Menu

Elica Missy LX WH/A/60 – Recenze, testy a srovnání

74,0 % Celkové hodnocení

Pro nenáročné v kategorii Komínové digestoře

Klady

  • Dostupná cena
  • Záruka 5 let

Zápory

  • Nižší výkon
  • Vyšší hlučnost
  • Horší efektivita
3 300 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Digestoř Elica Missy LX WH/A/60 patřila v době psaní recenze (prosinec 2022) k nejlevnějším modelům na českém trhu. Nízká cena se znatelně projevila na výkonu i efektivitě tohoto modelu. Výkon 395 m3/h patřil k nejnižším v této kategorii a digestoř se řadí do třídy účinnosti proudění vzduchu D a třídy účinnosti osvětlení C, obojí jsou dost podprůměrné výsledky.

Nepochválíme ani energetickou třídu D, vysokých nákladů se ale bát nemusíte, díky nízkému výkonu není spotřeba tohoto modelu nijak dramatická. Také hlučnost 68 dB patřila v našem srovnání komínových digestoří k nejvyšším. Jediné, co tak pochválit můžeme, je účinnosti filtrace tuků. Zde se digestoř umístila ve třídě D, zatímco některé dražší modely končily ve třídách E a F.

Parametr Tento produkt
Odvádění par

Kombinované

Výkon (m3/hod)

395

Hlučnost (dB)

68

Třída účinnosti proudění vzduchu

E

Třída účinnosti filtrace tuků

D

Třída účinnosti osvětlení

C

Energetická třída

D

Roční spotřeba energie (kWh)

57

Roční náklady na provoz v roce 2022 (Kč)

330

Ovládání a rozměry

Pravděpodobně vás nepřekvapí, že se u tohoto modelu nedočkáte žádných moderních vychytávek, jako je dotykové ovládání, dálkový ovladač, displej nebo dokonce smart funkce. Veškeré ovládání probíhá klasicky, několika tlačítky. Volit můžete ze tří rychlostí, což je na trhu nejčastější hodnota.

Parametr Tento produkt
Počet rychlostí

3

Typ ovládání

Tlačítkové

Dálkový ovladač

Ne

Displej

Ne

Šířka (cm)

60

Hloubka (cm)

45

Hmotnost (kg)

5,8

Hlavní klady a zápory

Hlavní výhodou digestoře Elica je její nízká cena. Zároveň nevypadá vzhledově vůbec špatně, což je vždy pozitivní. Pochválit můžeme také slušnou úroveň filtrace tuků, kterou předčí i některé dražší modely. Slabou stránkou je naopak výkon, ten je na komínový model opravdu nízký. Nevýhodou je také špatná efektivita proudění vzduchu i osvětlení.

Porovnání s alternativami

V podobné cenové kategorii stojí za zvážení digestoř Amica OKC 613RW. Ta má s modelem Elica víceméně srovnatelný výkon a stejnou energetickou třídu a třídy účinnosti proudění vzduchu a filtrace tuků. Překonává ji ale v efektivitě osvětlení, kde patří do třídy A, a o několik dB nižší hlučností. Výhodou i nevýhodou potom může být velmi specifický design, vhodný hlavně do retro kuchyní.

O něco dražší, ale výrazně výkonnější alternativou je potom digestoř Whirlpool W Collection WHCN 64 F LM X. Kromě vysokého výkonu má oproti modelu Elica také lepší energetickou třídu a vyšší účinnost proudění vzduchu, osvětlení i filtrace tuků. Dokonce i hlučnost má nepatrně nižší, digestoř Elica tak překonává takřka po všech stránkách.

Naše hodnocení a závěr

Model Elica Missy LX WH/A/60 vám můžeme doporučit, pokud hledáte levnou digestoř a trváte na komínovém provedení. Vzhledem k poměrně nízkému výkonu ale bude vhodná hlavně do menších kuchyní. Za dražší konkurencí ve většině ohledů zaostává, znatelná je hlavně vysoká hlučnost a slabé třídy účinnosti, s výjimkou efektivity filtrace tuků, ve které si nevede zle. Pokud hledáte výkonnější a účinnější model, podívejte se také na digestoř Whirlpool W Collection WHCN 64 F LM X.

3 300 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Elica Missy LX WH/A/60 | Hodnocení: 74,0 %
Eliška se srovnávání kuchyňských a dalších domácích spotřebičů věnuje již roky. Bez problémů vám tak vysvětlí, do jaké kuchyně se komínová digestoř hodí a kde pro ni naopak není místo. Ve svých tématech se věnuje také dalším typům digestoří, varným deskám, sporákům a jiným přístrojům.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Elica Missy LX WH/A/60

Elica Missy LX WH/A/60

3 300 Kč Orientační cena