Menu

Známe podobu OnePlus Nord 3: Zopakuje OnePlus úspěch ve střední třídě?

Známe podobu OnePlus Nord 3: Zopakuje OnePlus úspěch ve střední třídě?

V minulosti se stal OnePlus Nord 2 jedním z nejvýhodnějších telefonů střední třídy. V době své největší slávy nabízel vynikající poměr ceny a výkonu, a to jak ve smyslu procesoru, tak také fotoaparátu. Už nějakou dobu se dostávají na světlo světa informace o nové generaci OnePlus Nord 3. Podle všeho se bude jednat o přeznačení stejného telefonu, jaký byl vydán pod názvem OnePlus Ace 2V v Číně v březnu 2023. Před dvěma týdny se vytasil uznávaný leaker Yogesh Brar s informací, že by globální vydání telefonu mělo přijít někde mezi květnem a červencem.

Pokud by to byla skutečně pravda a jednalo by se o přeznačený model OnePlus Ace 2V, pak bychom se dočkali také bočního posuvníku se třemi polohami. Jedná se o podobné vybavení, jaké nabízí iPhony pro přepínání do tichého režimu.

 

Konstrukce telefonu by se měla zakládat na kovových rámečcích spojujících odolné přední i zadní sklo. Obrazovka typu AMOLED nabídne obnovovací frekvenci 40–120 Hz a vysokou svítivost. Osazený procesor Dimensity 9000 se svým výkonem řadí kousek pod Snapdragonu 8 Gen 1, takže o svižný chod a výborné herní schopnosti telefonu bude postaráno. Trochu nás zaráží ale parametry fotoaparátů. Kromě hlavního snímače se o žádnou hitparádu nejedná, je tedy otázkou, jak zajímavou nabídne OnePlus na českém trhu cenu.

OnePlus Nord 3
Design
Pořizovací cena (odhad v ČR) Zatím neznámá
Konstrukce

Materiál

 

Kov, záda ze skla Gorilla Glass 5

Displej

Technologie
Úhlopříčka

Jemnost displeje

Obnovovací frekvence displeje

Maximální jas obrazovky

 

AMOLED
6,74 palce

450 pixelů na palec

40–120 Hz

1 450 nitů

Procesor

Model

Výpočetní výkon (GeekBench 5.4)

Výkon dle AnTuTu

 

Dimensity 9000

Neznámý, okolo 4 000

1 050 500

Baterie

Kapacita

Rychlost drátového nabíjení

 

5 000 mAh

80 W

Hlavní fotoaparát

Rozlišení
Světelnost

 

64 megapixelů

f/1,70

Fotoaparát s teleobjektivem

Rozlišení
Světelnost

 

2 megapixely

f/2,4

Ultraširoký fotoaparát

Rozlišení
Světelnost

 

8 megapixelů

f/2,2

Selfie fotoaparát

Rozlišení
Světelnost

 

16 megapixelů

f/2,4

Rubriky

#Arecenze

Pro nejnovější informace sledujte také naše sociální sítě

Mohlo by vás zajímat

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Kdy bude v ČR k dispozici? Vzhledem k tomu, že je problém s OnePlus CE 3, která je oficiálně k dispozici v ČR od dubna 2023 a stále není naskladněna na shopech, tak se obávám, že s touto novou verzí OnePlus Nord 3 to bude těžké… Uvěřit, že skutečně dorazí.

Jean Pierre

Dobrý den, to je bohužel těžko říct. Podle prohlášení výrobce a náznaků vyplývá, že se chce na Evropu soustředit více, než v minulosti. Ale to jsou jen „plochá“ prohlášení, dokud to skutečně neuvidíme. Zatím vám tedy mohu říci jen to, že si budeme muset všichni počkat. Osobně očekávám dostupnost nejdříve v srpnu. Dá se očekávat, že výrobce nebude s Nordem 3 moc otálet, protože se jedná o potenciálně masově prodávaný produkt.

Jakub Gulec, redaktor

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.