Recenze a porovnání Suunto 9 Baro | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Suunto 9 Baro

83,9 % Celkové hodnocení

Přesné měření tepu v kategorii Sportovní chytré hodinky/sporttestery

Klady

  • Hrudní pás v balení
  • Dlouhá výdrž baterie
  • Ovládání dotykem i tlačítky

Zápory

  • Velké a těžší
  • Nemají Wi-Fi
  • Nelze jimi volat ani platit
7 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Sportovní hodinky značky Suunto jsou bytelnějším a větším modelem ve srovnání (říjen 2021). Úhlopříčka jejich displeje měří téměř 2 palce, což odpovídá 5 cm. Velikost se promítá také do hmotnosti, která činí 81 gramů, což sice není nejvíce, i tak už ji ale nejspíš pocítíte, některé hodinky totiž váží i čtyřikrát méně. Proto tento model doporučujeme spíše mužům nebo osobám, které nemají příliš tenká zápěstí. Vejdou se ale na zápěstí s obvodem 13-22 cm. K dispozici jsou ve více barevných provedeních displeje i řemínků, kromě černé a bílé i různě barevné.

Z hlediska výdrže baterie se dostáváme až na 14 dní (336 hod) v základním módu, se zapnutou GPS je to potom 120 hodin bez nutnosti nabití. Zejména druhá hodnota je nadstandardní, proto můžete hodinky s sebou vzít i na delší túry či aktivní dovolenou, a to také mimo civilizaci. Displej je u těchto hodinek překvapivě dotykový, což poněkud vybočuje z charakteristik sportovních hodinek. Ty totiž často mívají ovládání pouze tlačítky, aby se nechtěně nepřepnul zvolený mód třeba za deště nebo ve vodě. Zde je ovládání řešeno obojím způsobem – dotykem i postranními tlačítky.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Suunto

Úhlopříčka displeje (")

1,9

Barevný displej

Ano

Dotykový displej

Ano

Druh baterie

Dobíjecí

Výdrž baterie v běžném režimu s GPS (hod)

120

Výdrž baterie v úsporném režimu (hod)

336

Odolnost vůči prachu

Ano

Odolnost vůči vodě

Ano (10 ATM)

Hmotnost (g)

81

Maximální obvod zápěstí (cm)

22

Vyměnitelný řemínek

Ano

Hodnocení vybavení a kompatibility

Kompatibilita je v tomto případě široká, hodinky připojíte pomocí Bluetooth k iPhonu i telefonu běžícímu na operačním systému Android. Párují se skrz aplikaci Suunto, která se dříve jmenovala Movescout, někde se o ní můžete dočíst ještě pod tímto názvem. Vlastní Wi-Fi nemají, GPS už ano. Dokáží na telefonu zobrazovat příchozí notifikace, zde ale výčet chytrých funkcí končí. Hodinky jsou opravdu spíše pro sportovní nadšence než milovníky chytrých wearables nahrazujících v některých případech telefon, není s nimi totiž možné platit ani volat.

Parametr Tento produkt
Bluetooth

Ano

Wi-Fi připojení

Ne

Vlastní GPS

Ano

Aplikace

Suunto / Movescout

Kompatibilita

Android i iOS

Chytré notifikace

Ano

Možnost SIM karty

Ne

Možnost telefonování

Ne

Možnost placení

Ne

Hodnocení funkcí

<!–

–>

Výrobce uvádí, že hodinky jsou stavěny tak, aby nabídly co možná nejvyšší přesnost naměřených hodnot, k čemuž má pomoci vlastní GPS, gyroskop, akcelerometr, kompas nebo barometr. Dokáží měřit vzdálenost, rychlost, ušlé kroky, spálené kalorie, kromě dalšího i hodnotit kvalitu spánku či zaznamenávat trasu. Dále měří srdeční tep, což probíhá jak samotnými hodinkami, tak také hrudním pásem pro ještě přesnější výsledky. Suunto 9 Baro jsou kompatibilní s hrudními pásy opatřenými Bluetooth, jeden mají dokonce jako součástí balení.

