Menu

Recenze a srovnání Philips S5100/06

85,3 % Celkové hodnocení

v kategorii Frézkové holicí strojky

Klady

  • Funguje i během nabíjení
  • Omyvatelný vodou
  • Funkce rychlonabíjení

Zápory

  • Chybí cestovní pouzdro
  • Trochu kratší výdrž
  • Pouze suché holení
2 000 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Pánský holicí strojek Philips S5100/06 nabízí uživatelům frézkový holicí systém. Ten se hodí pro delší porost nebo třeba vlnité vousy. Je ideální pro suché holení, které nelze bohužel kombinovat s mokrým. Pokud tuto možnost vyžadujete, musíte se podívat po nějaké vyšší řadě od výrobce Philips. Co je ale výhodou, je možnost napájet strojek ze sítě i z akumulátoru. Některé strojky v našem srovnání totiž pohání pouze nabitý akumulátor, tedy baterie.

Průměrnou dobu nabíjení 60 minut znehodnocuje doba výdrže baterie. Ta vydrží jen 40 min. Nejčastější hodnota doby výdrže je přitom 45 minut, což se zdá jako malý rozdíl, nicméně může se jednat o jedno až dvě holení (je to ovšem individuální).

Parametr Tento produkt
Výrobce

Philips

Způsob holení

Suché

Napájení

Akumulátor / ze sítě

Doba nabíjení (min)

60

Výdrž baterie (min)

40

Počet holicích hlav/planžet

3

Spotřeba energie (W/h)

9

Hmotnost (g)

300

Hodnocení funkcí a vybavení

Pozornost věnujte při koupi holicího strojku také jeho funkcím a výbavě. Například Philips S5100/06 moc nepotěší velké cestovatele. Má sice cestovní zámek, nezapne se tedy jen tak ledabylým položením v tašce, chybí mu ale cestovní pouzdro, ve kterém by byl strojek v bezpečí. Strojku chybí také čisticí kartáček. Jde ho ale jednoduše omýt pod vodou, kartáček tak nejspíš nebudete při jeho údržbě ani potřebovat.

Výhodami, které je nutné zmínit, je také přítomnost zastřihovače v balení. To využijí pánové s bradkou nebo třeba knírem. A nakonec rychlonabíjení využijete v nouzové situaci. Strojek jednoduše na pár minut necháte napájet, poté jej vezmete, kamkoliv budete potřebovat, třeba do práce, a jednou se s ním zvládnete oholit.

Parametr Tento produkt
Vodotěsnost

Ne

Samočisticí stanice

Ne

Čisticí kartáček v balení

Ne

Omyvatelnost vodou

Ano

Cestovní zámek

Ano

Zastřihovač

Ano

Rychlonabíjení

Ano

Cestovní pouzdro v balení

Ne

Hodnocení ostatních uživatelů

Mnoho uživatelů, ať už dlouhodobých či krátkodobých, se shodlo na tom, že jim u strojku chybí pouzdro, ve kterém by strojek uchovávali nebo převáželi. Obecně se shodují i ohledně kvality holení – některá místa je při holení potřeba projet vícekrát, aby strojek všechny vousy pobral. Nakonec sice oholí dobře a dohladka, kvůli nutnosti několikrát přejet totéž místo může trvat holení o něco déle. Sympatická ale přijde uživatelům doba nabíjení, i když výdrž je oproti tomu podprůměrná.

Hlavní klady a zápory

Srovnáme-li tento model se strojky od výrobce Philips z vyšších řad, liší se od nich právě tím, že ho lze využít pouze na suché holení. Není vodotěsný, pouze má voděodolnou hlavu, kterou lze při čištění omýt. V ostatních ohledech za mnohem dražšími strojky ovšem příliš nezaostává, pokud tedy nemáte citlivou pokožku a suché holení vám vyhovuje, může pro vás být tou správnou volbou. V negativech sice uvádíme kratší výdrž baterie, 40 minut bude ovšem stále pro mnohé dostačující. Vyváží to navíc fakt, že strojek můžete používat i zapojený do elektrické sítě a nemusíte čekat na jeho dobití.

Naše hodnocení a závěr

V závislosti na ceně nelze strojku příliš vyčítat například absenci cestovního balení. Většina hodnocených strojků se této cenové hladiny držela, nebo i nižší, a tyto strojky jednoduše v základním balení cestovní pouzdro postrádají. Alespoň může Philips S5100/06 nabídnout cestovní zámek, takže se samovolně nezapne, pokud jej přeci jen někam povezete. Strojek je ideální na suché holení, nemá ale čistící kartáček v balení, je vhodnější ho omýt vodou a tak odstranit zbytky vousů a prachu. Nevýhodou může být doba výdrže 40 minut. Ta je podprůměrná. O něco vyšší dobu výdrže nabízí například Philips AquaTouch S5400/06

2 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Philips S5100/06 | Hodnocení: 85,3 %
Martina Moresová
Redaktorka
Martina je redaktorka, která v hlubinách internetu ráda pátrá po zajímavých produktech. Dohledává si i další fakta a recenze, aby vše mohla dát do souvislostí. Poskytne tak čtenářům ucelený přehled. Holení se na našich stránkách věnuje i v dalších tématech. Poradí, jaké kroky by lidé měli před a po holení dodržovat, aby pokožka utrpěla co nejméně. Dokáže také říci, které strojky nejlépe oholí dohladka nebo naopak upraví i několikadenní strniště.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Philips S5100/06

Philips S5100/06

2 000 Kč Orientační cena