Recenze Fizan Compact 4 - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Fizan Compact 4

Výborné Celkové hodnocení

Vítěz srovnání v kategorii Trekové hole

Klady

  • Velice lehké a stabilní
  • Pružné, ale pevné
  • Nastavitelné poutko
  • Systém pro snadné vysouvání
  • Ve složeném stavu velmi krátké

Zápory

  • Spoje se časem mohou opotřebovat
  • Poutko dle uživatelů někdy povoluje
1 800 Kč Orientační cena

Základní charakteristiky

Trekové hole značky Fizan všeobecně patří mezi nejlehčí trekové hole na trhu. Hole Fizan Compact 4 nejsou výjimkou. Vyznačují se svou lehkostí – jedna hůl má hmotnost 169 g – a stabilitou. Jsou určené pro nordic walking i treking. Hůl z pevného hliníku je pružná a pevná zároveň. Pěnová rukojeť v barvě dřeva je uzpůsobena pocení a pohodlnému úchopu ruky, její součástí je také nastavitelné smyčkové poutko. Hrot je vyroben z karbidu a je velice odolný i vůči náročnému terénu.

Teleskopická konstrukce holí zahrnuje 4 části, které se snadno zasouvají, šroubují a fixují díky Flexy Locking systému. Snadno je tak složíte a s jejich následnou délkou 51 cm uložíte do batohu, případně je za batoh zavěsíte. Mohou sloužit také jako konstrukce přístřešku a v nouzových případech i jako fixace zlomeniny. Celé hole se dají jednoduše vyčistit – na jednotlivé části je rozložíte postupným šroubováním, rukojeť stačí otřít nebo případně očistit houbičkou.

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Trekové hole Fizan Compact 4 jsou u uživatelů velice oblíbené především díky své nízké hmotnosti. Teleskopická konstrukce ze 4 částí zajišťuje délku pouze 51 cm při složení, a proto se dají snadno složit do batohu či zavěsit. Uživatelé si tyto hole chválí i pro jejich vhodnost do každého terénu. Testovali je ve sněhu, řece, lese i na kamenném povrchu. Se systémem Flexy Locking se dají jednoduše a rychle složit i rozložit a zafixovat pomocí šroubování.

Jako nevýhodu někteří uživatelé uvedli postupné opotřebení teleskopické konstrukce.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Hlavní výhodou je u Fizan Compact 4 nízká hmotnost. S váhou 169 g na jednu hůl patří mezi nejlehčí trekové hole na trhu. To stejné platí pro jejich délku ve složeném stavu 51 cm. Dají se uložit do batohu, případně za něj zavěsit, a tak je snadno přenášet bez komplikací a námahy. Hole z odolného hliníku jsou velice pevné, ale zároveň pružné, takže se o ně nemusíte bát v jakémkoliv terénu.

Smyčkové poutko z neoprenu je dobře nastavitelné, ale během chůze může povolovat, proto je někdy potřeba úprava.

Porovnání s alternativami

Pokud by pro vás cena Fizan Compact 4 byla vysoká, CRIVIT Karbonové Nordic Walking jsou uživatelsky přijatelné a vhodné pro nenáročné. Pro náročné uživatele doporučujeme též teleskopické hole Leki Traveller Carbon, které jsou ovšem ve vyšší cenové kategorii. Pro oporu a stabilitu těžších holí můžete zvolit pevné hole Leki RESPONSE.

Závěrečné shrnutí

Teleskopické trekové hole Fizan Compact 4 jsou jedněmi z nejlehčích trekových holí na trhu. Jsou velice oblíbené nejen pro svou lehkost 169 g na jednu hůl, ale také pro skladnou délku 51 cm ve složeném stavu, díky konstrukci ze 4 částí. Recenzenti je úspěšně testovali v mnoha terénech včetně sněhu. Někteří uživatelé ovšem uvádí, že se konstrukce postupem času stává méně odolnou a poutka se během chůze povolují.

Mají mnoho využití – mohou sloužit třeba jako konstrukce přístřešku a případně i jako fixace zlomené končetiny. Obecně se jedná o oblíbené, odolné a stabilní hole vhodné pro všechny uživatele. V balení najdete také talířky o velikostech 35 a 50 mm, karabinu a gumové kryty na ochranu hrotů.

Parametr Tento produkt
Konstrukce holí

Teleskopické

Délka ve složeném stavu (cm)

51

Minimální délka (cm)

51

Maximální délka (cm)

125

Hmotnost jedné hole (g)

169

Počet dílů

4

Materiál hole

Hliník

Materiál rukojeti

EVA pěna

Materiál hrotu

Karbid

Styl chůze

Treking, Nordic walking

1 800 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Fizan Compact 4 | Hodnocení: Výborné
Klára Jelínková
Redaktorka
Klára se o sport a sportovní vybavení zajímá jak z pracovního hlediska, tak ve svém volném čase. Postupně detailně prozkoumala svět trekových holí a nyní vám vysvětlí, jak si vybrat správnou délku, proč jsou u uživatelů nejoblíbenější teleskopické hole, na co si při výběru dát pozor a konečně, jak si vybrat ty správné pro vás.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Recenze Fizan Compact 4

Fizan Compact 4

1 800 Kč Orientační cena