vám dokážou nabídnout podobné služby.

Jednou z nich je EnergoSolar, jež se může také pochlubit uživatelskou podporou, ale nenabízí online kalkulačku. Dostupné jsou též služby od ČEZ prostřednictvím firmy Tenaur jež má za sebou už 9 000 realizací. Mínusem je však pomalejší realizace do 3 měsíců a okleštěná nabídka dostupných zařízení.

Závěrečné shrnutí

Woltair se u nás řadí mezi jedny z nejlepších firem zabývající se realizací energeticky úsporných opatření. I když má stále své mouchy, dokáže vám v mnohých případech nabídnout jedny z nejvýhodnějších podmínek. Zajímavá je i nabídka slevy v případě zpoždění realizace, což většina konkurence nenabízí.

Rubriky

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Dobrý den, záruka 10 let platí na všechna zařízení? Děkuji.

Marek Doležal

Dobrý den, i když firma nabízí záruku až 10 let, nevztahuje se na všechna zařízení. Záruka 10 let je dostupná u tepelných čerpadel, přičemž u fotovoltaických elektráren mají jednotlivé části různě dlouhou záruční dobu. Hezký den.

Nikol Engelmann, redaktor

Dobrý den, pokud dojde k poškození tepelného čerpadla, opraví mi ho firma, nebo musím hledat opraváře? Díky.

Ondřej Novák

 Dobrý den, opravu si můžete objednat online přímo na webu firmy. Přejeme hezký den.

Nikol Engelmann, redaktor

Dobrý den, co dělat, když firma woltair neopravila FVE ve 30 denní reklamační lhůtě? FVE je namontovaná, připojená, ale nevyrábíme skoro 2 měsíce, evidentní vada na střeše. Pouze výmluvy, že to dělal externí partner a ten to musí opravit. Děkuji za odpověď.

Jiří Havel

Dobrý den, tohle je asi spíš na právníky znalé ve spotřebitelském právu, nedokážeme odpovědět. Zkuste dTest, ten má v týmu právníky, kteří radí se spotřebitelskými problémy. Viz. https://www.dtest.cz/poradna

Jakub Havelka, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.