Menu

Recenze a test Stihl SH 86

Výborné Celkové hodnocení

Vítěz srovnání v kategorii Benzínové vysavače listí

Klady

 • Perfektní startování
 • Antivibrační systém
 • Komfort při používání
 • Ovládání jednou rukou

Zápory

 • Vyšší cena
 • Vyšší hmotnost
9 300 Kč Orientační cena

Stihl SH 86 je benzínový vysavač listí, který umožňuje čištění větších ploch. Navíc nemusí sloužit pouze k vysávání, ale lze jej jednoduše používat i jako fukar. Listí na zahradě tedy můžete uklidit opravdu spolehlivě, a navíc může být celý proces velmi komfortní.

Základní charakteristiky

Dané zařízení má standardní objem nádrže (0,44 l), objem motoru (27,2 cm3), výkon (800 W) i objem sběrného koše (45 l). Za standard lze navíc označit i poměr drcení (12:1). Přesto se jedná o vysoce nadprůměrný vysavač listí. Poznáte to už při stejnoměrném startování bez trhavých silových špiček, které zajišťuje funkce ElastoStart. Následně jistě oceníte i plynulou regulaci otáček, případně antivibrační systém, jenž výrazně snižuje vibrace.

Stihl SH 86 zajišťuje i bezpečnost, a to díky dodávaným ochranným brýlím. Vyšší komfort při práci pak umožňuje i vlivem ovládání jednou rukou s měkkou zónou na rukojeti či praktickým závěsným popruhem pro přenášení. Ten může být skutečně potřeba, neboť tento vysavač listí váží 5,6 kg, což už je obvykle při delším používání znát. Při nákupu navíc budete muset počítat s vyšší pořizovací cenou, neboť se rozhodně nejedná o nejlevnější zařízení na trhu.

Zajímavé funkce

Na některé z výše zmíněných funkce se nyní zaměříme blíže, abyste měli přehled o tom, co můžete od vysavače listí Stihl SH 86 přesně očekávat.

 • Funkce ElastoStart – při startování motorů mohou trhavé síly negativně působit na svaly a klouby, což se může projevit především u starších osob. Funkce ElastoStart ovšem dané potíže eliminuje, neboť jde o tlumící prvek ve startovací rukojeti.
 • Antivibrační systém – při používání vysavačů listí mohou být poněkud nepříjemné i vibrace po celou dobu provozu. Stihl SH 86 ovšem díky antivibračnímu systému eliminuje i tyto potíže.
 • Ruční palivové čerpadlo – umožňuje tlakem palce čerpat palivo do karburátoru. To může mít kladný vliv na startování po delší době nečinnosti.
 • Ochranné brýle – při vysávání či foukání listí může dojít k tomu, že vám něco vlétne do oka. Ochranné brýle, které jsou součástí balení, ovšem mohou zrak chránit.
 • Závěsný systém – Stihl SH 86 není právě nejlehčí vysavač listí na trhu. Proto je nutné ocenit i přítomnost závěsného popruhu, který usnadňuje jeho používání.

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Benzínový vysavač listí Stihl SH 86 je velmi kladně hodnocen i samotnými uživateli, kteří kvitují celý proces používání. Vyzdvihována je již jednoduchá montáž či perfektní startování díky funkci ElastoStart, ale také kvalitní výkon motoru Stihl 2-MIX, snadná výměna funkce vysavače a fukaru nebo spolehlivý chod. Celkově pak v podstatě neexistují výtky ke komfortu při práci, tedy až na vyšší hmotnost, jež je ovšem neodmyslitelnou daní za benzínový motor.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Stihl SH 86 je velmi kvalitní benzínový vysavač listí, který může sloužit i jako fukar, nicméně jeho hlavní klady spočívají v komfortu při práci. Na tom se podílí praktická funkce ElastoStart, antivibrační systém, ovládání jednou rukou s měkkou zónou na rukojeti nebo závěsný popruh pro přenášení. Mezi nevýhody je naopak možné zařadit vyšší hmotnost, stejně jako vyšší cenu, což asi bude pro některé jedince skutečnou překážkou.

Porovnání s alternativami

Mezi benzínovými vysavači listí je možné nalézt i další kvalitní zařízení, která zaujmou kombinací kvalitního výkonu a komfortu při práci. O něco levnější alternativou recenzovaného produktu je např. Stihl BG 56, kterému ovšem chybí některé výše zmíněné funkce. Mezi zajímavými alternativami můžeme v každém případě uvést i zařízení Husqvarna 125 BVX, což je ovšem primárně fukar, byť dodávaný se sadou pro vysávání.

Závěrečné shrnutí

Pokud vlastníte rozlehlejší zahradu s větším množstvím listnatých stromů, vysavač Stihl SH 86 se může skutečně stát nejlepším zařízením pro její úklid. Je totiž výkonný a zaujme komfortem při práci, na kterém se podílí funkce ElastoStart, antivibrační systém a další „vychytávky“. Nezruinujete-li tedy kvůli vyšší pořizovací ceně rodinný rozpočet, může se jednat o vysavač listí, který vám bude spolehlivě sloužit po mnoho let.

Parametr Tento produkt
Typ

Kombinace

Hmotnost (kg)

5,6

Objem nádrže (l)

0,44

Objem motoru (cm3)

27,2

Příkon, výkon (W, V)

800

Objem sběrného koše (l)

45

Regulace výkonu

Ano

Poměr drcení

12:1

Výdrž na jedno nabití (min)

Nerelevantní

9 300 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Stihl SH 86 | Hodnocení: Výborné
Petr Šindelář
Redaktor
Petr patří mezi zkušené redaktory, kteří se psaní věnují dlouhodobě. Zabývá se přitom rovněž testováním, výběrem a porovnáváním různých druhů zboží. Své zkušenosti zúročil i při výběru nejlepších vysavačů listí. Při porovnání jednotlivých produktů vycházel především ze zkušeností samotných uživatelů. Mohl proto zohlednit nejen objektivnější faktory jako výkon, ale také subjektivnější pocity týkající se např. komfortu při používání.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Stihl SH 86

Stihl SH 86

9 300 Kč Orientační cena