Menu

Recenze a srovnání freeSAT

Velmi dobré Celkové hodnocení

Pro nenáročné v kategorii Satelitní televize

Klady

  • Skylink Live TV
  • Prémiové balíčky
  • Sjednání online
  • Nízká cena

Zápory

  • Nepřehledný web
  • Nekvalitní klientská zóna
  • Vysoké poplatky
  • Závazek 24 měsíců
259 Kč/měsíc Orientační cena

Společnost freeSAT, známá dříve jako UPC Direct, je vlastněná lucemburskou společností M7 Group, díky čemuž má mnoho společného i se svým rivalem Skylink, který se také nachází v portfoliu dané společnosti. Oproti němu je však mnohem jednodušší a levnější, čímž jsou jeho služby vyhledávány zejména méně náročnými uživateli – své si tu ale najdou i milovníci sportu či filmu.

Ve své nabídce má hned 130 programů, které jsou rozděleny do tří programových balíčků, což je podstatně méně než u zmíněného Skylink. Stejně jako on má ve své nabídce i balíček HBO, jehož cena je nejnižší na trhu, a to 235 Kč/měsíc – součástí předplatného je přístup k aplikaci HBO Max. Oproti ostatním poskytovatelům je navíc mnohem levnější, přičemž si za základní balíček účtuje 259 Kč/měsíčně.

Možné je také částečné sjednání online, kdy se ale opět nevyhnete komunikaci s uživatelskou podporou, která s vámi domluví veškeré podrobnosti. V porovnání s ostatními satelitními televizemi disponuje i jedněmi z nejvyšších poplatků, kdy si za registraci karty účtuje 500 Kč – nízké nejsou ani smluvní pokuty za ztrátu karty. Na druhou stanu se ale vyhnete koupi vybavení a jeho instalaci, která vás bude stát pouhou 1 Kč.

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Satelitní televize od freeSAT je hodnocena mezi odborníky i uživateli kladně, přičemž je považována za jednu z nejlepších alternativ k větším poskytovatelům. Vyzdvihována je zejména nižší cena a široká programová nabídka, která zahrnuje i doplňkové balíčky včetně HBO. Kladně je hodnocena i kvalita obrazu nebo uživatelská podpora. Hůře je na tom ale přehlednost webu či klientská zóna.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

freeSAT nabízí opravdu širokou škálu programů, jejichž počet je jeden z nejvyšších na trhu. Velkou výhodou je zejména jednoduchost, kdy nabízí pouze tři balíčky, z nichž si vyberou méně i více nároční uživatelé. Ti navíc získají přístup ke konkurenční Skylink Live TV, s níž si mohou většinu pořadu přehrát zpětně.

Menším mínusem je nutnost sjednání smlouvy se závazkem, za což ale získáte vybavení a jeho instalaci za 1 Kč – stejně jako u Skylink. I přesto ale budete muset počítat s vyššími poplatky, jež jsou spojené například se ztrátou karty či její registrací – částka bude ale stále nižší, než kdybyste vše kupovali svépomocí. Šetřivé uživatele potěší i nižší cena, za níž získají srovnatelně kvalitní služby jako u dražších poskytovatelů.

Porovnání s alternativami

Pokud hledáte nejbližší alternativu k freeSAT, bude jí určitě o trochu levnější Telly, které je však v některých ohledech kvalitnější. Na rozdíl od freeSAT se totiž může pyšnit kvalitními webovkami, skvělou internetovou televizí a také přehlednou klientskou zónou. Jestliže se řadíte mezi náročnější klienty, bude pro vás vhodnější Skylink, který má širší nabídku programů a programových balíčků – počítejte ale s vyšší cenou.

Závěrečné shrnutí

Služby satelitní televize od freeSAT jsou vhodné pro každého, kdo očekává vysokou kvalitu obrazu, široký výběr kanálů a nízkou cenu. I když se nabídkou nedokáže vyrovnat podobnému Skylink, stále má co nabídnout, a to zejména méně náročným uživatelům. Kromě toho poskytuje i kompletní set a instalaci zdarma, díky čemuž nemusíte investovat do koupě veškeré techniky.

Parametr Tento produkt
Počet programů

130

Počet balíčků

3

Pokrytí po celé ČR

Ano

HD

Ano

Internetová televize

Ano

Poplatek za instalaci (v Kč)

1

Bez závazků

Ne

Pronájem set-top boxu

Ano

Služby navíc

Ano

Sjednání online

Ne

Zákaznická zóna

Ano

Mobilní aplikace

Ano

HBO

Ano (235 Kč/měsíc)

HBO Max

Ano

Filmové programy

Ano

Základní programy

Ano

Sportovní programy

Ano

Dokumentární programy

Ano

Zpravodajské programy

Ano

Dětské programy

Ano

Erotické programy

Ano

Cizojazyčné programy

Ano

Hudební programy

Ano

259 Kč/měsíc Orientační cena
Autor: Nikola Engelmann | Datum: | Produkt: freeSAT | Hodnocení: Velmi dobré
Nikola Engelmann
Redaktorka
Nikola je finanční redaktorka, která se zabývá i technologiemi a příbuznými odvětvími. V souvislosti s tím má dostatečný náhled do témat, kam spadají také satelitní televize. Ví tedy nejen to, jaké parametry jsou důležité pro výběr kvalitní satelitní televize, ale i to na co si dát pozor, při výběru jejího spolehlivého poskytovatele.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze freeSAT

freeSAT

259 Kč/měsíc Orientační cena