Recenze 10 solárních sprch | Nejprodávanější & Nejlepší | Arecenze.cz
Menu

Recenze nejprodávanějších solárních sprch 2023

Aktualizováno:
Srpen 2022

Přísun teplé vody považujeme v dnešní době za neodmyslitelný standard. Obyvatelům bytů stačí otočit kohoutek a nastavit požadovanou teplotu. V domech se zase o všechno postará praktický bojler a v zimních měsících lze k ohřevu vody využít třeba i zbytkovou energii z topení.

Jenže co zahrada? S nástupem letních měsíců stále více trávíme čas venku u bazénu. Před návštěvou oázy klidu se ovšem vyplatí zbavit tělo nečistot a potu. Jak ale zajistit přísun teplé vody bez nutnosti osprchovat se v koupelně a vážit cestu přes celou zahradu? Moderní doba zná řešení na všechno, a tak spatřily světlo světa praktické solární sprchy. V domácnosti bychom je asi nevyužili, na zahrádce však mají své pevné místo.

Jelikož zájem o nákup sluncem poháněných sprch neustále stoupá, rozhodli jsme se připravit následující článek. Naleznete v něm přehled nejdůležitějších kritérií pro správný výběr a neopomeneme se podívat ani na problematiku cen.


Nejlepších 10 solárních sprch dle hodnocení a recenzí uživatelů

Pořadí Vzhled Název Hodnocení Orientační cena Aktuální cena
1.
Recenze Hawaj 70558 Solární sprcha 40l
Hawaj 70558 Solární sprcha 40l 95 %
Počet recenzí: 20
5 500 Kč Zobrazit nabídky
2.
Recenze Hawaj 70556001 Uno 38 l
Hawaj 70556001 Uno 38 l 94 %
Počet recenzí: 9
4 000 Kč Zobrazit nabídky
3.
Recenze Hawaj 70548 Solární sprcha 38 L
Hawaj 70548 Solární sprcha 38 L 84 %
Počet recenzí: 8
3 900 Kč Zobrazit nabídky
4.
Recenze MARIMEX 10992037 UNO 20 l
MARIMEX 10992037 UNO 20 l 81 %
Počet recenzí: 48
3 000 Kč Zobrazit nabídky
5.
Recenze MARIMEX 10992002 UNO 14
MARIMEX 10992002 UNO 14 73 %
Počet recenzí: 51
3 000 Kč Zobrazit nabídky
6.
Recenze Marimex 10992055 UNO 35
Marimex 10992055 UNO 35 40 %
Počet recenzí: 1
9 000 Kč Zobrazit nabídky
7.
Recenze Marimex 10992057 solární sprcha 40L
Marimex 10992057 solární sprcha 40L Zatím nehodnoceno 14 600 Kč Zobrazit nabídky
8.
Recenze HANSCRAFT HAPPY XL
HANSCRAFT HAPPY XL Zatím nehodnoceno 9 000 Kč Zobrazit nabídky
9.
Recenze HANSCRAFT Dada
HANSCRAFT Dada Zatím nehodnoceno 20 500 Kč Zobrazit nabídky
10.
Recenze Hanscraft DADA CURVE
Hanscraft DADA CURVE Zatím nehodnoceno 22 500 Kč Zobrazit nabídky

Zobrazit další produkty


Jak vybrat solární sprchu

Mnoho zákazníků nejspíše neví, co si pod označením solární sprcha představit. Jak to vlastně funguje? A jakou roli v tom všem sehrává solární energie? I proto věnujeme první kapitolu článku základním informacím o tom, k čemu jsou vlastně solární sprchy určeny.

První klíčová volba spočívá ve výběru vhodného typu sprchy. S ohledem na počet členů v domácnosti vybírejte objem zásobníků v litrech, aby vám brzy nedošla voda. Neopomíjejte ani význam správného umístění zařízení. Bez dostatku slunečního záření nedosáhnete požadované teploty a budete zbytečně mrznout. Významnou roli sehrávají rovněž výrobní materiál a tlak vody. Fajnšmekři určitě nepodceňují ani výběr správného designového provedení tak, aby sprcha ladila se zahradou. Třešnička na dortu se skrývá v nejrůznějších doplňcích a příslušenství, které dále zvyšuje komfort a pohodu.

A jaký bude závěr? Jako vždy kapitola věnovaná cenám, v níž vám nabídneme výsledky naší cenové analýzy. Prodávané solární sprchy jsme rozčlenili do tří základních cenových intervalů, v nichž naleznete produkty podobných kvalit.

