Recenze a porovnání Suunto 9 Baro | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Suunto 9 Baro

83,9 % Hodnocení
redakce

Klady a zápory

Klady

  • Hrudní pás v balení
  • Dlouhá výdrž baterie
  • Ovládání dotykem i tlačítky

Zápory

  • Velké a těžší
  • Nemají Wi-Fi
  • Nelze jimi volat ani platit
12 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Sportovní hodinky značky Suunto jsou bytelnějším a větším modelem ve srovnání (říjen 2021). Úhlopříčka jejich displeje měří téměř 2 palce, což odpovídá 5 cm. Velikost se promítá také do hmotnosti, která činí 81 gramů, což sice není nejvíce, i tak už ji ale nejspíš pocítíte, některé hodinky totiž váží i čtyřikrát méně. Proto tento model doporučujeme spíše mužům nebo osobám, které nemají příliš tenká zápěstí. Vejdou se ale na zápěstí s obvodem 13-22 cm. K dispozici jsou ve více barevných provedeních displeje i řemínků, kromě černé a bílé i různě barevné.

Z hlediska výdrže baterie se dostáváme až na 14 dní v základním módu, se zapnutou GPS je to potom 120 hodin bez nutnosti nabití. Zejména druhá hodnota je nadstandardní, proto můžete hodinky s sebou vzít i na delší túry či aktivní dovolenou, a to také mimo civilizaci. Displej je u těchto hodinek překvapivě dotykový, což poněkud vybočuje z charakteristik sportovních hodinek. Ty totiž často mívají ovládání pouze tlačítky, aby se nechtěně nepřepnul zvolený mód třeba za deště nebo ve vodě. Zde je ovládání řešeno obojím způsobem – dotykem i postranními tlačítky.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Suunto

Úhlopříčka displeje (")

1,9

Barevný displej

Ano

Dotykový displej

Ano

Druh baterie

Dobíjecí

Výdrž baterie

14 dní / 120 hod s GPS

Odolnost proti vnějším vlivům

Voděodolné

Udávaná hmotnost (g)

81

Maximální obvod zápěstí (cm)

22

Vyměnitelný řemínek

Ano

Hodnocení vybavení a kompatibility

Kompatibilita je v tomto případě široká, hodinky připojíte pomocí Bluetooth k iPhonu i telefonu běžícímu na operačním systému Android. Párují se skrz aplikaci Suunto, která se dříve jmenovala Movescout, někde se o ní můžete dočíst ještě pod tímto názvem. Vlastní Wi-Fi nemají, GPS už ano. Dokáží na telefonu zobrazovat příchozí notifikace, zde ale výčet chytrých funkcí končí. Hodinky jsou opravdu spíše pro sportovní nadšence než milovníky chytrých wearables nahrazujících v některých případech telefon, není s nimi totiž možné platit ani volat.

Parametr Tento produkt
Bluetooth

Ano

Wi-Fi připojení

Ne

Vlastní GPS

Ano

Aplikace

Suunto / Movescout

Kompatibilita

Android i iOS

Chytré notifikace

Ano

Možnost SIM karty

Ne

Možnost telefonování

Ne

Možnost placení

Ne

Hodnocení funkcí

Výrobce uvádí, že hodinky jsou stavěny tak, aby nabídly co možná nejvyšší přesnost naměřených hodnot, k čemuž má pomoci vlastní GPS, gyroskop, akcelerometr, kompas nebo barometr. Dokáží měřit vzdálenost, rychlost, ušlé kroky, spálené kalorie, kromě dalšího i hodnotit kvalitu spánku či zaznamenávat trasu. Dále měří srdeční tep, což probíhá jak samotnými hodinkami, tak také hrudním pásem pro ještě přesnější výsledky. Suunto 9 Baro jsou kompatibilní s hrudními pásy opatřenými Bluetooth, jeden mají dokonce jako součástí balení.

Z nabídky sportovních režimů si vybere rekreační sportovec, amatér i profesionál. Hodinky jich totiž nabízejí více než 80, a tak mezi základními najdete i specifické či méně rozšířené aktivity. Hodinky jsou voděodolné do 10 ATM, tudíž s nimi můžete i plavat nebo se potápět. Navíc je možné si nastavit i režim multisport. Schází jim pokročilé funkce jako měření okysličení krve či záznam hladiny stresu.


