Menu

Recenze a srovnání Braun Series 3-3030s

Velmi dobré Celkové hodnocení

Uživatelsky oblíbený v kategorii Planžetové holicí strojky

Klady

  • Snadné čištění
  • Příznivá cena
  • Mnoho kladných recenzí

Zápory

  • Neumožňuje mokré holení
  • Chybí cestovní pouzdro
  • Nelze použít ve sprše
2 200 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Braun Series 3-3030s je strojek s planžetovým holicím systémem. Planžety, do kterých zajíždí vousy, ukrývají nože, které vousy zkracují. Tento systém se hodí pro kratší, častěji a pravidelněji udržované vousy. Strojek má navíc tři planžety, což je velmi častý počet. Všechny tři prvky holicí hlavy jsou navíc pohyblivé, takže se snadněji přizpůsobí tvaru vaší tváře. Pokud jste ovšem zvyklí na mokré holení, v tomto případě budete nejspíš zklamaní, strojek použití pěny či gelu totiž neumožňuje.

K holicímu strojku je nutné zmínit i to, za jakých podmínek funguje. Braun Series 3-3030s patří mezi poměrně malou část modelů, které lze využívat jak zapojené do zásuvky, tak i bez napojení do elektrické sítě na akumulátor. Vodotěsné strojky s možností využití ve sprše tuto možnost z bezpečnostních důvodů nenabízí. Nabíjení akumulátoru potom trvá 60 minut (v době nepoužívání) a posléze vydrží 45 minut fungovat, což vystačí i na několik oholení. Je to doba, na kterou na jedno nabití vydrží fungovat většina hodnocených modelů.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Braun

Způsob holení

Suché

Napájení

Akumulátor / ze sítě

Doba nabíjení (min)

60

Výdrž baterie (min)

45

Počet holicích hlav/planžet

3

Spotřeba energie (W/h)

7

Hmotnost (g)

400

Hodnocení funkcí a vybavení

Braun Series 3-3030s má sice cestovní zámek, takže se nespustí, zatímco bude ležet někde v tašce, nemá ale cestovní pouzdro. Rozhodněte sami, zda je vhodné s ním cestovat, do jaké míry mu zajistíte bezpečnost jinak, než tímto speciálním pouzdrem. Strojek navíc nelze ani nabíjet v rychlejším módu. Rychlonabíjení přitom měla většina modelů z porovnání. V tomto případě je tato funkce ovšem zbytečná, jelikož strojek můžete zapojit do zásuvky a rovnou používat, nemusíte čekat na dobití.

Příslušenství k holicímu strojku

Braun Series 3-3030s je voděodolný, lze ho tak opláchnout pod tekoucí vodou, do sprchy si ho s sebou ale vzít nemůžete, to by musel být strojek vodotěsný. K čištění navíc slouží i přiložený čisticí kartáček. Ten také mívají strojky většinou v balení, naprostá samozřejmost to ale není. Samozřejmostí není ani zastřihovač, díky kterému si upravíte i partie obličeje, na kterých si pěstujete bradku, knírek atp.

Parametr Tento produkt
Vodotěsnost

Ne

Samočisticí stanice

Ne

Čisticí kartáček v balení

Ano

Omyvatelnost vodou

Ano

Cestovní zámek

Ano

Zastřihovač

Ano

Rychlonabíjení

Ne

Cestovní pouzdro v balení

Ne

Hodnocení ostatních uživatelů

Model Braun Series 3-3030s se řadí k nejoblíbenějších strojkům od tohoto výrobce, což dokazuje i obrovský počet pozitivních recenzí. Uživatelé u strojku hodnotí kladně kromě pěkného designu i příznivou cenu, za kterou se vám dostane velké kvality. Strojek se rychle nabíjí, lze jej mít při holení napájený z akumulátoru nebo ze sítě a dobře se drží v ruce. V neposlední řadě se strojek snadno čistí. Co ale uživatelé neopomněli uvést jako negativum, to je absence cestovního balení. To vyvažují ohlasy na to, jak je strojek při chodu tichý.

Hlavní klady a zápory

Tento model si mezi uživateli získal svou oblibu zejména pro svoji jednoduchost, ergonomický tvar, pogumovanou rukojeť a komfort v používání. I když se například parametrově nemůže rovnat vyšším řadám od značky Braun, ve skutečnosti může být pro mnoho uživatelů mnohem pohodlnější, než násobně dražší modely. To ovšem neplatí pro muže, kteří preferují mokré holení, tento strojek ho totiž neumožňuje, stejně tak si ho nemůžete vzít s sebou do sprchy.

Ukázka výsuvného zastřihovače u holicího strojku

Naše hodnocení a závěr

Holicí strojek Braun Series 3-3030s zastupuje určité kompromisy při užívání, které bývají občas zkrátka nevyhnutelné. Máme na mysli například nemožnost používat přístroj ve sprše, což je ovšem vyváženo naopak tím, že ho lze zapnout i při napájení z elektrické sítě, díky čemuž nemusíte čekat nebo hlídat stav nabití baterie. Tohle vodotěsné strojky zkrátka z bezpečnostních důvodů neumožňují. Rozhodněte se tedy sami, zda je pro vás důležitější možnost použití strojku pod vodou, nebo raději preferujete neustálou připravenost k holení.

O čištění se postará čisticí kartáček, nebo ho lze opláchnout pod tekoucí vodou. Strojek vydrží průměrně dlouho nabitý. Chybí mu cestovní pouzdro, i tak má ale cestovní zámek, takže se jen tak samovolně nezapne. Pokud máte delší vousy nebo se holíte výrazně nepravidelně, raději zvolte frézkový holicí systém. Ideální pro delší vousy je například Philips S9031/12

2 200 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Braun Series 3-3030s | Hodnocení: Velmi dobré
Martina Moresová
Redaktorka
Martina je redaktorka, která v hlubinách internetu ráda pátrá po zajímavých produktech. Dohledává si i další fakta a recenze, aby vše mohla dát do souvislostí. Poskytne tak čtenářům ucelený přehled. Holení se na našich stránkách věnuje i v dalších tématech. Poradí, jaké kroky by lidé měli před a po holení dodržovat, aby pokožka utrpěla co nejméně. Dokáže také říci, které strojky nejlépe oholí dohladka nebo naopak upraví i několikadenní strniště.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Vážení, můj dotaz se týká porovnání dámského a pánského elektrického holicího strojku. Měla jsem d.holicí strojek Braun s jednou planžetou, která se po krátké době poničila. Holení je rovněž zdlouhavé, tak mě napadlo, zda bych si mohla pořídit p.holicí strojek? Nevím, kdo by mi odborně poradil, zda by byla tato možnost vyhovující?
Předem děkuji za odpověď a přeji hezký den

Hana Kostková

Dobrý den, děkujeme Vám za zaslání dotazu. Pokud hledáte klasický holicí strojek na zastřihování chloupků, pak bez obav vybírejte i mezi těmi pánskými. Žádný zásadní rozdíl mezi pánským a dámským holicím strojkem není. V kategorii pánských holicích strojků máte navíc mnohem větší výběr, produktů s určením přímo pro dámy na trhu moc nenajdete, tam se výrobci totiž více zaměřují na epilátory a depilátory.

Kamila Lorenzová, redaktor

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Braun Series 3-3030s

Braun Series 3-3030s

2 200 Kč Orientační cena