Menu

Parkside aku LED reflektor PLSA 20-Li A1 po 6 měsících používání: Svítí dobře, ovládání nenadchne

Parkside aku LED reflektor PLSA 20-Li A1 po 6 měsících používání: Svítí dobře, ovládání nenadchne

Parkside aku LED reflektor PLSA 20-Li A1 je šikovný pomocník do každé dílny, sklepa či domácnosti. Není ale uživatelsky ideální a leccos mohl výrobce lépe promyslet. Jedná se především o nepraktické ovládání s malými tlačítky. Jaké má reflektor klady a co se naopak nepovedlo? Zde je zhodnocení po cca 6 měsících pravidelného používání. 

Představení produktu

Parkside PLSA 20-Li A1 je kompaktní aku LED reflektor s využitím v dílně i v domácnosti. Lze jej zakoupit samostatně bez akumulátoru a nabíječky nebo v setu. Reflektor je vybaven 20 LED diodami s 2 intenzitami osvětlení (100 % a 50 %) a režimem blikání.  Jsou zde také integrované 2 závity pro použití se stativem (5/8″ a 1/4″).

Hlava reflektoru je výkyvná a ze ji pomocí šroubu zaaretovat v libovolné poloze. Reflektor umožňuje také síťové napájení díky adaptéru, který je součástí balení. Zařízení je kompatibilní se všemi akumulátory ze série „X 20 V Team“ a „X 12 V Team“. Hlavní parametry produktu shrnuje tabulka:

Parametr Hodnota
Orientační cena 

  • bez aku
  • s aku 20 V 2 Ah
  • s aku 20 V 4 Ah
 

900 Kč

1 400 Kč

2 000 Kč

Max. světelný tok 2 300 lm
Teplota světla 5 700 K (bílé denní světlo)
Doporučený akumulátor 12 V (2 Ah) / 20 V (2 Ah)
Doba svícení při provozu na akumulátor 12 V (2 Ah) cca 50 min

20 V (2 Ah) cca 85 min

12 V (4 Ah) cca 100 min

20 V (4 Ah) cca 170 min

Příslušenství Síťový adaptér o délce cca 1 m

Redukce na 12 V akumulátor

Rozměry 25 x 18,9 x 21 cm
Hmotnost 1,3 kg

 

Zkušenosti s používáním

Produkt jsem zakoupila domů asi před půl rokem především jako prozatímní zdroj světla na půdu, než instalujeme stropní osvětlení. Na půdě jej používáme na denní bázi. Kromě toho jsme jej používali při rekonstrukcích domu a dalších pracích, kde běžně svítil několik hodin v kuse. Reflektor nabízí 3 režimy svícení. S intenzitou 100 % svítí velmi vydatně, ale i intenzita 50 % je naprosto dostatečná na běžné posvícení. Pro režim blikání jsem nenašla praktické využití.

Úskalím produktu je ovládací panel s dvěma tlačítky (zapnout/vypnout, volba režimu svícení), který je nešťastně umístění pod rukojetí na horní části reflektoru. Pokud reflektor svítí, je těžké dané tlačítko nahmatat, aniž by nedošlo k oslnění. Tlačítka jsou navíc velmi malá, plochá a poměrně tuhá. Někdy je mačkám i několikrát, než se mi to skutečně podaří.

Udávaná výdrž svícení na daný akumulátor odpovídá mým zkušenostem, nebo je dokonce lehce vyšší. Pokud hodláte reflektor používat jako stavební, nebo jako přenosné světlo v dílně, doporučuji nákup alespoň 4 Ah akumulátoru. Změřila jsem nepřetržitou dobu svícení s plně nabitým akumulátorem 20 V 4 Ah při intenzitě svícení 100 %. Reflektor zhasnul až za 3 hodiny a 20 minut, což mne velmi mile překvapilo. 

Shrnutí

Hlavními výhodami Parkside aku LED reflektoru PLSA 20-Li A1 jsou jeho univerzální využití, kompaktní rozměry a vysoká svítivost. Reflektor lze umístit na téměř jakoukoliv rovnou plochu, zavěsit nebo připevnit na stativ. Předností je také více možností napájení (12 V, 20 V a 230 V). Reflektor má poměrně bytelné plastové provedení a praktické madlo na snadný přenos.

Nejslabším místem produktu je ovládací panel s 2 mikrospínači, které jsou nevhodně umístěny. Lepším řešením byla větší tlačítka umístěná například na straně reflektoru, kde by k nim byl lepší přístup. Ocenila bych také kontrolku nízkého stavu baterie, abych měla čas provést výměnu, než reflektor zhasne.

Klady

+ Dobrý poměr cena/výkon

+ Vysoká svítivost

+ Univerzální využití

+ Bytelné provedení

+ Více možností napájení

+ Regulace intenzity svícení ve dvou stupních

Zápory

Uživatelsky nepřívětivé ovládání

Chybí kontrolka nízkého stavu baterie

Na doporučený akumulátor 2 Ah příliš dlouho nevydrží

900 Kč

ORIENTAČNÍ CENA

Závěr

Parkside PLSA 20-Li A1 je cenově dostupný aku LED pracovní reflektor s dostatečným výkonem pro běžné hobby činnosti okolo domu či chaty. Jeho největší předností je univerzálnost jak ve využití, tak v možnostech napájení. Jeho spouštění a vypínání ale vyžaduje trochu cviku kvůli malým, tuhým a hůře přístupným tlačítkům. Celkově produkt hodnotím na 70 %.

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.