Parametr Tento produkt
Měření srdečního tepu

Ano

Měření okysličení krve

Ne

Výpočet spálených kalorií

Ano

Záznam spánku

Ano

Záznam stresu

Ne

Hodnocení uživatelů

Hodinky značky Suunto sklízí téměř výhradně pozitivní uživatelská hodnocení. Zákazníci, kteří si je zakoupili, si v recenzích pochvalují dobrý poměr ceny ku nabízeným funkcím a vlastnostem, celkovou kvalitu hodinek i nadstandardní výdrž baterie. Ovládání je podle nich přehledné a intuitivní, GPS i jiné sledované hodnoty velmi přesné. Oceňují i širokou nabídku sportovních aktivit.

Klady a zápory

Za hlavní benefit tohoto modelu považujeme přítomnost hrudního pásu v balení, díky kterému se dočkáte opravdu přesného měření srdečního tepu. K hodinkám je možné připojit jakýkoli pás, který disponuje Bluetooth. To je také jedinou možností, jak sporttester propojit s telefonem, Wi-Fi připojení nemá. Další pozitivní vlastností je dlouhá výdrž baterie, a to i se zapnutou GPS. Celkově všechny měřené hodnoty jsou podle uživatelů velmi přesné. Hodinky se ovládají jak tlačítky, tak i dotykovým displejem.

Jejich negativem pro někoho může být celkově vyšší hmotnost a větší rozměry, proto je doporučujeme spíše mužům. K dostání jsou ale i v jemnějších barvách, takže se alespoň designově hodí i pro ženy. Pohodlnost z hlediska tělesných proporcí je přece jen individuální. Ačkoli mají hodinky řadu chytrých funkcí včetně zobrazování notifikací z telefonu, nelze jimi platit či volat. K tomu by potřebovaly vlastní reproduktor, mikrofon a možnost vložení SIM karty.

Naše hodnocení a závěr

Model 9 Baro značky Suunto potěší i náročnější uživatele či profesionální sportovce, protože nabídne přes 80 sportovních aktivit a také velmi přesné měření nejrůznějších hodnot. K tomu kromě zabudovaných senzorů včetně GPS a barometru dopomůže i hrudní pás, kterým si můžete změřit tep. Hodinky mají dotykový displej a ovládají se také postranními tlačítky. Jsou však celkově velmi bytelné a s 81 gramy i těžší, proto je doporučujeme spíše sportovcům mužského pohlaví.

Vynikají vysokou voděodolností 10 ATM či dlouhou výdrží baterie, i se zapnutou GPS byste je nemuseli dobíjet i pět dní. K telefonu je připojíte technologií Bluetooth, z něj také dokáží zobrazovat notifikace; vlastní Wi-Fi ale nemají. Ta je doménou spíše chytrých hodinek. Uživatelsky se těší velké oblibě s pozitivním hodnocením všech funkcí a také kvality zpracování. Pokud sháníte sportovní hodinky spíše se základními funkcemi a rádi byste také ušetřili, přečtěte si recenzi na Garmin Forerunner 45S.

12 000 Kč Orientační cena
Autor: Karolína Šerá | Datum: | Produkt: Suunto 9 Baro | Hodnocení: 83,9 %
Karolína Šerá je redaktorka, která ráda zkoumá podstatu věcí, studuje informace do hloubky a potom se je snaží předávat dál ve srozumitelné formě. To platí i pro téma chytrých hodinek, u nichž popisuje všechny důležité parametry. Dokáže vysvětlit rozdíl mezi chytrými hodinkami, sporttestery a fitness náramky a poradí vám, který typ se hodí právě pro vás z hlediska funkcí, kompatibility či výdrže baterie. Vybrané modely také otestovala v praxi, jeden z nich navíc již delší dobu sama používá, a proto dokáže říci, jaké detaily zvýší komfort používání a podobně. Mezi její další témata patří rotopedy, běžecké pásy či proteiny.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Suunto 9 Baro

Suunto 9 Baro

12 000 Kč Orientační cena