Recenze Garmin Forerunner 965 - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Garmin Forerunner 965

93,2 % Celkové hodnocení

Vítěz srovnání v kategorii Sportovní hodinky / Sporttestery

Klady

  • Výborné pro vrcholové sportovce
  • Výdrž baterie až 23 dní
  • Řada pokročilých funkcí
  • Displej s Gorilla Glass

Zápory

  • Nejde s nimi volat
  • Vysoká cena
16 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Garmin Forerunner 965 jsou sportovní hodinky do posledního detailu vyladěné pro vrcholové a profesionální sportovce. Těm nabídnou řadu přelomových funkcí. Potěší už na poli základních parametrů. Disponují totiž například barevným dotykovým displejem o úhlopříčce 1,4 palce, který je chráněn sklem Gorilla Glass a titanovou lunetou pro maximální odolnost. Je možné na nich zapnout také funkci trvale zapnutého displeje.

Vedou si velmi dobře i z hlediska baterie, ta v režimu chytrých hodinek vydrží až 23 dní, se stále zapnutou GPS poté zůstanou až 31 hodin v pohotovosti. S hodinkami Garmin můžete i plavat, odolají vodě až do 50 metrů (odolnost 5 ATM). Váží 52 gramů, což je takový průměr v našem srovnání; najdou se jistě i lehčí modely, na druhou stranu to není nijak převratně vysoká hmotnost. Hodí se pro obvod zápěstí 135 až 205 mm a můžete na nich vyměnit řemínek. K dispozici jsou ve třech barevných variantách.

 

Parametr Tento produkt
Výrobce

Garmin

Úhlopříčka displeje (")

1,4

Typ displeje

Amoled

Barevný displej

Ano

Dotykový displej

Ano

Druh baterie

Dobíjecí

Výdrž baterie v běžném režimu s GPS (hod)

552

Odolnost vůči vodě

Ano (5 ATM)

Hmotnost (g)

52

Maximální obvod zápěstí (cm)

20,5

Vyměnitelný řemínek

Ano

Hodnocení vybavení a kompatibility

Sportovní hodinky Garmin Forerunner 965 disponují z hlediska vybavení a kompatibility téměř vším potřebným, co u této nositelné elektroniky sledujeme. Nabídnou konektivitu pomocí Wi-Fi i Bluetooth, potěší také přítomností vlastní GPS, s níž budou hodinky nezávislé na telefonu při zjišťování polohy nebo trasy.

Jsou kompatibilní s telefony výrobce Android i iOS, v nich se poté ovládají skrz aplikaci výrobce (Garmin Connect, potažmo Connect IQ). Dokáží zobrazovat chytré notifikace z telefonu a také jej zastoupit při placení, pokud u sebe zrovna nemáte hotovost. Jediné, co jim v tomto směru schází k dokonalosti, je možnost vložení SIM karty a schopnost provádět telefonní hovory. Při sportování si zkrátka nezavoláte, pokud u sebe zrovna nebudete mít telefon.

Parametr Tento produkt
Bluetooth

Ano

Wi-Fi připojení

Ano

Vlastní GPS

Ano

Aplikace

Garmin Connect

Kompatibilita

Android i iOS

Chytré notifikace

Ano

Možnost SIM karty

Ne

Možnost telefonování

Ne

Možnost placení

Ano

Hodnocení funkcí

Jak jsme již přednesli na začátku recenze, jsou tyto hodinky odladěny především pro vrcholové a profesionální sportovce, protože nabízejí řadu funkcí, které by běžný, nenáročný uživatel ani rekreační sportovec vůbec nemusel využít. A to by mohla být škoda.

Kromě základních funkcí, jako je měření spálených kalorií a snímání tepové frekvence, okysličení krve, spánku či stresu, totiž nabídnou i řadu funkcí pro výkonnější sportování. A ženy jistě ocení možnost zaznamenávání menstruačního cyklu, popřípadě těhotenství. Hodinky disponují 30 sportovními aktivitami, kde se každá z nich stane vlastním sportovním profilem pro snímání výsledků a pokroku vždy v daném sportu. Kromě toho si každý sportovní profil umí zapamatovat nastavení obrazovky a funkcí.

