Recenze Telly TV - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Telly TV

Velmi dobré Celkové hodnocení

Nejlepší alternativa v kategorii Satelitní televize

Klady

  • Přehledná zákaznická zóna
  • Kvalitní uživatelská podpora
  • Telly klub
  • Sportovní balíček
  • 121 programů

Zápory

  • Poplatek za instalaci
  • Mobilní aplikace 50 Kč
250 Kč/měsíc Orientační cena

Telly TV je nástupcem poměrně známé služby DIGI TV, která byla již zastaralá. Proto se společnost v roce 2020 rozhodla obléknou do nového kabátu a stát se moderní satelitní televizí, která přiláká starší i nové generace. To se jí podle všeho daří, jelikož její obliba mezi uživateli roste, a to i díky tomu, že kromě kvalitní satelitní televize nabízí i stejnojmennou internetovou televizi.

Podobně jako Skylink se může i Telly TV pochlubit pevným zázemím, které mu poskytuje skupiny Lama Group. Ta se kromě telekomunikací angažuje i v energetice, kdy se v ČR řadí mezi jedny z největších poskytovatelů plynu a elektrické energie. Telly to bere s modernizací opravdu vážně, a proto neustále rozšiřuje svoji programovou nabídku, díky čemuž se pyšní jedním z nejvyšších počtů programů mezi konkurencí – aktuálně jich má více než 121.

V nabídce má pouze tři programové balíčky, které jsou pojmenovány trefně Velký balík, Střední balík a Malý balík, jež jsou plné většinou nejsledovanějších programů u nás i v zahraničí. Pro náročné uživatele nabízí i možnost sjednat si doplňkový balík HBO za cenu 250 Kč/ měsíc – v porovnání s konkurencí je zhruba o 15 Kč dražší.

V nabídce má také kompletní sportovní balíček, který si mohou uživatelé předplatit pouze na pár dní. Na rozdíl od větších poskytovatelů nevyžaduje sjednání smlouvy se závazkem. Pokud nedisponujete potřebným vybavením, můžete si vše pronajmout přímo u Telly, a to za ceny srovnatelné s konkurencí. Pronájem klasického set-top boxu a dekódovací karty vyjde na 90 Kč/měsíc.

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Ze strany uživatelů je Telly hodnoceno pozitivně zejména pro nabídku programových balíčků, a to hlavně těch sportovních. Oproti své konkurenci se však objevují často informace o tom, že Telly nedisponuje tak kvalitním obrazem, jak slibuje a občas dochází i k výpadkům. Hodnocení se rozchází i u uživatelské podpory, která někdy funguje na jedničku a jindy zase téměř nekomunikuje.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Telly se snaží držet jednoduchosti a přehlednosti, což se jí daří. Většinu uživatelů však láká zejména na širokou nabídku programů a doplňkových balíčků, jako je například sportovní balíček, který lze sjednat jen na pár měsíců. Kromě toho nabízí i vlastní věrnostní program v podobě Telly klubu, kde svým uživatelům pravidelně nabízí různé výhody.

Na rozdíl od jiných poskytovatelů nevyžaduje podepsání smlouvy na dobu určitou, přičemž je ale třeba počítat s různými poplatky, které jsou spojené s instalací a pronájmem techniky. Pokud chcete získat přístup k aplikaci Telly, budete si muset připlatit 50 Kč měsíčně. Ve většině případů je však možné počítat s kvalitními službami a férovým přístupem.

Porovnání s alternativami

Telly je určený zejména pro méně náročné uživatele, kteří chtějí ušetřit, ale čím dál tím více láká i uživatelé, kteří hledají jednoduché a moderní služby. Pokud vám nezáleží na kvalitě webu či klientské zóny, bude pro vás vhodný i freeSAT, jehož předplatné není o moc dražší. Narozdíl od Telly nabízí více programů, a i půjčení techniky s instalací zdarma – je nutné přistoupit na smlouvu se závazkem. Pro náročnější je pak vhodný i Skylink, která ale opět nedisponuje zrovna nejlepší uživatelskou podporou ani klientskou zónou.

Závěrečné shrnutí

Pokud hledáte jednoduchou a přehlednou televizi, která nabízí širokou nabídku programů, je pro vás Telly správnou volbou. Pochlubit se může dlouhou historií a také kvalitními službami, které jsou doplněny i spolehlivou uživatelskou službou. Kromě toho nabízí i cenově dostupný pronájem set-top boxu a výhodné doplňkové balíčky programů pro náročnější uživatele.

Parametr Tento produkt
Počet programů

121

Počet balíčků

3

Pokrytí po celé ČR

Ano

HD

Ano

Internetová televize

Ano

Poplatek za instalaci (v Kč)

1 000

Bez závazků

Ano

Pronájem set-top boxu

Ano

Služby navíc

Ano

Sjednání online

Ano

Zákaznická zóna

Ano

Mobilní aplikace

Ano

HBO

Ano (250 Kč/měsíc)

HBO Max

Ano (50 Kč/měsíc)

Filmové programy

Ano

Základní programy

Ano

Sportovní programy

Ano

Dokumentární programy

Ano

Zpravodajské programy

Ano

Dětské programy

Ano

Erotické programy

Ano (pouze jeden)

Cizojazyčné programy

Ano

Hudební programy

Ano

250 Kč/měsíc Orientační cena
Autor: Nikola Engelmann | Datum: | Produkt: Telly TV | Hodnocení: Velmi dobré
Nikola Engelmann
Redaktorka
Nikola je finanční redaktorka, která se zabývá i technologiemi a příbuznými odvětvími. V souvislosti s tím má dostatečný náhled do témat, kam spadají také satelitní televize. Ví tedy nejen to, jaké parametry jsou důležité pro výběr kvalitní satelitní televize, ale i to na co si dát pozor, při výběru jejího spolehlivého poskytovatele.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Telly TV

Telly TV

250 Kč/měsíc Orientační cena