Menu

Recenze a srovnání Fizan Compact 4

Výborné Celkové hodnocení

Vítěz srovnání v kategorii Trekové hole

Klady

  • Velice lehké a stabilní
  • Pružné, ale pevné
  • Nastavitelné poutko
  • Systém pro snadné vysouvání
  • Složené velmi krátké

Zápory

  • Spoje se časem opotřebují
  • Poutko údajně někdy povoluje
1 700 Kč Orientační cena

Základní charakteristiky

Trekové hole značky Fizan všeobecně patří mezi nejlehčí na trhu. Hole Fizan Compact 4 nejsou výjimkou. Vyznačují se svou lehkostí (jedna hůl má 169 g) a stabilitou. Jsou určené pro nordic walking i treking. Hůl z pevného hliníku je pružná a pevná zároveň. Pěnová rukojeť v barvě dřeva je uzpůsobena pocení a pohodlnému úchopu ruky, její součástí je také nastavitelné smyčkové poutko. Hrot je vyroben z karbidu a je velice odolný i vůči náročnému terénu.

Teleskopická konstrukce holí zahrnuje 4 části, které se snadno zasouvají, šroubují a fixují díky Flexy Locking systému. Snadno je tak složíte a s jejich následnou délkou 51 cm uložíte do batohu, případně je za batoh zavěsíte. Mohou sloužit také jako konstrukce přístřešku a v nouzových případech i jako fixace zlomeniny. Celé hole se dají jednoduše vyčistit – na jednotlivé části je rozložíte postupným šroubováním, rukojeť stačí otřít nebo případně očistit houbičkou.

V balení najdete také talířky o velikostech 35 a 50 mm, karabinu a gumové kryty na ochranu hrotů.

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Trekové hole Fizan Compact 4 jsou u uživatelů velice oblíbené především díky své nízké hmotnosti. Uživatelé si tyto hole chválí i pro jejich vhodnost do každého terénu. Testovali je ve sněhu, řece, lese i na kamenném povrchu. Jako nevýhodu někteří uživatelé uvedli postupné opotřebení teleskopické konstrukce.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Hlavní výhodou je u holí Fizan Compact 4 nízká hmotnost, patří mezi nejlehčí trekové hole na trhu. To stejné platí pro jejich délku ve složeném stavu. Hole jsou z odolného hliníku, který je velmi pevný, ale zároveň pružný, takže se o ně nemusíte bát v jakémkoliv terénu.

Porovnání s alternativami

Pokud by pro vás cena Fizan Compact 4 byla vysoká, Acra LTH130 jsou uživatelsky přijatelné a vhodné pro nenáročné a začátečníky. Naopak náročným uživatelům můžeme doporučit Leki Traveller Carbon, které jsou také lehké a dle potřeby krátké, mají ovšem vyšší cenu.

Závěrečné shrnutí

Teleskopické trekové hole Fizan Compact 4 jsou jedněmi z nejlehčích trekových holí na trhu. Jsou velice oblíbené nejen pro svou lehkost 169 g na jednu hůl, ale také pro skladnou délku 51 cm ve složeném stavu, díky konstrukci ze 4 částí. Recenzenti je úspěšně testovali v mnoha terénech včetně sněhu. Mají mnoho využití – mohou sloužit třeba jako konstrukce přístřešku a případně i jako fixace zlomené končetiny.

Obecně se jedná o oblíbené, odolné a stabilní hole vhodné pro všechny uživatele. Pokud hledáte cenově dostupnější variantu, za zvážení stojí Acra LTH130, naopak pro náročné oceníte Leki Traveller Carbon.

Parametr Tento produkt
Konstrukce holí

Teleskopické

Délka ve složeném stavu (cm)

51

Minimální délka (cm)

51

Maximální délka (cm)

125

Hmotnost jedné hole (g)

169

Počet dílů

4

Materiál hole

Hliník

Materiál rukojeti

EVA pěna

Materiál hrotu

Karbid

Styl chůze

Treking, Nordic walking

1 700 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Fizan Compact 4 | Hodnocení: Výborné
Klára Jelínková
Redaktorka
Klára se o sport a sportovní vybavení zajímá jak z pracovního hlediska, tak ve svém volném čase. Postupně detailně prozkoumala svět trekových holí a nyní vám vysvětlí, jak si vybrat správnou délku, proč jsou u uživatelů nejoblíbenější teleskopické hole, na co si při výběru dát pozor a konečně, jak si vybrat ty správné pro vás. Ze sportovního odvětví pro vás zpracovala také téma posilovacích lavic.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Recenze Fizan Compact 4

Fizan Compact 4

1 700 Kč Orientační cena