Menu

Recenze a test Braun Series 9 9290cc Wet&Dry

93,4 % Celkové hodnocení
 • Dobíjecí/čistící stanice
 • Cestovní pouzdro v balení
 • Vyšší cena
8 000 Kč Orientační cena
 • 9,0/10
  Hodnocení holení a baterie
 • 9,7/10
  Hodnocení funkcí a vybavení
 • 93,4 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Braun Series 9 9290cc Wet&Dry je holicí strojek založen na systému planžet. Pod těmito planžetami jsou nože, které zkracují vousy. Planžetové holicí strojky se hodí spíše pro kratší vousy, využijí je tedy spíše muži, kteří se holí často a pravidelně. Oproti tomu si frézkové holicí strojky poradí s delším vousem. Strojek má čtyři planžety, což lze považovat za nadstandardní výbavu.

Ohledně samotného holení, jak už z názvu samotného strojku vypovídá, tento model se hodí jak pro suché, tak pro mokré holení. Pokud uživatel upřednostňuje mokré holení, i tak není na škodu mít možnost se v případě nouze oholit bez problémů na sucho, proto tuto možnost oceňujeme.

Aby bylo holení co nejpohodlnější, je důležité vědět, co má strojek za zdroj napájení. v tomto případě má holicí strojek značky Braun možnost přijímat během holení energii ze sítě, nebo z akumulátoru. Akumulátor se přitom nabíjí 60 minut a s plně nabitým akumulátorem se může uživatel holit až 50 minut, což je pěkný nadprůměr, obvykle strojky vydrží okolo 45 minut.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Výrobce

Braun

Spotřeba energie (W/h)

7

0,00
Holicí systém

Planžetový

Způsob holení

Suché/mokré

Napájení

Akumulátor

Doba nabíjení (min)

60

0,00
Výdrž plně nabité baterie (min)

50

0,00
Počet holicích hlav/planžet

4

0,00
Hmotnost (g)

210

0,00

Hodnocení funkcí a vybavení

V rámci funkcí a vybavení jsme se zaměřili hned na několik prvků. Zaprvé je to vodotěsnost, která nás zajímala. Díky vodotěsnosti je strojek zároveň plně omyvatelný, a navíc jej lze používat například i ve sprše. Dalším prvkem, který uvítají pánové, kteří mají bradku, knír nebo kotlety, je zastřihovač. Braun Series 9 9290cc Wet&Dry jím disponuje, stejně jako většina hodnocených modelů. Není nutné si partie s delším porostem zastřihávat například nůžkami.

K výhodám tohoto strojku patří určitě také přítomnost čistícího kartáčku, kterým strojek můžete vyčistit po holení, pokud nemáte možnost jej omýt vodou. Strojek má navíc funkci rychlonabíjení, která poslouží v případě, že uživatel nemá čas nechat strojek nabíjet dlouho a nebo nemá úplně při ruce zásuvku, ve které by strojek nechal napájet a během toho se holil. Rychlonabíjením se strojek nabije na jedno holení.

Jako benefit vidíme i to, že je strojek ideální pro cestování. Nejen, že má cestovní zámek, díky kterému se strojek nemůže nechtěně zapnout v tašce​, má navíc i cestovní balení ve svém základu, takže se strojku jako takovému ani nemůže nic stát. Obě tyto skutečnosti se objevili zhruba u poloviny strojků, nejde tedy o samozřejmost a všechny strojky byste s sebou na cesty raději brát neměli.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Vodotěsný

Ano

Čistící kartáček v balení

Ano

Omyvatelnost vodou

Ano

Cestovní zámek

Ano

Chlazení

Ne

Zastřihovač

Ano

Rychlonabíjení

Ano

Cestovní pouzdro v balení

Ano

Hodnocení dalších uživatelů

Uživatelé, kteří mají se strojkem Braun Series 9 9290cc Wet&Dry již dlouhodobou, nebo krátkodobou zkušenost, uvádějí, že jsou velmi spokojeni s kvalitou výrobku. Jak zpracováním, tak tím, co strojek dokáže, odpovídá vyšší ceně. Dle uživatelů je jedna z největších výhod dobíjecí stanice, která funguje zároveň jako čistící stanice. Strojek má pěkný design. Zřídka se objevují negativní ohlasy v podobě chybějícího českého návodu nebo nepohodlné hlavy, se kterou se hůře dostává k vousům v oblasti pod nosem. Zejména to druhé negativum je ale velmi individuální, protože každý má jinou tvář.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Předností strojku Braun Series 9 9290cc Wet&Dry je celková kvalita zpracování a vybavení pokročilými funkcemi. Strojek je zcela voděodolný, má dlouhou výdrž na jedno nabití a disponuje i rychlonabíjením. Náleží k němu čisticí stanice, která zároveň dobíjí akumulátor a promazává čepele. Nevýhodou je snad jen vysoká pořizovací cena strojku a také vyšší provozní náklady. Čisticí roztok do stanice totiž musíte pravidelně vyměňovat.

Naše hodnocení a závěr

Braun Series 9 9290cc Wet&Dry je strojek hodící se na mokré i suché holení. Lze jej používat ve sprše, omývat jej, přesto má v základní sadě štěteček na čištění. Je ideální na cesty díky cestovnímu zámku a pouzdru. Strojek se nabíjí zhruba 60 minut a po plném nabití vydrží jeho akumulátor holit po dobu až 50 minut, což vystačí i na několik holení. Pokud máte na obličeji partie s delším porostem, máte bradku, kotlety nebo vousy, uvítáte zastřihovat, který je ke strojku přidán. Není nutné si s těmi partiemi vyhrávat nůžtičkami. Pokud je na vaše možnosti strojek příliš drahý, levnější strojek od stejné značky, Braun Series 3-3030s, by vám možná mohl vyhovovat.

8 000 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Braun Series 9 9290cc Wet&Dry | Hodnocení: 93,4 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Dobrý den, je prosím součástí holicího strojku i stojánek? Děkuji

Jana Svobodová

Dobrý den, součástí je čisticí a dobíjecí stanice, která slouží jako stojánek.

Veronika Vyskočilová, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Braun Series 9 9290cc Wet&Dry

Braun Series 9 9290cc Wet&Dry

8 000 Kč Orientační cena