Z nabídky sportovních režimů si vybere rekreační sportovec, amatér i profesionál. Hodinky jich totiž nabízejí více než 80, a tak mezi základními najdete i specifické či méně rozšířené aktivity. Hodinky jsou voděodolné do 10 ATM, tudíž s nimi můžete i plavat nebo se potápět. Navíc je možné si nastavit i režim multisport. Schází jim pokročilé funkce jako měření okysličení krve či záznam hladiny stresu.

<!–

–>
<!–

–>

Parametr Tento produkt
Měření srdečního tepu

Ano

Měření okysličení krve

Ne

Výpočet spálených kalorií

Ano

Záznam spánku

Ano

Záznam stresu

Ne

<!–

–>

Hodnocení uživatelů

Hodinky značky Suunto sklízí téměř výhradně pozitivní uživatelská hodnocení. Zákazníci, kteří si je zakoupili, si v recenzích pochvalují dobrý poměr ceny ku nabízeným funkcím a vlastnostem, celkovou kvalitu hodinek i nadstandardní výdrž baterie. Ovládání je podle nich přehledné a intuitivní, GPS i jiné sledované hodnoty velmi přesné. Oceňují i širokou nabídku sportovních aktivit.

Klady a zápory

Za hlavní benefit tohoto modelu považujeme přítomnost hrudního pásu v balení, díky kterému se dočkáte opravdu přesného měření srdečního tepu. K hodinkám je možné připojit jakýkoli pás, který disponuje Bluetooth. To je také jedinou možností, jak sporttester propojit s telefonem, Wi-Fi připojení nemá. Další pozitivní vlastností je dlouhá výdrž baterie, a to i se zapnutou GPS. Celkově všechny měřené hodnoty jsou podle uživatelů velmi přesné. Hodinky se ovládají jak tlačítky, tak i dotykovým displejem.

Jejich negativem pro někoho může být celkově vyšší hmotnost a větší rozměry, proto je doporučujeme spíše mužům. K dostání jsou ale i v jemnějších barvách, takže se alespoň designově hodí i pro ženy. Pohodlnost z hlediska tělesných proporcí je přece jen individuální. Ačkoli mají hodinky řadu chytrých funkcí včetně zobrazování notifikací z telefonu, nelze jimi platit či volat. K tomu by potřebovaly vlastní reproduktor, mikrofon a možnost vložení SIM karty.

Naše hodnocení a závěr

Model 9 Baro značky Suunto potěší i náročnější uživatele či profesionální sportovce, protože nabídne přes 80 sportovních aktivit a také velmi přesné měření nejrůznějších hodnot. K tomu kromě zabudovaných senzorů včetně GPS a barometru dopomůže i hrudní pás, kterým si můžete změřit tep. Hodinky mají dotykový displej a ovládají se také postranními tlačítky. Jsou však celkově velmi bytelné a s 81 gramy i těžší, proto je doporučujeme spíše sportovcům mužského pohlaví.

Vynikají vysokou voděodolností 10 ATM či dlouhou výdrží baterie, i se zapnutou GPS byste je nemuseli dobíjet i pět dní. K telefonu je připojíte technologií Bluetooth, z něj také dokáží zobrazovat notifikace; vlastní Wi-Fi ale nemají. Ta je doménou spíše chytrých hodinek. Uživatelsky se těší velké oblibě s pozitivním hodnocením všech funkcí a také kvality zpracování. Pokud sháníte sportovní hodinky spíše se základními funkcemi a rádi byste také ušetřili, přečtěte si recenzi na Garmin Forerunner 45S.

7 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Suunto 9 Baro | Hodnocení: 83,9 %
Karolína Šerá
Redaktorka
Karolína je redaktorka, která ráda zkoumá podstatu věcí, studuje informace do hloubky a potom se je snaží předávat dál ve srozumitelné formě. To platí i pro téma chytrých hodinek, u nichž popisuje všechny důležité parametry. Dokáže vysvětlit rozdíl mezi chytrými hodinkami, sporttestery a fitness náramky a poradí vám, který typ se hodí právě pro vás z hlediska funkcí, kompatibility či výdrže baterie. Vybrané modely také otestovala v praxi, jeden z nich navíc již delší dobu sama používá, a proto dokáže říci, jaké detaily zvýší komfort používání a podobně. Mezi její další témata patří rotopedy, běžecké pásy či proteiny.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Suunto 9 Baro

Suunto 9 Baro

7 000 Kč Orientační cena