Menu

Crussis e-Gordo 7.8 (2023) – Recenze, testy a srovnání

Výborné Celkové hodnocení

Top produkt – pánské v kategorii Krosová elektrokola

Klady

  • Vysoká kapacita baterie
  • Dojezd až 170 km
  • Kvalitní odpružení vidlice
  • USB konektor

Zápory

  • Bez světel a stojánku
  • Pouze osm stupňů rychlostí
40 000 Kč Orientační cena

Crussis e-Gordo 7.8 je kvalitní pánské krosové elektrokolo, které je navržené i pro náročné jezdce. Kromě toho je cenově dostupné, a to i přes svůj vysoký výkon a dlouhý dojezd. Crussis e-Gordo 7.8 představuje skvělou rovnováhu mezi městským a horským elektrokolem, se kterým můžete vyrazit do města i do náročnějšího terénu.

Základní charakteristiky

Crussis e-Gordo 7.8 nabízí pevný a lehký hliníkový rám, který si však poradí s hrubším zacházením v náročném terénu. Vedle odolnosti nabízí hladkou jízdu díky kolům s univerzální výškou ráfku 28 palců. Samozřejmostí je kvalitní odpružená vidlice, která je zároveň uzamykatelná. Pro delší jízdy je elektrokolo vybaveno pohodlnou sedlovkou a ergonomicky tvarovanými gripy. Za zmínku stojí také USB konektor, s jehož pomocí lze nabíjet ostatní zařízení, včetně mobilního telefonu.

Baterie

Srdcem e-Gordo 7.8 je výkonná baterie Samsung Li-Ion, která je k dispozici ve dvou variantách – s baterií o kapacitě 522 Wh pro standardní model a s baterií o kapacitě 720 Wh pro model s dojezdem až 170 km. Pokročilý systém řízení baterie (BMS) chrání baterii před přehřátím, nadměrným vybíjením a jinými potenciálními riziky.

Motor

Výkonný středový motor Bafang Max Drive M400 poskytuje silnou a plynulou asistenci při šlapání. S maximálním výkonem 500 W a točivým momentem až 80 Nm vám pomůže zvládnout i náročné stoupání a dlouhé vzdálenosti bez větší námahy. Navíc jeho umístění ve středu kola zajišťuje optimální rozložení hmotnosti a lepší stabilitu při jízdě.

Parametr Tento produkt
Značka

Crussis

Rok výroby

r. 2023

Určení

Pánské

Nosnost (kg)

120

Výška ráfku kol (palce)

28

Výška rámu (palce)

20, 18

Materiál rámu

Alu 6061

Odpružená vidlice

Ano

Maximální dojezd (km)

170

Umístění baterie

Rámová

Značka baterie

Samsung

Kapacita baterie (Wh)

720

Nabíječka (A)

4

Umístění pohonu

Středový

Značka motoru

Bafang

Maximální výkon (W)

500

Kroutivý moment motoru (Nm)

80

Brzdy

Hydraulické kotoučové

Typ snímače

Torzní

Vybavení

Crussis e-Gordo 7.8 přichází s bohatou výbavou, která zahrnuje 8rychlostní převody Shimano Acera nebo SRAM X4 a hydraulické diskové brzdy Shimano BR-MT200. Plusem je též odpružená vidlice Suntour NEX HLO DS 700c s pružinovým tlumením a zdvihem 63 mm, se kterou vás nezaskočí ani velmi nerovný terén. Bohužel v tomto případě nelze počítat s plnou městskou výbavou, ale pouze s nosičem a blatníky.

Parametr Tento produkt
Zvýšení výkonu

Ano

Převody

1×8

Režimy asistence

5

WALK assistant

Ano

Světla

Ne

Nosič

Ano

Blatníky

Ano

Stojánek

Ne

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Odborníci i běžní uživatelé často chválí e-Gordo 7.8 za jeho všestrannost, výkon a relativně dlouhý dojezd vzhledem k jeho ceně. Uživatelům imponuje také lehká manipulace s elektrokolem a výkonný středový motor. Často je zmiňována pohodlná jízda, kterou zajišťuje 5 režimů asistence. Některým uživatelům nevyhovuje neúplná výbava, která nezahrnuje osvětlení ani stojánek.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Jednou z hlavních výhod e-Gordo 7.8 je jeho dlouhý dojezd a pevná stabilní konstrukce. Vydat se tak s ním můžete nejen do města, ale i na krátký výlet do náročnějšího terénu – v tomto ohledu oceníte velká kola s kvalitními pneumatikami. Oproti dražším modelům, jako je například Crussis e-Country full 11.9, nenabízí rychlé nabíjení. Minusem je také absence osvětlení a stojánku.

Porovnání s alternativami

Ve srovnání s podobnými modely na trhu se Crussis e-Gordo 7.8 řadí mezi jedny z nejlepších modelů. Vzhledem k ceně však nelze očekávat, že bude perfektní po všech stránkách. Velmi nároční uživatelé ocení spíše Crussis e-Country full 11.9, které je výkonnější a nabízí i delší dojezd. Do terénu se pak hodí i LIV Amiti E+ 2, která je ale na druhou stranu dražší.

Závěrečné shrnutí

Crussis e-Gordo 7.8 je bezpochyby vynikající elektrokolo, které nabízí dlouhý dojezd, silný motor a pohodlnou jízdu. Jeho robustní konstrukce a kvalitní komponenty z něj činí ideálního společníka pro cesty po městě i v přírodě. Pokud se řadíte mezi náročnější jezdkyně, kteří od elektrokola očekávají vysoký výkon a výbavu do náročného terénu, bude pro vás lepší volbou Crussis e-Country full 11.9.

40 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Crussis e-Gordo 7.8 (2023) | Hodnocení: Výborné
Nikola Engelmann
Redaktorka

Nikola má na Arecenzích na starost témata spojená s financemi. Aktuálně studuje obor Anglický jazyk se zaměřením na vzdělávání na Univerzitě Hradec Králové. Již na střední škole ji učaroval svět financí a investic, který ji přivedl i ke copywritingu, jemuž se věnuje více než pět let. Kromě financí jsou jejím koníčkem také moderní technologie, a to i přesto, že většinu svého volného času tráví nejraději v přírodě.


Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Crussis e-Gordo 7.8 (2023)

Crussis e-Gordo 7.8 (2023)

40 000 Kč Orientační cena