K čemu slouží?

Jak již název napovídá, solární sprcha využívá k ohřevu vody slunečních paprsků. Využití nachází na zahradě ve spojení se zahradním bazénem. Před koupáním se vyplatí osprchovat, smýt z těla pot a nečistoty. Snížíte tak znečištění vody v bazénu, kterou nebudete muset tak často čistit. Na vhodném místě dosáhne teplota vody v zásobníku až 60 °C.

Máte za sebou náročnou zahradní práci? Proč neskočit pod sprchu a nesmýt ze sebe všechnu špínu a pot. Jednak vstoupíte do domu čistí, jednak nebudete za ohřev vody platit více, než je nezbytně nutné. O vše se totiž postarají sluneční paprsky. Solární sprcha skvěle poslouží jako místo osvěžení v horkých letních měsících.

Typ

Hned po vstupu do obchodu nebo rozkliknutí příslušné webové stránky na vás čeká první rozhodnutí. Spočívá ve volbě vhodného typu solární sprchy. V současné době se můžete setkat hned se dvěma základními druhy:

  • pevné sprchy – instalace do pevné podložky, větší zásobník na vodu, bytelnější konstrukce, vyšší odolnost, širší výbava, vyšší cena
  • přenosné sprchy – odlehčená přenosná konstrukce, menší zásobník na vodu, nižší odolnost, horší výbava, nižší cena.

Jestliže má u vašeho domu všechno své místo a jen málokdy jezdíte pryč, sáhněte po pevné solární sprše. Za více peněz očekávejte mnohem delší životnost a širší nabídku doplňků. Přenosné modely oceníte zejména tehdy, pokud ještě nemáte finální podobu zahrady, případně trávíte dlouhé dny a týdny třeba na chatě.

Trošku stranou hlavního dělení stojí ještě turistické sprchy. Jedná se o modely určené vášnivým cestovatelům. Černou nádobu s drobnou hubicí umístíte do batohu či příručního zavazadla tak, aby na ni dopadaly paprsky. Po náročném dni se potom dočkáte zaslouženého osvěžení.

Objem zásobníku

Druhým klíčovým parametrem výběru je objem zásobníku. Při nákupu vždy zohledněte, kolika osobami bude sprcha využívána a jak pečlivou očistu těla budou provádět. Obvykle se parametr pohybuje v několika základních intervalech:

  • do 15 litrů – pro jednu osobu, spláchnutí drobných nečistot
  • 15 až 30 litrů – omytí většího počtu osob
  • Nad 30 litrů – důkladné mytí většího počtu osob.

Minimum pro čtyřčlennou rodinu představuje 20 litrů. Výjimkou však nejsou ani masivní nádoby, které pojmou i více než 60 l vody. Takové potom zajistí komfort podobný klasický koupelnové sprše.

Umístění

Postavili jste se pod sprchu, ale nemile vás překvapil proud ledové vody? Pravděpodobně za tím stojí špatná volba místa. Aby solární sprcha fungovala, jak má, musí mít dostatek slunečních paprsků, které se postarají o ohřev vody. Snažte se tak najít slunné místo, které není po většinu dne stíněno. Sprcha musí být v dosahu zahradní hadice a ideálně poblíž bazénu nebo vířivky.

Vhodné umístění významně ovlivňuje, jak dlouho se budete moci sprchovat. Zvolíte-li dobře, můžete si teplého proudu vody užívat již v dubnu a skončíte někdy v průběhu září.

Materiál

Při nákupu rozhodně neopomíjejte ani výběr vhodného výrobního materiálu. V obchodech se setkáte s následující dvojicí:

  • plast – nižší cena, menší hmotnost, snadná přenosnost, nižší odolnost, sklon k deformaci vlivem vysokých teplot
  • hliník – vyšší cena, nízká hmotnost, vysoká odolnost, netečnost vůči působení počasí.

Z hlediska kvality je volba jasná – hliník jednoznačně boduje ve všech kategoriích. Plastové sprchy jsou ovšem výrazně levnější, takže pokud nevyžadujete za všech okolností ty nejlepší vlastnosti, můžete se spokojit i s tímto materiálem. Dávejte si však pozor na velmi levné napodobeniny. Z tohoto důvodu se vyplatí zvolený model vždy prozkoumat osobně.

