Menu

Zabije Apple malé iPhony? Nový iPhone SE 4 možná nebude.

Zabije Apple malé iPhony? Nový iPhone SE 4 možná nebude.

Americký gigant uvedl první generaci dostupné varianty iPhonu v roce 2016 a někteří uživatelé jej dodnes používají. Pro iPhone SE byl vždy společný vysoký výkon moderního procesoru a kompaktních rozměrů. Naopak se uživatel nikdy nedočkal zrovna kvalitní obrazovky, fotoaparátu ani reproduktorů. A ověřený leaker a analytik Ming-Chi Kuo nyní přišel s celou sérií tweetů, ve kterých předestírá hlavní důvody, proč Apple možná od malých a dostupných iPhonů upustí úplně.

„V souladu s mou nejnovější studií Apple pravděpodobně odloží svůj záměr sériové výroby iPhonu SE 4 v roce 2024, nebo řadu úplně zruší. Důvodem může být nižší poptávka uživatelů po iPhonech střední a nižší třídy (iPhone SE, iPhone 13 mini, iPhone 14 Plus).” napsal Kuo na Twitter. Rovněž uvedl, že jeho teorii podporuje také nezbytné zvýšení nákladů na výrobu iPhonů SE 4. To má být spojeno s proklamovaným celoobrazovkovým designem nových modelů.

Snížení nákladů na vývoj a výrobu méně exponovaných modelů by podle Kua mohlo Applu pomoci bez větších změn překonat současnou celosvětovou ekonomickou recesi. S ohledem na chatrné prodeje iPhonů 14 Plus, které nahradily zrušené iPhone Mini se může stát opravdu cokoliv. Podle nás se schyluje k jedné z těchto variant:

  • Apple se vrátí k iPhonu Mini a iPhone SE a Plus zruší
  • Apple zruší iPhone SE nebo jej odsune na rok 2025
  • Nic se měnit nebude

Z našeho pohledu je náročné říci, k jaké variantě se vedení společnosti Apple uchýlí. Nezbývá proto než doufat, že nám výrobce telefonů se systémem iOS nějaké malé modely na výběr nechá. Je totiž jedním z mála, kdo ještě před zrušením iPhonu 14 Mini malé vlajkové telefony na trh dodával. Na obrázku níže se můžete podívat na to, jak si odborná komunita myslí, že by mohl vypadat iPhone SE 4. Stejně jako všechny ostatní teze v tomto článku se jedná ale pouze o odborný předpoklad, nikoliv však informace přímo od výrobce.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.