Ihned po probuzení dokáží vyhodnotit připravenost k tréninku, a to na základě kvality spánku, regenerace, tréninkové zátěže a dalších faktorů. Pokud se chystáte na závod, hodinky vám v tom pomohou pomocí individuálně doporučených denních tréninků, a také vás mohou namotivovat předpovědí výsledků při běhání.

Parametr Tento produkt
Měření srdečního tepu

Ano

Měření okysličení krve

Ano

Výpočet spálených kalorií

Ano

Záznam spánku

Ano

Záznam stresu

Ano

Automatické zahájení aktivity

Ano

Upozornění na neaktivitu

Ano

Hodnocení uživatelů

Mezi uživateli sklízí tento model hodinek Garmin převážně kladná hodnocení. V recenzích nejčastěji zmiňují například celkovou kvalitu zpracování, odolnost, dlouhou výdrž baterie, širokou nabídku funkcí anebo přesnost navigace. Podle recenzí je displej opravdu jasný a nabízí skvělou čitelnost na slunci. U řady uživatelů dokonce předčily hodinky jejich očekávání.

Někteří ale zmiňují i drobné výtky, jako je například nemožnost volání nebo absence některých sportovních režimů, například in-line bruslení. Všechny recenze se dočtete na Heuréce.

Klady a zápory

U těchto hodinek považujeme za největší klad špičkové přizpůsobení i vrcholovým sportovcům, a to například hodnocením připravenosti na trénink, individuálně doporučovanými tréninky nebo měřením řady tělesných funkcí, což rozhodně není u všech sportovních hodinek na trhu běžné.

Disponují ochranným sklem Gorilla Glass na displeji typu AMOLED a také baterií s vysokou kapacitou pro nadprůměrně dlouhou výdrž. Ačkoli nabízejí řadu pokročilých funkcí, nejde s nimi volat a jejich technologická vyspělost je vykoupena vysokou pořizovací cenou.

Porovnání s alternativami

Pokud jako profesionální sportovec hledáte na poli sportovních hodinek nějakou alternativu, můžete zvážit například Suunto 9 Baaro. Na první pohled disponují výrazně nižší cenou, takže se tento model hodí i pro ty z vás, kteří požadujete kvalitní sporttester, ale cena hodinek Garmin je pro vás příliš vysoká. Pokud je ale pro vás priorita co nejvíce pokročilých a chytrých funkcí, model od značky Suunto vás nejspíše tolik nepotěší. Na druhou stranu nabízejí hrudní pás v balení pro co nejpřesnější měření tepu.

Hodinky Suunto nabídnou o něco větší displej, což záleží na vašich preferencích, zda se jedná o výhodu, či nikoli, je s tím totiž také spojena výrazně vyšší hmotnost těchto hodinek. Hodinky Garmin vedou, co se týče kvality displeje a také výdrže baterie, na druhou stranu ale mají o polovinu nižší stupeň odolnosti vůči vodě. Oba modely nabídnou například přítomnost vlastní GPS, liší se vybavením funkcemi, a tak každý bude vyhovovat jinému uživateli.

Naše hodnocení a závěr

Hodinky Garmin Forerunner 965 doporučíme profesionálním sportovcům i náročným uživatelům, kteří od sportovních hodinek požadují řadu pokročilých funkcí a do jisté míry taky funkčního osobního trenéra. Hodinky si vedou velmi dobře jak z hlediska základních parametrů, tak i přítomností nadstandardních funkcí. To vše se ale odráží ve vyšší pořizovací ceně. Pokud hledáte stále kvalitní sporttester s výrazně nižší cenou a nepotřebujete všechny pokročilé funkce, podívejte se na Suunto 9 Baaro.

16 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Garmin Forerunner 965 | Hodnocení: 93,2 %
Karolína Šerá
Redaktorka
Karolína je redaktorkou, která zastává názor, že žádný produkt není vyloženě špatný, jen se svými vlastnostmi hodí pro specifického uživatele. To platí u i wearables, kde dokáže určit, zda je pro vás vhodnější sporttester, fitness náramek, nebo chytré hodinky. Trh těchto přístrojů také pravidelně sleduje a produkty aktualizuje. Rozumí i jiným sportovním tématům, jako jsou běžecké pásy, rotopedy, koloběžky či dětská kola, za nimiž také autorsky stojí.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Garmin Forerunner 965

Garmin Forerunner 965

16 000 Kč Orientační cena