Tlak vody

K provozu sprchy je logicky zapotřebí přísun vody. Nezbude vám než ji zapojit k vodovodnímu řádu, nejčastěji prostřednictvím hadice. Stejně dobře ale poslouží i klasická studna. Při zapojení si dobře ověřte, jaký bude tlak vody, který by se měl pohybovat mezi 3 a 3,5 bary. Vyšší tlak způsobí protékání vody přes hubici, nižší zase nezajistí dostatečný proud.

Design

Máte zahradu laděnou do rustikálního stylu? Dáváte přednost moderním prvkům nebo vede kámen? Dbáte-li na estetický dojem svého kousku přírody, jistě oceníte, že výrobci nabízejí celou řadu designových provedení sprch. Můžete zvolit moderní model s výraznými kovovými prvky nebo dřevěnou stylizaci, masivní hlavici i miniaturní vysouvací kousek. Záleží pouze na vás a vašem vkusu.

Doplňky

Volíte mezi dvěma modely podobných kvalit? Koukněte na nabídku doplňků a budete mít jasno. Výrobci ke svým produktům přikládají vybavení, jež dále zvyšuje uživatelský komfort a možnosti použití sprchy. Jedná se zejména o následující trojici:

  • mísící baterie – možnost nastavit teplotu vody podle potřeby
  • oplach na nohy – osvěžení nohou bez nutnosti použít sprchovou hadici
  • podložka – komfort při sprchování, zamezení odtoku vody přímo pod nohy.

Cena

Solární sprchy nepředstavují konstrukčně příliš náročné výrobky. I přesto se jedná o poměrně luxusní zboží, jehož cenovka vás možná překvapí. Závěrečnou kapitolu jako vždy věnujeme výsledkům námi provedené cenové analýzy. Dostupné modely jsme rozčlenili do tří základních skupin podle vlastností a požadovaného finančního obnosu.

Cena do 5 000 Kč

Hledáte vhodnou venkovní sprchu ke svému bazénu, ale nevyžadujete za všech okolností to nejlepší na trhu? Možná si vystačíte s produktem z nejnižší cenové kategorie, která končí zhruba na hranici 5 000 korun. Za své peníze dostanete zásobník zhruba do 20 litrů.

Většina levných sprch je vyrobena z plastu, nejsou vhodné k zabudování, díky čemuž je můžete podle libosti převážet. Během nákupu ale materiál vždy raději zkontrolujte, plastový materiál má tendenci se deformovat. Nejvíce se tento problém projevuje u extrémně levných modelů neznámých značek. Neočekávejte žádnou pokročilejší výbavu v podobě mísící baterie nebo možnosti opláchnout nohy. Zkrátka sprcha pro rychlou očistu před vstupem do bazénu nebo po náročné práci.

Cena od 5 000 Kč do 10 000 Kč

Někteří si léto bez bazénu nedovedou představit. Každý okamžik mimo domov je doprovází myšlenka na návrat do příjemného vodního království. Právě těmto náročnějším zákazníkům jsou určeny i sprchy pohybující se cenově mezi 5 a 10 tisíci.

Větší prostor zde dostává hliníkový materiál. Očekávejte dlouhou životnost a luxusní vzhled, nehrozí žádná deformace. Většina sprch je určena k zabudování do pevné podložky, čímž získává potřebnou stabilitu. Nepočítejte však s častými přesuny mimo domov. Objem nádrže často přesahuje hodnotu 40 litrů, takže se pohodlně osprchuje celá rodina. Samozřejmostí jsou i pokročilejší doplňky v podobě oplachu nohou či podložek.

Cena nad 10 000 Kč

Vlastníte designovou zahradu, kde má každý prvek své místo a jasně danou podobu? Potrpíte si na pohodlí svého bazénu a žádáte luxus za všech okolností? Nachystejte si alespoň 10 000 korun a tohle všechno vám solární sprchy poskytnou.

Naprostá většina modelů je určená k zabudování k pevné podložce. Objem nádoby lze zvolit podle počtu osob v domácnosti a charakteru použití, výjimkou však nejsou ani obrovské 75litrové nádrže. Za samozřejmou považujte rozsáhlou výbavu v podobě mísící baterie, oplachu nohou, podložek a nastavitelného systému hubic, který vodu požene přesně tak, jak potřebujete. Za mnoho peněz zkrátka získáte mnoho muziky.


Jak vám pomohl tento článek?
Budeme rádi za zpětnou vazbu.

Průměrné hodnocení 4.4 z 30 hlasů