Menu

WoodWick a Yankee Candle vyrábí tatáž firma (2024), kvalita se přesto zásadně liší!

WoodWick a Yankee Candle vyrábí tatáž firma (2024), kvalita se přesto zásadně liší!
Ilustrace: Arecenze

Zatímco svíčky Yankee Candle patří mezi známé značky prémiových voňavých svíček, Woodwick stojí trochu v pozadí a navíc jsou považované za luxusní zboží. Jejich výrobce je přitom totožný. Chcete-li vědět, jestli s cenou stoupá i kvalita a co od každé značky můžete čekat, jste na správném místě.

  • Tip: Zajímá vás, jak si stojí Yankee Candle a Woodwick oproti ostatním značkám? Podívejte se na naše srovnání svíček.

Jedna firma, dvě značky svíček

Mohlo by se zdát, že voňavé svíčky Yankee Candle a Woodwick jsou přímými konkurenty, ale už pár let tomu tak není. Vlastníkem obou značek je firma ze Spojených států Amerických Yankee Candle, která nabízí víc než 600 vůní. Svíčky Woodwick pod tuto firmu spadají od roku 2017, kdy došlo k odkupu firmy Smith Mountain Industries, která svíčky Woodwick vyvinula.

I proto u obou typů svíček najdete výrazné rozdíly, na které se zaměříme níže. Ať už zvolíte jeden nebo druhý typ, můžete si být jistí, že vám příjemně provoní domov. To potvrzují i jejich uživatelé ve stovkách recenzí. Pěknou zajímavostí je, že se při rozšiřování svíček do celého světa v roce 2016 firma rozhodla část výroby přesunout i do České republiky.

Yankee Candle

  • + Delší doba hoření
  • + Nižší cena
  • – Vosk chemického původu

Historie svíček Yankee Candle sahá až k Vánocům roku 1969. V současné době jsou oblíbené pro intenzivní vůni, dlouhou dobu hoření i svůj vzhled – typické jsou skleněné dózy s masivním skleněným uzávěrem.

Přestože mají přírodní, bavlněný knot, s voskem je to horší. Parafín je chemického původu. Trochu to dorovnávají vonné výtažky, z nichž některé mívají přírodní původ. Tvorba voskového jezírka trvá déle, podle výsledků našeho testování až dvojnásobně. S tím se pojí i jejich celkově nižší cena.

Woodwick

  • + Dřevěný, praskající knot
  • + Vosk přírodní/částečně přírodní
  • – Vyšší cena

Luxusní svíčky Woodwick sází na prémiové zpracování i materiály, za což si připlatíte. Jejich knot je dřevěný a při hoření vydávají jedinečné praskání napodobující hoření dřeva. Vosk tvoří kombinace sójového a prémiového parafínu, díky čemuž je i voskové jezírko rovnoměrně rozložené a svíčka vyhoří beze zbytku.

Od Woodwick pořídíte i přírodnější a nejdražší variantu svíček Woodwick ReNew, které mají přírodní knot i vosk pocházející ze sóji a kokosu. Obal je z recyklovaného skla a ve složení najdete esenciální oleje nebo například kůru ze zpracovaných pomerančů.

 

Porovnání svíček Yankee Candle a Woodwick

V přehledné tabulce nabízíme srovnání nejdůležitějších parametrů všech svíček:

Parametr Yankee Candle (623 g) Woodwick (609,5 g) Woodwick ReNew (609,5 g)
Čím se odlišuje Parafín má chemický původ Praská při hoření a intenzivně voní Méně praská i voní (oproti klasické Woodwick)
Materiál víčka Sklo Dřevo Korek
Jak hoří Nerovnoměrné voskové jezírko Rovnoměrné voskové jezírko Voskové jezírko je rovnoměrné
Knot Ze 100 % bavlny Z přírodního dřeva Z přírodního dřeva
Vosk  Rafinovaný parafín Sójový a prémiový parafín Sójový a kokosový vosk
Maximální doba hoření 150 h 130 h 45 – 75 hod
Orientační cena  560 Kč 650 Kč 1 000 Kč
Přibližná cena za hodinu hoření 4,60 Kč 5 Kč 22 – 13 Kč

 

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.