Recenze a porovnání Philips S9031/12 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a srovnání Philips S9031/12

93,6 % Celkové hodnocení

v kategorii Frézkové holicí strojky

Klady

  • Cestovní pouzdro v balení
  • Vodotěsný
  • Dlouhá výdrž baterie

Zápory

  • Vyšší hmotnost
  • Vysoká cena
  • Nemá nabíjecí stojánek
5 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Philips Shaver series 9000 S9031/12 je pánský holicí strojek s frézkovým holicím systémem. Takový systém se hodí pro delší vousy. Naopak pro kratší, které je žádoucí udržovat často, se více hodí planžetový holicí systém. Strojek Philips můžete používat jak s pěnou či gelem na holení, tak i na sucho. To vám může například v ranním shonu ušetřit čas.

Strojek Philips je napájen akumulátorem s výdrží až 50 minut. To vám vystačí až na 17 oholení. Po vybití se akumulátor nabíjí 60 minut. Během této doby není možní strojek využívat, ale je třeba počkat na jeho nabití. To bývá u vodotěsných strojků pravidlem, výrobci tím zajišťují vyšší bezpečnost při používání. Hmotnost pak přesahuje půl kila, což už považujeme za poměrně vysokou hodnotu. Při delším používání by vám mohl v ruce po nějaké době „ztěžknout“.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Philips

Způsob holení

Suché/mokré

Napájení

Akumulátor

Doba nabíjení (min)

60

Výdrž baterie (min)

50

Počet holicích hlav/planžet

3

Spotřeba energie (W/h)

9

Hmotnost (g)

580

Hodnocení funkcí a vybavení

Při hodnocení nás zajímaly také funkce a další vybavení. Pokud rádi cestujete a udržujete své vousy i na cestách, oceníte nejen cestovní pouzdro, ale také cestovní zámek. V základu má strojek také zastřihovač. Chybí mu čisticí kartáček, je však otázka, zda je tolik potřeba, když lze strojek oplachovat pod tekoucí vodou, je totiž vodotěsný. Nejen, že jej lze tedy používat na mokro, vzít si ho s sebou můžete například i do sprchy.

Nasazovací zastřihovač k holicímu strojku

Nejen na cestování, ale i ve všech případech nejvyšší nouze je možné využít rychlonabíjení. Za 5 minut tak můžete mít strojek připraveni na jedno oholení. Funkci oceníte v okamžicích, kdy se strojek neplánovaně vybije a vy nemáte čas čekat na jeho úplné dobití.

Parametr Tento produkt
Vodotěsnost

Ano

Samočisticí stanice

Ne

Čisticí kartáček v balení

Ne

Omyvatelnost vodou

Ano

Cestovní zámek

Ano

Zastřihovač

Ano

Rychlonabíjení

Ano

Cestovní pouzdro v balení

Ano

Hodnocení ostatních uživatelů

Na frézkový strojek Philips S9031/12 se objevují převážně kladné recenze. Uživatelé v nich ve velké většině zmiňují právě kvalitu a rychlost oholení, což logicky považujeme u holicího strojku za to nejdůležitější. Dále si pochvalují tichý chod a oceňují elegantní design strojku. Na negativní reakce téměř nenarazíte, někteří však poukazují na trochu složitější oddělávání holicí hlavy při čištění. Občas se také objevují výtky směrem k chybějící nabíjecí stanici, která by navíc sloužila jako úložný prostor na strojek. Tu však najdete jen u málokterých modelů.

Hlavní klady a zápory

Výrobce tohoto holicího strojku slibuje rychlé a precizní oholení, což potvrzují také uživatelé v recenzích. Za hlavní výhodu tak považujeme celkovou kvalitu strojku a také možnost suchého i mokrého holení. Mezi klady je určitě potřeba zmínit i dlouhou výdrž baterie. Nesmíme pak zapomenou ani na cestovní pouzdro v balení, to u jiných modelů určitě nebývá samozřejmostí. Připravte se na vysokou cenu, tu lze ovšem označit za oprávněnou vzhledem k celkovým vlastnostem strojku. Mezi negativy se objevuje také vyšší hmotnost, uživatelé si na ni ale v recenzích nestěžují, nejedná se tedy nejspíš o žádnou katastrofu.

Detail holicí hlavice frézkového strojku

Naše hodnocení a závěr

Philips S9031/12 je vhodný jak na mokré, tak i suché holení. Používat ho můžete i ve sprše, lze jej také omývat vodou, je totiž voděodolný. Napájení strojku zajišťuje akumulátor s výdrží 50 minut, který se nabíjí 60 minut. Strojek využijete jistě i na cestách, díky cestovnímu zámku a cestovnímu pouzdru jej můžete vzít kamkoliv. Jediné, co není u strojku příliš ideální, je hmotnost 580 g. To je vcelku neobvyklá, poměrně vysoká hmotnost. Na druhou stranu si v recenzích uživatelé na ztíženou manipulaci během holení nestěžují. Pokud ale dopředu víte, že by vás vyšší hmotnost limitovala a chcete raději lehčí přístroj, pak vám můžeme od stejné značky doporučit Philips S5100/06, ten ale zase nenabídne možnost mokrého holení. 

5 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Philips S9031/12 | Hodnocení: 93,6 %
Martina Moresová
Redaktorka
Martina je redaktorka, která v hlubinách internetu ráda pátrá po zajímavých produktech. Dohledává si i další fakta a recenze, aby vše mohla dát do souvislostí. Poskytne tak čtenářům ucelený přehled. Holení se na našich stránkách věnuje i v dalších tématech. Poradí, jaké kroky by lidé měli před a po holení dodržovat, aby pokožka utrpěla co nejméně. Dokáže také říci, které strojky nejlépe oholí dohladka nebo naopak upraví i několikadenní strniště.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Philips S9031/12

Philips S9031/12

5 000 Kč Orientační cena