Menu

Recenze a srovnání Philips AquaTouch S5400/06

85,3 % Celkové hodnocení

Top cena/výkon v kategorii Frézkové holicí strojky

Klady

  • Lze použít i ve sprše
  • Příznivá cena
  • Suché i mokré holení

Zápory

  • Chybí cestovní pouzdro
  • Nelze ho používat při nabíjení
  • Čisticí kartáček není v balení
2 500 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Philips Aqua Touch S5400/06 je pánský holicí strojek, jehož holicí systém je frézkový. Ten se hodí pro delší vousy, které se například vlní. Druhým systémem, na který na trhu často můžete narazit, je potom planžetový, který využijí uživatelé, kteří se holí častěji, pravidelně a mají kratší vousy. Pro kvalitní výsledek má strojek 3 holicí hlavy, což bývá u frézkových typů standardem. Tento model značky Philips využijete jak na suché, tak na mokré holení. Oblíbí si jej tedy příznivci užívání gelu, pěny, ale v případě nouze jej mohou využít i na sucho, třeba ve spěchu.

Philips Aqua Touch S5400/06 se nabíjí 1 hodinu, tedy 60 minut​. Akumulátor potom vydrží fungovat celkově cca 45 minut, což je nejčastější doba u holicích strojků z našeho srovnání. V případě, že je akumulátor vybitý, není možné strojek používat zapojený do sítě.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Philips

Způsob holení

Suché/mokré

Napájení

Akumulátor

Doba nabíjení (min)

60

Výdrž baterie (min)

45

Počet holicích hlav/planžet

3

Spotřeba energie (W/h)

9

Hmotnost (g)

400

Hodnocení funkcí a vybavení

Philips Aqua Touch S5400/06 má výhodu nejen v tom, že je vhodný na mokré holení, je také vodotěsný, proto si jej můžete vzít do sprchy a holit se během sprchování, čímž, zejména ráno, ušetříte drahocenný čas. Díky vodotěsnosti je strojek možné čistit pomocí vody. Čištění na sucho půjde hůře, výrobce ke strojku nedal k dispozici čisticí kartáček.

Strojek tuto menší nevýhodu ale vyvažuje tím, že má funkci rychlonabíjení. To trvá zpravidla pár minut a nabije strojek natolik, aby se s ním šlo alespoň jednou oholit. Má navíc také v základním balení zastřihovač vousů, pokud tedy máte bradku, kotlety, nebo třeba knír, můžete jej upravit pomocí stejného strojku, kterým holíte zbytek tváře, což je výhodné finančně a je to značně praktické. Strojek má sice cestovní zámek, takže se nemůže nechtěně zapnout někde v tašce, chybí mu ale cestovní pouzdro, ve kterém by byl v bezpečí proti poškození.

Parametr Tento produkt
Vodotěsnost

Ano

Samočisticí stanice

Ne

Čisticí kartáček v balení

Ne

Omyvatelnost vodou

Ano

Cestovní zámek

Ano

Zastřihovač

Ano

Rychlonabíjení

Ano

Cestovní pouzdro v balení

Ne

Hodnocení ostatních uživatelů

Strojek se na trhu drží už poměrně dlouho, za tu dobu sí získal velkou spoustu příznivců a spokojených uživatelů. V malé míře občas narazíte i na negativní recenze, ty se ovšem týkají pouze absence příslušenství v podobě nabíjecího stojánku nebo cestovního pouzdra. Oholení jako takové si majitelé většinou pochvalují, dobře se jim se strojkem manipuluje a podle jejich zkušeností si poradí i s delšími vousy. Pokud už jsou ovšem až moc dlouhé, je lepší určitě použít raději zastřihovač.

Hlavní klady a zápory

I když se tento model řadí spíše k cenově dostupnějším, stále se může chlubit kompletní vodotěsností a možností suchého i mokrého holení. Za pochvalu stojí i poměrně slušná výdrž baterie, 45 minut na jedno nabití sice není rekord v našem srovnání, s klidem to ovšem vystačí na několik plnohodnotných oholení. Co se záporů týče, tam musíme zmínit chybějící příslušenství, cestovní pouzdro ani kartáček na čištění v balení nenajdete. Strojek také nelze používat při zapojení do elektřiny, to ovšem bývá pravidlem u všech vodotěsných modelů.

Naše hodnocení a závěr

Strojek Philips Aqua Touch S5400/06 je vhodný pro suché i mokré holení, tedy za použití gelu či pěny. Je omyvatelný vodou, vodotěsný a je možné jej používat třeba ve sprše. Frézkový systém využijí pánové s delším vousem. Za příznivou cenu se vám dostane kvalitního produktu. Pokud vám vadí, že není vhodný pro cestování, chybí mu totiž cestovní pouzdro, strojek Philips S9031/12 jej má.

2 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Philips AquaTouch S5400/06 | Hodnocení: 85,3 %
Martina Moresová
Redaktorka
Martina je redaktorka, která v hlubinách internetu ráda pátrá po zajímavých produktech. Dohledává si i další fakta a recenze, aby vše mohla dát do souvislostí. Poskytne tak čtenářům ucelený přehled. Holení se na našich stránkách věnuje i v dalších tématech. Poradí, jaké kroky by lidé měli před a po holení dodržovat, aby pokožka utrpěla co nejméně. Dokáže také říci, které strojky nejlépe oholí dohladka nebo naopak upraví i několikadenní strniště.

Diskuze a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud máte důležitou zprávu a očekáváte naši odpověď, oslovte nás přes e-mail.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Philips AquaTouch S5400/06

Philips AquaTouch S5400/06

2 500 Kč Orientační cena