Menu

Concept IL5020 Perfect Skin Pro – Recenze, testy a srovnání

88,9 % Celkové hodnocení

Top cena/výkon v kategorii IPL epilátory nad 5 000 Kč

Klady

  • 6 nástavců (na akné, k omlazení pleti aj.)
  • 500 000 záblesků
  • Možnost i bezdrátového použití
  • Mobilní aplikace

Zápory

  • Nemá inteligentní snímač tónu pleti
  • Vyšší cena
8 000 Kč Orientační cena

Základní vlastnosti

Concept IL5020 Perfect Skin Pro je IPL epilátor ve střední až vyšší cenové hladině, který na první pohled zaujme vysokou životností a také mnoha nástavci v balení, čímž může hravě konkurovat i dražším produktům. Žárovka nabízí až 500 000 záblesků, což je jedno z nejvyšších čísel v našem srovnání (prosinec 2023). IPL epilátor tedy bohatě vystačí pro odstranění nežádoucích chloupků na těle i pro více uživatelů bez nutnosti měnění žárovky.

Délka epilace jedné nohy od kolene dolů je u tohoto přístroje průměrných 8-10 minut v závislosti na režimu ošetření. Ty nabízí Concept IL5020 dva. Režim Gliss v jeho případě znamená automatický režim, kdy přístroj sám vysílá záblesky, a režim Precission vás nechá vyslat každý záblesk podle vašich potřeb. Interval záblesků závisí na tom, zda IPL epilátor používáte s kabelem, nebo bez něj. Při zapojení kabelu se interval pohybuje v rozmezí 1,07 až 2,6 sekund, při bezdrátové aplikaci poté 1,46 až 3,4 s.

Jak již tedy z textu vyplývá, IPL epilátor je možné používat s kabelem i bez něj, což není u těchto produktů zcela typické a považujeme to za velkou výhodu, protože nejste závislí na blízkosti zásuvky. Dobu provozu bohužel výrobce neuvádí, doba dobíjení ale činí 60 minut.

Parametr Tento produkt
Počet produkovaných záblesků

500 000

Délka epilace jedné nohy (min)

8 - 10

Počet nastavení stupňů světla

5

Intenzita světla (J/cm2)

Až 4,4

Počet režimů ošetření

2

Interval záblesků (s)

1,07 - 3,4

Typ dobíjení

Nabíjecí akumulátor

Bezdrátové použití

Ano

Vybavení a funkce

Z hlediska vybavení a funkcí tento IPL epilátor rozhodně potěší. V balení najdete celkem 6 kusů příslušenství – kromě standardního nástavce na epilaci také dva magnetické nástavce na precizní IPL epilaci oblasti bikin a obličeje. A tři zbývající poté na omlazení pleti, odstranění akné a zklidnění pokožky. Takto bohatou výbavu jen tak u nějakého IPL epilátoru nenajdete.

Navíc má tento IPL epilátor také vlastní aplikaci ke stažení, kde si mimo jiné můžete například naplánovat další proces odstraňování chloupků. Kromě toho nechybí modelu značky Concept ani běžné vybavení jako UV filtr nebo automatické vypnutí, a to konkrétně po 5 minutách nečinnosti.

Parametr Tento produkt
Velikost aplikační plochy (cm2)

1,4 + 2 + 3,6

Počet nástavců

6

Vyměnitelný nástavec na větší plochy

Ano

Vyměnitelný nástavec na menší plochy

Ano

UV filtr

Ano

Automatické vypnutí

Ano

Klady a zápory

Mezi hlavní přednosti tohoto produktu patří možnost použití s kabelem i bez něj, což nabízí pouze hrstka IPL epilátorů na trhu, většina je závislá na síťovém provozu. Dále pozitivně hodnotíme vysokou životnost žárovky, dva režimy ošetření, mobilní aplikaci ke stažení nebo mnoho nástavců v balení, které výrazně rozšiřují možnosti použití tohoto přístroje.

IPL epilátoru Concept nemáme výrazně co vytknout. Nenabízí sice inteligentní snímač tónu pleti, ten je ale běžný spíše u ještě dražších modelů. Ačkoli cena není nejnižší, vzhledem k funkcím a vybavení je odpovídající.

Porovnání s alternativami

Od výrobce Concept najdete v našem srovnání IPL epilátorů ještě mimo jiné zhruba o polovinu levnější Concept IL3020. Rozdíly mezi těmito dvěma modely spočívají především ve vybavení. Levnější model IL3020 nabízí o něco nižší životnost žárovky, pouze dva nástavce v balení a neumožňuje bezdrátové použití. Na druhou stranu v základních parametrech, jako je počet světelných stupňů, počet režimů ošetření nebo přítomnost automatického vypnutí, jsou oba modely totožné.

Pokud sháníte obdobně vybavený model, kterému ale nechybí snímač tónu pleti, mohl by se vám líbit Philips Lumea Series 9000 BRI958/00. Budete u něj ovšem muset oželet nástavce na omlazení pleti či na akné a také se připravit na o něco vyšší cenu.

Naše hodnocení a závěr

Concept IL5020 Perfect Skin Pro je pokročilý IPL epilátor, který dokáže poměrně překvapit. Má vysokou životnost žárovky, vysoce nadstandardní počet nástavců, které nabídnou i širší možnosti než jen IPL epilaci, automatické vypnutí nebo možnost bezdrátového použití. Do telefonu si navíc můžete stáhnout aplikaci, v níž si naplánujete další kroky IPL epilace. Jeho jediným nedostatkem je snad jen absence inteligentního snímače tónu pleti. Ten nabízí například podobně vybavený Philips Lumea Series 9000 BRI958/00.

8 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Concept IL5020 Perfect Skin Pro | Hodnocení: 88,9 %
Karolína Šerá
Redaktorka
Karolína studuje mediální studia a žurnalistiku spolu s environmentálními studii na Masarykově univerzitě. Tyto obory charakterizují její zájmy a pohled na svět. Psaní se věnuje ve škole, v práci i ve volném čase, v šuplíku má rozepsaných několik knih. Kromě toho vyznává zdravý životní styl, zajímá se o ekologii, ráda sportuje a nejlépe jí je v přírodě.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Concept IL5020 Perfect Skin Pro

Concept IL5020 Perfect Skin Pro

8 000 Kč Orientační cena