Recenze Clean Pool 70535 Comfort - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Clean Pool 70535 Comfort

Výborné Celkové hodnocení

Nejoblíbenější u uživatelů v kategorii Solární sprchy

Klady

  • Nadprůměrný objem nádrže
  • Voda se ohřeje relativně rychle
  • Kohoutek na opláchnutí nohou
  • Jednoduchá instalace
  • Pěkný design

Zápory

  • Vhodné využít další kotvící prvek
  • Sprchová růže kape
4 000 Kč Orientační cena

Clean Pool 70535 Comfort patří aktuálně k nejoblíbenějším solárním sprchám na trhu, což ostatně platí dlouhodobě. Oceňovány jsou její kvalitní vlastnosti, stejně jako poměrně příznivá cena. Navíc je populární i díky své vizuální stránce, takže zaujmout může i svým designem.

Základní charakteristiky

Solární sprcha Clean Pool 70535 má sice plastové tělo, nicméně je kvalitní, takže žádné negativní zkušenosti s poškozením se neobjevují. Některé části jsou navíc v chromovém provedení. Zařízení má nádrž na vodu s objemem 35 l, který umožňuje důkladné mytí více lidí. Solární sprchy nad 30 l mají ostatně obecně nadprůměrný objem. Disponuje i nastavitelnou sprchovou hlavicí, která umožňuje komfortní osprchování všem členům rodiny.

Veškerou vodu v zásobníku dokáže sprcha vlivem slunečních paprsků ohřát až na 60 °C. To je příjemná teplota, byť některá další zařízení umožňují ohřev na teplotu ještě vyšší. Proces ohřevu navíc není dlouhý, což je další praktická vlastnost. Clean Pool 70535 Comfort má rovněž pákovou baterii na studenou a teplou a vodu a navíc je opatřena kohoutkem, díky němuž se si můžete opláchnout nohy, a to např. před vstupem do bazénu nebo vířivky.

Parametr Tento produkt
Materiál

Plast

Objem (l)

35

Výška (cm)

214

Hmotnost (kg)

11,4

Teplota vody (°C)

až 60

Kohoutek na opláchnutí nohou

Ano

Nastavení teploty vody

Ano

Nastavitelná sprchová hlavice

Ano

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Clean Pool 70535 je mezi českými uživateli dlouhodobě hojně nakupovanou solární sprchou. Kladně hodnocen je její velmi slušný objem vody, poměrně krátká doba ohřevu, přítomnost kohoutku pro opláchnutí nohou, pěkný design nebo jednoduchá instalace. Při té mohou být na druhou stranu dle určitých zkušeností poněkud nedostatečným vybavením kotvící šrouby. Podle některých uživatelů navíc sprcha po uzavření vody kape poněkud déle, než by měla.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Solární sprcha Clean Pool 70535 vlastně není ničím výjimečná, nicméně takřka ve všech ohledech patří k velmi kvalitním zařízením. Během poměrně krátké doby ohřeje až 35 l vody, takže ji může používat řada osob. Kromě toho lze využít i kohoutek na opláchnutí nohou. Sprcha se také snadno instaluje. Dle zkušeností některých uživatelů je ovšem vhodné použít jeden kotvící prvek navíc. Sprchová růžice zároveň může kapat déle, než je záhodno.

Porovnání s alternativami

Clean Pool patří mezi přední české výrobce produktů pro čištění bazénů. V jeho nabídce navíc naleznete i kvalitní a oblíbené solární sprchy. Model 70553 DeLuxe má nerezové hliníkové tělo a vyšší objem, na druhou stranu je dražší než recenzovaný produkt. Pokud naopak sháníte levnější zařízení, doporučit vám můžeme Clean Pool 70508 Tropic, který má ale výrazně nižší objem (18 l), takže se hodí pro osprchování menšího množství osob.

Závěrečné shrnutí

Clean Pool 70535 Comfort lze označit za jednu z nejpopulárnějších solárních sprch posledních let. Za poměrně příznivou cenu totiž přináší vše, co byste od takového zařízení očekávali. Má velký objem 35 l, voda se v ní ohřeje poměrně rychle až na 60 °C a před vstupem do bazénu si můžete pod kohoutkem opláchnout nohy. Pokud ji navíc správně ukotvíte, k čemuž je vhodné využít i kotvící prvek navíc, problematické zřejmě bude jen občasné kapání vody.

4 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Clean Pool 70535 Comfort | Hodnocení: Výborné
Petr Šindelář
Redaktor
Petr je redaktor, který se psaní článků pro různé weby věnuje již více než 13 let. Zároveň ho zajímají různé „vychytávky“, jež lidem usnadňují život a zároveň jsou ekologické. Do této kategorie přitom patří i solární sprchy, které si už měl také možnost mnohokrát vyzkoušet. Dobře si tedy uvědomuje, o jak praktické vybavení na zahradu se může jednat. Zároveń ale poznal, jaké maličkosti (např. kývání se ve větru) mohou představovat problém.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Clean Pool 70535 Comfort

Clean Pool 70535 Comfort

4 000 Kč Orientační cena