Menu

Comgate – Recenze, testy a srovnání

Výborné Celkové hodnocení

Vítěz srovnání v kategorii Platební brány

Klady

 • Až 50 platebních metod
 • Restart platby
 • Široká nabídka funkcí
 • Podpora většiny služeb třetích stran
 • Široká nabídka funkcí

Zápory

 • Podpora pouze ve pracovní dny
2 400 Kč Orientační cena

Comgate je český poskytovatel platební brány, který na našem trhu působí již od roku 2000. Jeho velkým plusem je především to, že se jedná o českou firmu, což ocenilo již přes 15 000 tuzemských obchodníků. Ty se platební bráně daří lákat i na širokou nabídku platebních metod a celou řadu funkcí, na které u jiných řešení nenarazíte.

Základní charakteristiky

Comgate začala psát svoji historii již v roce 2000, díky čemuž se řadí mezi jedny z prvních platebních brán na našem trhu. Tomu odpovídá i nabídka platebních metod, služeb a ostatních funkcí. Vybírat lze až z 50 platebních metod, které jsou zcela přizpůsobeny tuzemskému trhu – odložení plateb, platba na splátky atd. Společnost se specializuje na široké spektrum obchodníků, čemuž odpovídá nabídka tarifů i implementace platební brány.

Dostupné jsou tedy hned tři tarify předplatného odvíjející se od objemu prováděných transakcí. Z hlediska rozhraní je možné zvolit buď Redirect bránu, nebo Inline bránu. Stejně tak lze individuálně upravit vzhled platební brány tak aby, odpovídala požadavkům obchodníka – změna designu, doplnění loga atd. Samozřejmostí je možnost provádění transakcí v devíti měnách a použití platební brány až ve čtrnácti jazykových variantách.

Mezi podporované měny patří:

 • CZK,
 • EUR,
 • PLN,
 • HUF,
 • USD,
 • GBP,
 • RON,
 • NOK,
 • SEK.
Parametr Tento produkt
Rok založení

2 000

Země

Česká republika

Počet uživatelů

15 000

Počet tarifů

3

Inline brána

Ano

Redirect brána

Ano

Mobilní brána

Ano

Přizpůsobení rozhraní

Ano

Počet platebních metod

50+

Platba kartou

Ano

Apple Pay

Ano

Google Pay

Ano

Bankovní převod

Ano

Kryptoměny

Ne

Odložení plateb

Ano

Počet jazyků

14

Počet měn

9

QR platby

Ano

Platební metody

Podle slov Comgate je možné využít přes 50 platebních metod, které jsou zcela přizpůsobeny českému trhu. Narazit tu tak lze na většinu metod, na které jsou zákazníci zvyklí. Kromě klasické platby pomocí platební karty či bankovního převodu jsou dostupné i elektronické peněženky Apple Pay a Google Pay. Platební brána podporuje také benefitní karty.

Bankovní převody jsou možné nejen u většiny českých bank, ale i slovenských či polských bank – jedná se tedy o ideální řešení pro e-shopy s přesahem do zahraničí. Dostupná je i čím dál tím oblíbenější QR platba.

Poplatky

Comgate se svými poplatky řadí mezi jedny z nejlevnějších platebních bran na trhu. Každopádně záleží na tom, jaké konkrétní řešení hledáte a jakých objemů dosahují provedené transakce. Podobně jako většina bran si neúčtuje žádný poplatek za aktivaci platební brány.

Setkat se ale můžete s měsíčním poplatkem, jež se pohybuje mezi 0 až 200 Kč. Výše poplatků se liší v závislosti na zvoleném tarifu. Dostupné jsou hned tři tarify, a to Start, Easy a Profi. Poplatky za transakce se tak odvíjí od zvoleného tarifu a jejich parametrů – fixní poplatek může činit 0 a 3 Kč a procentní podíl 0,65 až 3,2 %. Platby jsou na účty obchodníků převáděny pouze během pracovních dní, přičemž si za převod společnost neúčtuje žádné poplatky.

Funkce platební brány

Comgate se řadí mezi platební brány s jednou z největších nabídek funkcí, což její používání usnadní jak obchodníkům, tak i zákazníkům. Velmi žádanou funkcí je například restart platby, díky čemuž je možné provést platbu poté, co se ji nepodařilo zpracovat – pokud tedy zákazník špatně zadá údaje, může provést další pokus.

