Menu

Recenze a test EcoFlow RIVER 2 Pro

Velmi dobré Celkové hodnocení

Nejlepší cena/výkon v kategorii Nabíjecí (bateriové) stanice

Klady

  • Životnost baterie
  • LiFePo4 technologie
  • Rychlé nabíjení

Zápory

  • Nižší výstupní výkon
  • Chybí rychlé USB
16 500 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

EcoFlow RIVER 2 Pro je zástupcem moderní generace nabíjecích stanic využívajících bateriovou technologii LiFePO4. To v praxi znamená, že můžete u této nabíjecí stanice s kapacitou 768 Wh očekávat nadstandardní životnost. Výrobce slibuje dokonce 3 000 nabíjecích cyklů před poklesem kapacity pod 80 %.

Stanice dovede dodávat vašim spotřebičům výkon 800 wattů, špičkový výkon přitom dosahuje až 1 600 W. Na těle zařízení najdete tři klasické zásuvky na 230 V, jedno USB-C s podporou až 100 W a trojici klasických USB-A s výstupem maximálně 12 wattů.

Stanici můžete nabíjet ze zásuvky, což by nemělo zabrat déle než 70 minut. Ke stanici lze připojit solární panely s výkonem maximálně 220 wattů – při plném výkonu doplní kapacitu během tři a půl hodiny. V případě potřeby lze využít pro nabíjení také autozapalovač. Hmotnost 7,8 kilogramu odpovídá kapacitě.

Parametr Tento produkt
Vhodné pro

Záložní zdroj, Kempování

Kapacita (Wh)

768

Maximální výkon (W)

800

Maximální špičkový výkon (W)

1 600

Výstupní napětí (V)

230

Typ baterie

LiFePo4

Hmotnost (g)

7 800

Životnost (počet nabití)

3 000

Doba nabíjení ze zásuvky (minut)

70

Maximální výkon solárního panelu (W)

220

Minimální doba nabíjení solárním panelem (minut)

210

Počet klasických 230 V zásuvek

3

Počet klasických USB-A

3x12 W

Počet klasických USB-A s rychlým nabíjením

0

Počet USB-C

1x100 W

DC vstup pro solární panel

220 W, 11–50 V

Nabíjení solárním panelem

Ano

LCD displej

Ano

Nabíjení trafem z autozapalovače auta

Ano

Pojistka proti přehřátí

Ano

Indikátor nabití

Ano

Výška (cm)

26

Šířka (cm)

27

Hloubka (cm)

22,6

Hlavní klady a zápory

Předností modelu EcoFlow RIVER 2 Pro je hned několik. Předně je potřeba zmínit pokročilou technologii stanice, a tedy i její zcela nadprůměrnou životnost v době srovnání (březen 2023) co do počtu nabíjecích cyklů. Za zmínku stojí ale rozhodně také rychlé nabíjení ze sítě.

Je škoda, že se výrobci nepodařilo ze stanice dostat vyšší výstupní výkon, nelze proto říci, že by se dalo ke stanici opravdu připojit cokoliv. Osazené klasické porty USB-A podporují pouze 12W výstup.

Porovnání s alternativami

EcoFlow RIVER 2 Pro je relativně drahá stanice, je tedy na místě ji porovnat s nějakou levnější alternativou. Pro tento účel jsme zvolili jako zajímavou konkurenci model Jackery Explorer 500. Ten je v základu podstatně levnější, ale disponuje také o 250 Wh nižší kapacitou a o 300 W nižším výstupním výkonem.

Po těchto stránkách a též po stránce nabíjení se jedná o horší produkt. Nicméně platí, že Jackery vyrábí vysoce kvalitní stanice a tento model váží o více než 2 kilogramy méně. Z toho důvodu se jedná o podstatně přenosnější zařízení na cesty a na výlety.

Závěrečné shrnutí

EcoFlow RIVER 2 Pro v sobě spojuje dostatečnou kapacitu, výkon i moderní LiFePO4 technologii. Díky tomu neslibuje pouze energii na cesty potřebnou pro napájení vašich spotřebičů, ale také zcela nadstandardní životnost (počet nabíjecích cyklů). Jako zajímavá alternativa s nižší hmotností se nabízí také model Jackery Explorer 500.

16 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: EcoFlow RIVER 2 Pro | Hodnocení: Velmi dobré
Petr Šindelář
Redaktor
Petr je zkušený redaktor, který se již několik let zabývá i srovnáváním produktů. Zaměřuje se přitom na různá témata, a to včetně technických oblastí. Při výběru nejlepších nabíjecích stanic zúročil své zkušenosti. Zohlednil tedy všechny podstatné vlastnosti. Pozornost tedy věnoval takovým parametrům, jako je kapacita či hmotnost, ale zaměřil se i na zdánlivě méně důležité vlastnosti typu přítomnost LCD displeje.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze EcoFlow RIVER 2 Pro

EcoFlow RIVER 2 Pro

16 500 Kč Orientační cena