Menu

Dyson AM07 – Recenze, testy a srovnání

Výborné Celkové hodnocení

Nejlepší stojanový ventilátor v kategorii Ventilátory/větráky

Klady

  • Okamžité osvěžení
  • Dálkové ovládání
  • Extra tichý provoz
  • Moderní design
  • Vynikající bezpečnost

Zápory

  • Vysoká cena
  • Nemá nastavitelný sklon
7 800 Kč Orientační cena

Základní charakteristika

Bezlopatkový stojanový ventilátor Dyson AM07 vyniká svým výkonem i designovým provedením. Nabízí hned 10 stupňů výkonu, čímž patří mezi ty nejlepší varianty na trhu. Přitom je ale speciálně navržený tak, aby měl tichý provoz, což většina ventilátorů s tolika stupni výkonu nenabízí. Bez obav jej proto můžete používat i v noci, kdy vás nebude svým provozem rušit, navíc v nočních hodinách oceníte i časovač, kdy je možné nastavit si dobu, po které se ventilátor automaticky vypne, čímž zároveň ušetříte náklady na provoz.

K okamžitému osvěžení ventilátor využívá technologii Air Multiplier, pomocí které je vzduchu při průchodu elipsovým prstencem urychlován. Výsledkem je pak příjemně chladivé a konzistentní osvěžení, které na rozdíl od lopatkových ventilátorů nenarušují poryvy větru ani zvuk otáčejících se lopatek. Oproti většině konkurence s lopatkami tento ventilátor upoutá i svým designem, který je nejen moderní, ale současně i více bezpečný – bezvrtulové provedení totiž eliminuje možnost poranění. Jistě vás pak potěší také dálkový ovladač, který je navíc opatřený magnetem pro snadné uchycení k ventilátoru.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Dyson

Typ

Stojanový

Síla ventilace

1800 metrů krychlových za hodinu

Hlučnost (dB)

29

Příkon (W)

56

Počet stupňů výkonu

10

Časovač

Ano

Dálkové ovládání

Ano

Oscilace

Ano

Automatická oscilace

Ano

Nastavitelný úhel sklonu

Ne

Ochrana proti přehřátí

Ne

Délka přívodního kabelu (m)

2

Hmotnost (kg)

2,853

Šířka (cm)

15

Výška (cm)

100,7

Hloubka (cm)

23

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

V době psaní této recenze (květen 2023) je bezlopatkový stojanový ventilátor Dyson AM07 jedním z nejoblíbenějších modelů na tuzemském trhu. O tom svědčí množství uživatelských recenzí, které jen na portále heureka.cz dosahuje celkového průměru 96 %. Uživatelé si přitom nejvíce chválí jeho výkon, který lze individuálně upravovat hned v 10 stupních, což je jedna z nejvyšších hodnot na trhu. Pozitivních ohlasů se dočkalo i dálkové ovládání a z pochopitelných důvodů také elegantní atypický design, díky kterému se větrák hodí zejména do moderních domácnosti, ale snadno zapadne i v tradičním interiéru.

Kladného hodnocení se pak větrák dočkal i díky svému bezlopatkovému provedení, což uživatelé vnímají jako bezpečnější variantu oproti klasickým lopatkovým větrákům. Negativně pak někteří hodnotí vysokou cenu, která je ale pro zařízení této značky typická a evokuje vysokou kvalitu, a také fakt, že na spodní část větráku usedá prach a pravidelná údržba je proto nezbytná.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Mezi největší přednosti tohoto ventilátoru patří zmíněná technologie Air Multiplier, díky které větrák vytváří silný a nepřerušovaný proud vzduchu, který na rozdíl od běžných lopatkových modelů nenarušují poryvy větru ani zvuk otáčejících se lopatek. Další výhodou tohoto provedení je také eliminace možného poranění, které jinak u běžných variant hrozí. Skrze absenci lopatek se navíc ventilátor snadno udržuje, stačí z něj pravidelně stírat prach vlhkým hadříkem.

Na rozdíl od mnohé konkurence zde nechybí dálkový ovladač, pomocí kterého lze větrák snadno ovládat nebo dokonce nastavit časovač, po jehož uplynutí se ventilace automaticky vypne. Zajímavostí je zde značka Quiet Mark, kterou větráku udělila společnost Noise Abatement Society za sníženou úroveň hlučnosti až na hodnotu 29 dB, což je jedna z nejnižších hodnot na trhu. Díky tomu můžete větrák bez obav používat i v noci, kdy vás svým provozem nebude nijak rušit. Samozřejmě zde nechybí oscilace s plynulým ovládáním, pomocí které snadno nastavíte směr poudění vzduchu.

Za nevýhodu je možné považovat vyšší cenu, která je ale u produktů značky Dyson typická a zpravidla evokuje vysokou kvalitu, které její výrobky dosahují. Skrze stojanové provedení se v tomto případě bohužel nedočkáte možnosti náklonu dopředu nebo nahoru, což je ale pro větráky tohoto typu běžné.

Porovnání s alternativami

Abychom zůstali u podobného designového zpracování, které stojanový ventilátor Dyson AM07 nabízí, můžeme vám jako vhodnou alternativu doporučit Dyson AM06, který je k sehnání za cenu zhruba o 1 000 Kč vyšší. Jedná se o stolní variantu ventilátoru, který představuje špičku mezi domácími ventilátory s tímto použitím. Rovněž nedisponuje lopatkami a jeho použití je tak zcela bezpečné, navíc se díky svému provedení stane designovým prvkem domácnosti či kanceláře.

Pokud netrváte na bezlopatkovém designu, pak za zvážení stojí například stojanový ventilátor Master FS 75, který je díky svému výkonu a robustnímu provedení vhodný pro profesionální použití v kancelářích či provozovnách s vysokou frekvencí osob.

Závěrečné shrnutí

Stojanový ventilátor Dyson AM07 může být díky svému bezlopatkovému provedení skvělou volbou do domácností s malými dětmi, protože u něj nehrozí zranění o lopatky, kterými běžné ventilátory disponují. Výhodou však není jen zvýšená bezpečnost, ale také design, který je atypický a ocení jej zejména majitelé moderně laděných domácností, kde bude větrák sloužit také jako designový doplněk. Nabízí výběr hned z 10 stupňů výkonu, čímž se řadí mezi ty nejlepší větráky na trhu, nechybí mu oscilace ani dálkové ovládání, které u mnohé konkurence nenajdete. Bohužel zde ale budete muset oželet vyšší cenu a fakt, že větrák nenabízí možnost náklonu.

7 800 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Dyson AM07 | Hodnocení: Výborné
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva má díky zkušenosti s výběrem ventilátoru parametry těchto přístrojů v malíčku. Prozradí, co všechno byste měli při nákupu ventilátoru sledovat a napoví, jaké funkce by se vám mohly hodit. Kromě toho vás provede i správným používáním tohoto přístroje v domácnosti a dalšími tipy k ochlazení v horkých letních dnech.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Recenze Dyson AM07

Dyson AM07

7 800 Kč Orientační cena