Menu

Gardena ErgoJet 3000 9332-20 – Recenze, testy a srovnání

Výborné Celkové hodnocení

Vítěz srovnání v kategorii Elektrické vysavače listí

Klady

  • Vysoký výkon
  • Kvalitní zpracování
  • Efektivní drcení listí
  • Snadná změna režimů
  • Ergonomická rukojeť

Zápory

  • Kratší kabel a popruh
  • Širší trubice
  • Pytel z obyčejné látky
3 000 Kč Orientační cena

Gardena ErgoJet 3000 9332-20 patří mezi elektrické vysavače listí. Při jeho pořízení tedy musíte počítat s přítomností přívodního kabelu, který navíc není právě nejdelší. Hodí se proto zejména na práce kolem domu. Využít jej ovšem lze i jako fukar či drtič listí.

Základní charakteristiky

Elektrický vysavač listí Gardena ErgoJet 3000 9332-20 umožňuje listí efektivně foukat i vysávat. Mezi oběma režimy je přitom možné přepínat velmi snadno, a to díky funkci ClickFit. Odpad ze zahrady navíc umožňuje efektivně zredukovat, neboť poměr drcení činí díky robustnímu kovovému oběžnému kolu 16:1, což je v podstatě maximální hodnota u podobných zařízení. V tomto ohledu je tedy opravdu efektivní.

Daný model může zaujmout i samotným výkonem, který činí 3 000 W. To je u elektrických vysavačů listí hodnota, kterou mívají nejlepší zařízení na trhu. Trubice na vysávání je na druhou stranu poněkud širší, takže je vhodné vysávat listí těsně nad zemí. V opačném případě nemusí přístroj vysát veškeré nečistoty ze zahrady, což může být problematické.

Náročnost ovládání

Gardena ErgoJet 3000 9332-20 je opatřen 45litrovým vakem na vysáté listí, který lze jednoduše odejmout. Musíme ovšem upozornit, že je vyroben z běžné látky, tudíž existuje riziko, že se při práci na zahradě může protrhnout. V takovém případě si je možné pořídit náhradní, nicméně budete muset počítat s poněkud vyšší pořizovací cenou.

Tento elektrický vysavač listí a fukar umožňuje regulovat rychlost, takže si můžete nastavit takový výkon, jaký vám bude aktuálně nejvíce vyhovovat. Navíc má dobré rozložení hmotnosti, není příliš těžký (4,8 kg) a zaujmout může i ergonomickou rukojetí. Opatřen je také popruhem, který na druhou stranu není nejdelší, což může být problém především u vyšších osob.

Parametr Tento produkt
Typ

Kombinace

Hmotnost (kg)

4,8

Objem nádrže (l)

Nerelevantní

Objem motoru (cm3)

Nerelevantní

Příkon/výkon (W)

3 000 W

Objem sběrného koše (l)

45

Regulace výkonu

Ano

Maximální rychlost proudění vzduchu (km/h)

310

Průtokový objem vzduchu (l/s)

170

Poměr drcení

16:1

Výdrž na jedno nabití (min)

Nerelevantní

Napětí (V)

Nerelevantní

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Mezi elektrickými vysavači listí byste mezi českými uživateli asi jen těžko hledali oblíbenější produkt, než je právě Gardena ErgoJet 3000 9332-20. Kladně hodnocen je výkon a možnost jeho regulace, ale také kvalitní provedení, snadná manipulace či rychlá změna režimu foukání a vysávání. Za negativa je naopak považován krátký přívodní kabel a popruh, nutnost vysávat přímo u země, stejně jako poněkud vyšší hlučnost.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Gardena ErgoJet 3000 9332-20 patří mezi nejlepší elektrické vysavače na českém trhu. Jedná se o výkonné zařízení, které zaujme i kvalitním zpracováním. Navíc umožňuje efektivní drcení listí, ale použít jej lze také k foukání. Zařízení dává možnost snadné změny režimů a jednoduše se s ním manipuluje. Musíte ovšem počítat s kratším kabelem a popruhem, širší trubicí na vysávání, jakož i s obyčejným materiálem pytle na vysáté nečistoty.

Porovnání s alternativami

Elektrické vysavače listí jsou nejméně běžné varianty těchto zařízení. Přesto jich máte k dispozici mnoho desítek, takže je z čeho vybírat. Zajímavou alternativou recenzované produktu může být např. Ryobi RBV3000CESV, který má velmi podobné parametry (včetně výkonu, objemu sběrného koše či poměru drcení). Doporučit vám můžeme i model Stihl She 71, jenž je o něco dražší, eliminuje ovšem zase některé nedostatky (disponuje např. robustním vakem).

Závěrečné shrnutí

Elektrický vysavač listí Gardena ErgoJet 3000 9332-20, který funguje i jako spolehlivý fukar a mulčovač, je vzhledem ke kratšímu kabelu vhodným řešením především pro práce v blízkém okolí domu. Jedná se ovšem o výkonné zařízení, byť byste pro větší efektivitu měli vysávat blízko u země. V každém případě se nejedná ani zdaleka o nejdražší produkt tohoto typu na trhu, takže při jeho nákupu neutratíte horentní sumy peněz.

3 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Gardena ErgoJet 3000 9332-20 | Hodnocení: Výborné
Petr Šindelář
Redaktor

Petr pracuje jako externí copywriter a redaktor již 14 let, takže má se psaním článků opravdu bohaté zkušenosti. Na Arecenzích se věnuje zejména outdoorovým a sportovním tématům. Ve volném čase se věnuje literatuře, historii, psychologii, kinematografii, sportu a zdravému životnímu stylu.


Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Gardena ErgoJet 3000 9332-20

Gardena ErgoJet 3000 9332-20

3 000 Kč Orientační cena