Recenze Skylink - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Skylink

Výborné Hodnocení
redakce

Vítěz srovnání

Satelitní televize

Klady a zápory

Klady

  • Služby navíc
  • Skylink Live TV
  • Levné předplatné balíčku HBO
  • 139 programů
  • Doplňkové balíčky

Zápory

  • Nekvalitní klientská zóna
  • Sjednání do 2 pracovních dnů
  • Platba hotově technikovi
  • Instalace zdarma se závazkem
179 Kč/měsíc Orientační cena

Skylink se již několik let řadí mezi přední poskytovatele satelitních televizí na našem území. Právě proto mu podle průzkumů věří nejvíce uživatelů, jejichž počet činní 1 500 000. Jeho největší výhodou je zejména velká nabídka programových a doplňkových balíčků, díky čemuž si u něj vyberou i ti nejnáročnější zákazníci.

Ve prospěch Skylink v první řadě vypovídá fakt, že je součástí lucemburské společnosti M7 Group. Ta má pod svými křídly například i HD Austria, TéléSAT či Canal Digitaal – daná společnost přitom patří do známé francouzské skupiny Groupe Canal+. Skylink se tak může pyšnit stabilním zázemím a také 100 % pokrytím napříč celou ČR – tím ostatně disponují všichni přední poskytovatelé u nás. Společnost vsází zejména na širokou škálu nabízených programů, kdy poskytuje hned sedm různých balíčků s odlišnými programy.

Těch má hned 139, z nichž velká část je nabízena v HD – kvalita obrazu je přitom vždy na jedné z nejvyšších úrovní. Kromě standardních balíčků nabízí i základní balíček Mini pro nenáročné uživatele s cenou 179 Kč/měsíc. Samozřejmostí je doplňkový balíček HBO s předplatným pro streamovací platformu HBO Max s nejnižší cenou na trhu 235 Kč/měsíc. V nabídce má i možnost využít internetovou televizi Skylink Live TV, která je však v porovnání s ostatními jedna z nejhorších.

Pokud plánujete sledovat televizi na více zařízeních, poskytne vám Skylink jako jediný za poplatek 119 Kč/měsíc druhou kartu, která zrcadlí originální kartu v jiném set-top boxu. Ve výsledku tak můžete na dvou televizích sledovat všechny kanály, a to i u dražších programových balíčků. Na rozdíl od jiných poskytovatelů nenabízí pronájem techniky, ale oplátkou za uzavření smlouvy se závazkem poskytuje veškeré vybavení i s instalací za symbolickou částku 1 Kč.

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Skylink je zpravidla hodnocen uživateli pozitivně, a to především díky široké programové nabídce. Velká kritika se však snáší na klientskou zónu a kvalitu aplikace pro doplňkovou internetovou televizi Skylink Live TV. Uživatelům je trnem v oku zejména jejich časté sekání či nedostatečné funkce. Na druhou stranu se neobjevují negativní ohlasy na kvalitu obrazu či pokrytí napříč ČR, což je z hlediska uživatelů nejdůležitější parametr.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Satelitní televize od Skylink nabízí největší nabídku programů, jichž je aktuálně 139, přičemž nabízí hned sedm různých programových balíčků. K nim si mohou uživatelé sjednat i další doplňkové balíčky, včetně HBO, jehož předplatné je v porovnání s ostatními poskytovateli nejlevnější. Jako jeden z mála provozuje i vlastní e-shop s potřebnou technikou, kde lze narazit i na hybridní set-top box pro satelitní i internetovou televizi.

Služby jsou přitom dostupné i pro zákazníky, kteří nevlastní potřebnou techniku – těm poskytne zařízení i s instalací za 1 Kč s podmínkou sjednání smlouvy se závazkem 24 měsíců. Pokud se rozhodnete pro smlouvu bez závazku, vyjde vás pořízení všech komponentů zhruba na 5 000 Kč, k čemuž je třeba připočítat i instalaci. Velkou výhodou je možnost sjednání druhé karty, s níž můžete ušetřit i nemalé částky. Na druhou stranu je web společnosti poměrně nepřehledný, což se odráží na kvalitě klientské zóny, kde není možné téměř nic zařídit bez kontaktování uživatelské podpory.

Porovnání s alternativami

Skylink je nepochybně jednou z nejlepších satelitních televizí na trhu, která nabízí skvělý poměr ceny i kvality, čemuž se dokáže vyrovnat jen málokterá společnost. Do karet jí hraje i fakt, že konkurence je v ČR opravdu malá, a proto je výběr z alternativ velmi omezený. Pokud však chcete u vyšších tarifů ušetřit, můžete zkusit přejít k Telly TV, která je levnější, v nabídce má 121 kanálů a poskytuje i velmi kvalitní internetovou televizi. Vhodnou alternativou pro nenáročné je pak freeSAT, který je nutné sjednat se závazkem.

Závěrečné shrnutí

Satelitní televize od Skylink je skvělou volbou pro každého milovníka televizního vysílání, a to jak pro nenáročné diváky, tak i pro opravdové fajnšmekry. Pokud tedy chcete sledovat i zahraniční či prémiové filmové kanály, jste tu na správném místě. Dobrou volbou je však i pro rodiny, které nechtějí zbytečně utrácet a potřebují dvě funkční karty se stejnou programovou nabídkou za nižní cenu.

Parametr Tento produkt
Počet programů

139

Počet balíčků

7

Pokrytí po celé ČR

Ano

HD

Ano

Internetová televize

Ano

Poplatek za instalaci (v Kč)

1

Bez závazků

Ano

Pronájem set-top boxu

Ne

Služby navíc

Ano

Sjednání online

Ne

Zákaznická zóna

Ano

Mobilní aplikace

Ano

HBO

Ano (235 Kč/měsíc)

HBO Max

Ano

Filmové programy

Ano

Základní programy

Ano

Sportovní programy

Ano

Dokumentární programy

Ano

Zpravodajské programy

Ano

Dětské programy

Ano

Erotické programy

Ano

Cizojazyčné programy

Ano

Hudební programy

Ano

179 Kč/měsíc Orientační cena
Autor: Nikola Engelmann | Datum: | Produkt: Skylink | Hodnocení: Výborné
Nikola Engelmann je finanční redaktorka, která se zabývá i technologiemi a příbuznými odvětvími. V souvislosti s tím má dostatečný náhled do témat, kam spadají také satelitní televize. Ví tedy nejen to, jaké parametry jsou důležité pro výběr kvalitní satelitní televize, ale i to na co si dát pozor, při výběru jejího spolehlivého poskytovatele.
Redaktorka

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Skylink

Skylink

179 Kč/měsíc Orientační cena