Samozřejmostí je zapamatování platební karty, provádění opakovaných plateb nebo jednoduchá refundace platby po vrácení zboží. Jako jedna z mála bran nabízí Comgate též spolupráci s platformami určenými k odložení plateb.

Zákazníci tak mohou využít Twisto nebo Skip Pay – u prvního zmíněného je dostupný i nákup na třetiny. Společnost spolupracuje i s nebankovní společností Cofidis, díky čemuž mohou obchodníci nabídnout svým zákazníkům možnost nákupu zboží na splátky.

Propojení se službami třetích stran

Kromě dlouhého výčtu služeb a funkcí nabízí Comgate také propojení s platformami třetích stran. Propojení je možné s více než 100 komerčními platformami, jako je FAPI, Shopify či Shoptet. Dostupné jsou i open source platformy či účetní programy, včetně POHODY.

Parametr Tento produkt
Splátkový prodej

Ano

Uložení platební karty

Ano

Platba na třetiny

Ano

Opakovaná platba

Ano

FAPI

Ano

Shoptet

Ano

Webareal

Ano

Propojení s účetnictvím

Ano

Poplatek za aktivaci (Kč)

0

Fixní poplatek za transakci (Kč)

0 - 3

Poplatek za transakci (%)

0,65- 3,2

Měsíční poplatek (Kč)

0 - 200

Poplatek za bankovní převod (Kč)

0

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Z hlediska hodnocení se Comgate řadí mezi jedny z nejlepších platebních brán na trhu. I takové službě se však problémy nevyhýbají, kvůli čemuž lze narazit na různé stížnosti spojené s nedokončením platby či různými chybami. Společnost se snaží ve většině případů vše aktivně řešit. I přesto se ale Comgate řadí mezi jedny z nejvyužívanějších platebních bran, přičemž nabízí největší výčet platebních metod a kvalitní uživatelskou podporu.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Mezi hlavní výhody Comgate patří především široká nabídka funkcí, které jiné platební brány nenabízí – za zmínku stojí zejména odložení plateb, platba na třetiny či možnost splátek. Oproti menším platebním bránám nabízí podporu většiny používaných platforem třetích stran. Velkým plusem je restart platby, díky čemuž mohou zákazníci jednoduše provést nezdařenou platbu. Každopádně je potřeba počítat i s mínusy, mezi něž patří zejména podpora operující pouze ve pracovní dny.

Porovnání s alternativami

V porovnání s ostatními alternativami je Comgate nepochybně jedním z největších hráčů na našem trhu. Do karet mu hraje především fakt, že má u nás pevné zázemí a také kvalitní uživatelskou podporu – řešení případných sporů je tak snazší. Za nejlepší alternativu lze považovat GoPay, u níž je ale nabídka služeb a funkcí užší.

Pro začínající e-shopy je dostatečná nabídka od GP webpay, která nabízí jednoduché online platby. Rychlé řešení dokáže nabídnout Stripe, jehož velkým mínusem jsou však vysoké poplatky, absence bankovního převodu a rozhraní v anglickém jazyce.

Závěrečné shrnutí

Comgate se u nás nepochybně řadí mezi nejlepší poskytovatele platebních brán. Na rozdíl od většiny konkurence vám dokáže nabídnout široký výčet funkcí a platebních metod, které jinde nejsou dostupné. Kromě toho vám nabídne kvalitní uživatelskou podporu, poměrně nízké poplatky a jednoduchou integraci platební brány do systému.

2 400 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Comgate | Hodnocení: Výborné
Nikola Engelmann
Redaktorka
Nikola je především finanční redaktorka, která se ve světě financí pohybuje již několik let. Právě proto se může podělit o své zkušenosti nejen s běžnými finančními produkty a platformami, ale i platebními bránami. U nich se zaměřuje jak na vhodný výběr služeb, tak i skryté poplatky.

Diskuze a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud máte důležitou zprávu a očekáváte naši odpověď, oslovte nás přes e-mail.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Recenze Comgate

Comgate

2 400 Kč Orientační cena