Menu

Recenze a srovnání Guzzanti GZ 157 Guzzanti GZ 157

Velmi dobré Celkové hodnocení

v kategorii Zmrzlinovače

Klady

  • Vítěz ProduktRoku 2020
  • Dobrá cena
  • Snadná manipulace
  • Dobré uživatelské recenze
  • Velký objem

Zápory

  • Hlučný
  • Náchylný k poškrábání
400 Kč Orientační cena

Základní charakteristiky

Zmrzlinovač Guzzanti GZ 157 byl oceněný v roce 2021 titulem ProduktRoku. Jeho součástí je vyjímatelná chladicí nádoba, která se před přípravou zmrzliny musí umístit na několik hodin do mrazáku.

Patří k cenově nejdostupnějším zmrzlinovačům na trhu. O to překvapivější je jeho oblíbenost u uživatelů. Díky uživatelsky přijatelným rozměrům do 25 cm a hmotnosti 2,5 kg je snadno přesunutelný a skladovatelný. Estetický design v černé barvě z něj dělá dekorativní prvek, který doplní vaši kuchyň.

Je vyroben z hliníku, teflonu a plastu, což zajišťuje snadnou údržbu a čištění. Je však nutné s ním zacházet opatrně, protože má vnější povrch náchylný k poškrábání. Součástí návodu k použití je také několik receptů, které vám pomohou s přípravou.

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Guzzanti GZ 157 se u uživatelů těší velmi dobrým recenzím, díky jeho nadprůměrnému objemu 1,5 litru a snadnému ovládání. Někteří recenzenti však upozorňují na jeho výraznější hlučnost. Další výzvou se ukázala být nutnost předchlazení chladicí nádoby, což je nutný krok v procesu přípravy zmrzliny. V tomto případě totiž recenzentovi scházel dostatečný prostor v mrazáku a nebyla možnost odebrání zmrazených potravin.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Guzzanti GZ 157 disponuje velkým objemem 1,5 litru, čímž konkuruje zmrzlinovačům s kompresorem. Tato kapacita totiž není pro zmrzlinovače s chladicí nádobou běžná. Zmrzlinu vám připraví již za 20 minut. Jinak je doba přípravy u jiných zmrzlinovačů průměrně mezi 30 až 40 minutami. Těší se dobrým uživatelským recenzím díky své velice přijatelné ceně, objemu a snadnému ovládání.

Je však nutné zmínit jeho potenciální nevýhody, jako je hlučnost při přípravě zmrzliny či náchylnost vnějšího povrchu k poškrábání.

Porovnání s alternativami

Pokud hledáte podobně cenově dostupnou a objemnou alternativu zmrzlinovače, v našem hodnocení dosáhl skvělých výsledků také Silvercrest SECM 12 C7 s objemem 1,65 litru. Ten má ovšem také vyjímatelnou chladicí nádobu. V případě potřeby samochlazení můžete zvážit výrobníky zmrzliny s kompresorem, které jsou zároveň efektivnější a mají i další funkce. U těch je však důležité brát v potaz jejich vyšší cenu, hmotnost a rozměry. Za zvážení stojí například Primo PR406IM.

Závěrečné shrnutí

Guzzanti GZ 157 je výrobník zmrzliny s chladicí nádobou. Oproti jiným zmrzlinovačům stejného typu disponuje velkým objemem nádoby 1,5 litru, což z něj dělá zmrzlinovač ideální i pro větší domácnost do zhruba 4 osob. Je jednoduše přemístitelný a skladovatelný díky uživatelsky přijatelným rozměrům do 25 cm a hmotnosti 2,5 kg.

Je třeba brát v úvahu nutnost dostatečného prostoru v mrazáku na předchlazení chladicí nádoby, která hraje v procesu přípravy zmrzliny hlavní roli. Alternativou zmrzlinovačů s chladicí nádobou jsou samochladicí výrobníky zmrzliny s kompresorem. V našem srovnání si velice dobře vedl Primo PR406IM. Upozorňujeme však na jeho vyšší cenu, rozměry a hmotnost.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Guzzanti

Typ

S chladicí nádobou

Materiál

Hliník, teflon, plast

Objem (l)

1,5

Hmotnost (kg)

2,5

Samochladicí

Ne

Výška (cm)

25

Šířka (cm)

20,4

Hloubka (cm)

20,4

Mytí v myčce

Ne

Doba přípravy (min)

40-50

400 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Guzzanti GZ 157 | Hodnocení: Velmi dobré
Klára Jelínková
Redaktorka
Klára si v průběhu let některé zmrzlinovače vyzkoušela, stala se jejich fanouškem a díky pečlivé rešerši vám poradí s jejich výběrem a používáním. Provede vás aktuálními trendy ve světě zmrzlinovačů, vysvětlí rozdíly mezi zmrzlinovači s kompresorem a chladicí nádobou a proč je důležité dbát na správnou výšku samotné nádoby.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Guzzanti GZ 157

Guzzanti GZ 157

400 Kč Orientační cena