Recenze Epson L805 - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Epson L805

Velmi dobré Celkové hodnocení

Nejlepší cena/výkon v kategorii Fototiskárny

Klady

  • Kvalitní fotografie
  • Nízká cena při provozu
  • Vyšší tiskové rozlišení
  • Snadné plnění inkoustů
  • Tankový systém

Zápory

  • Vyšší cena
  • Pro někoho pomalejší
  • Horší připojování k Wi-Fi
  • Horší ovladače pro Linux
9 300 Kč Orientační cena

Epson L805 patří mezi aktuálně nejlepší fototiskárny do domácnosti, hodit se ale může i profi fotografům. Ačkoli od nákupu může odrazovat vyšší cena, nakonec se vyplatí. Tisk je totiž naopak velmi levný, takže je možné ušetřit při samotném provozu, a to díky integrovanému systému inkoustových nádržek s velkou kapacitou, který umožňuje levně vytisknout až 1 800 fotografií ve formátu 10 × 15 cm.

Základní charakteristiky

Inkoustová tiskárna Epson L805 může tisknout kvalitní fotografie i ve formátu A4. Tiskové rozlišení činí 5 760 × 1 440 DPI, přičemž už zařízení s rozlišením 4800×1200 DPI se řadí mezi kvalitní základní modely fototiskáren. Podle výrobce je navíc Epson L805 rychlý, neboť fotku vytiskne za 12 sekund. Na druhou stranu někteří uživatelé považují právě rychlost za jeden ze záporů s touto tiskárnou spojených.

Běžné inkoustové tiskárny pracují se základní sadou barev zvanou CMYK (čtyři barvy), toto zařízení ovšem disponuje šesti inkousty (černým, azurovým, světle azurovým, žlutým, purpurovým a světle purpurovým), což se projeví na detailu tištěných fotografií. Kromě toho umožňuje Epson L805 připojení přes rozhraní Wi-Fi a dokáže tisknout přímo z telefonů a tabletů, což může být praktické.

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Jednotliví uživatelé kladně hodnotí především kvalitu tisku, krásné barvy na fotografiích a finanční nenáročnost, neboť při tisku jednoznačně ušetřili. Navíc oceňují i tankový systém a snadné plnění inkoustů. Pro mnohé je i optimálně rychlý tisk fotografií, další uživatelé nicméně považují právě rychlost za jednu ze slabin. Mezi jiné patří dalších názorů vyšší cena a celkem dlouhá doba připojení Wi-Fi.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Inkoustová tiskárna Epson L805 vytváří kvalitní fotografie s krásnými barvami, a to při velmi levném provozu. Za jeden z hlavních kladů je možné považovat i tiskové rozlišení, snadné plnění inkoustů a tankový systém s velkými zásobníky. Musíte ovšem počítat s vyšší počáteční investicí (minimálně v porovnání s nabízenými domácími tiskárnami) a pro někoho představuje zápor i rychlost tisku.

Porovnání s alternativami

Japonská společnost Epson je jedním z největších výrobců tiskáren vůbec. Zajímavou alternativou pro L805 může být např. L1300, která umožňuje tisknout formáty A3 a vyšší, za to je o dost dražší a disponuje pouze čtyřmi barvami (sada barev CMYK). Zaměříme-li se na stejnou cenovou kategorii, vhodnou alternativou může být Canon Pixma G6040, která má v mnoha ohledech totožné parametry jako L805.

Závěrečné shrnutí

Epson L805 je inkoustová fotografická tiskárna, která nalezne své místo v domácnostech, ale vhodná je i do fotolaboratoří. Pro domácí použití je možná trochu drahá, na druhou stranu se jedná o zařízení, které dosti levně tiskne kvalitní fotografie s krásnými barvami. Vhodná je tedy pro náruživé fotografy, jimž nebude vadit o něco vyšší počáteční investice.

Parametr Tento produkt
Technologie tisku

Inskoustová

Typ

Domácí

Maximální formát tisku (cm × cm)

A4

Rozlišení tisku (DPI)

5 760 × 1 440

PictBridge

Ne

USB

Ano

Wi-Fi

Ano

Bluetooth

Ne

LAN

Ne

Čtečka paměťových karet

Ne

Oboustranný tisk

Ne

Oddělené náplně

Ano

Počet barev u inkoustových tiskáren

6

Provoz na baterie

Ne

Hmotnost (kg)

6

9 300 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Epson L805 | Hodnocení: Velmi dobré
Petr Šindelář
Redaktor
Petr je zkušený redaktor, který v průběhu let psal o nejrůznějších produktech z rozličných oblastí, a to včetně elektroniky. Sám má navíc právě s fototiskárnami osobní zkušenosti, díky čemuž mohl zvolit ty aktuálně nejlepší produkty na trhu. Při jejich výběru se každopádně zaměřil na všechny podstatné parametry a zároveň na co nejširší skupinu zařízení, aby si mohl vybrat každý zájemce.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Epson L805

Epson L805

9 300 Kč Orientační cena