Menu

Recenze a test Cybex Pallas S-Fix

Velmi dobré Celkové hodnocení

v kategorii Autosedačky I/II/III (9-36 kg/61-150 cm)

Klady

  • Bezpečnostní pult
  • Patentovaná opěrka hlavy
  • Zvýšená ochrana proti bočnímu nárazu

Zápory

  • Vyšší hmotnost
  • Menší dítě špatně vidí přes pultík
  • Vyšší cena
7 300 Kč Orientační cena

Základní parametry

Stejně jako je tomu u většiny dnešních autosedaček, i variantě Cybex Pallas S-Fix slouží k upevnění do auta systém ISOFIX, s připevněním vám pomůže signalizace správné instalace. Kromě ISOFIXu vám k jejímu upevnění poslouží i samotný bezpečnostní pás auta, v obou případech lze autosedačku připevnit pouze po směru jízdy, jak je pro sedačky v této kategorii běžné. Zároveň jde o jeden z modelů s bezpečnostním pultíkem, který bývá pro mladší děti pohodlnější a bezpečnější než samotný bezpečnostní pás.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Cybex

Certifikace

ECE R44

Směr připevnění

Po směru jízdy

Systém upevnění

Bezpečnostní pás/ISOFIX

Absolvované testy

dTest, ADAC, Stiftung Warentest

Bezpečnostní pás/pultík

Bezpečnostní pultík

Zvýšená ochrana proti bočnímu nárazu

Ano

Doplňky a komfort používání

Polohovatelná opěrka hlavy je patentovaná a má za úkol zabránit přepadávání hlavy dopředu. Jak vám napovídá tabulka parametrů, autosedačka je téměř totožná s modelem Pallas M-fix SL od stejného výrobce, liší se hlavně vylepšeným designem a zvýšenou ochranou proti bočnímu nárazu. Sedačce nechybí pratelný potah, bez toho se dnes už v podstatě neobejdete.

Parametr Tento produkt
Snímatelný potah

Ano

Nastavitelná opěrka hlavy

Ano

Otočná

Ne

Signalizace správné instalace

Ano

Výška (cm)

68,5

Šířka (cm)

50

Hloubka (cm)

43

Hmotnost (kg)

10

Názory uživatelů a odborníků

Stejně jako ostatní autosedačky v našem srovnání, i model Pallas S-Fix se podrobil hodnocení v praktických testech bezpečnosti. Dobré skóre získal jak v testech ADAC, tak ve zkouškách časopisu dTest, obojí mu dodává na důvěryhodnosti. Také uživatelé mají s touto autosedačkou pozitivní zkušenosti, pouze někteří zmiňují, že menší děti mohou přes bezpečnostní pultík špatně vidět.

Hlavní klady a zápory

Nevýhodou může být pro některé uživatele vyšší cena, popřípadě upevnění systémem ISOFIX, který nemusí být v každém autě. Podle některých recenzí také není autosedačka ideální pro menší děti, které špatně vidí přes pultík. Bezpečnostní pultík na druhou stranu chrání dítě lépe než pás, mezi výhody můžeme zařadit také patentovanou opěrku hlavy.

Závěr

Autosedačka Cybex Pallas S-Fix obstála v testech dTest i ADAC a její hlavní výhodou je patentovaná opěrka hlavy, která spolu s bezpečnostním pultíkem zvyšuje bezpečnost produktu. Podle některých uživatelů ale nepůjde o ideální variantu pro menší děti, které mohou přes pultík špatně vidět.

7 300 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Cybex Pallas S-Fix | Hodnocení: Velmi dobré

Eliška je absolventkou žurnalistiky a za studium načerpala řadu zkušeností se psaním novinářských i nežurnalistických textů. Její články jsou zaměřené především na velké domácí spotřebiče, tedy přístroje, se kterými se denně potkává každý z nás. Věnuje se také potřebám pro děti. Přehled v těchto tématech si udržuje už několik let, díky tomu ochotně radí čtenářům i svým blízkým.


Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Cybex Pallas S-Fix

Cybex Pallas S-Fix

7 300 Kč Orientační cena