Test a recenze nejlepších
epilátorů a jak je vybrat

Obrázek epilátoru

Epilátory jsou stále vyhledávanějším doplňkem mnohých žen. Holicí nástroj, který se od často zaměňovaného depilátoru liší v jedné podstatné věci. Epilátor odstraňuje chloupky z lidského těla hloubkově, tedy i s kořínky. A právě díky tomu přináší dlouhodobější pocit oholení.

Zapomeňte na klasické holení žiletkou a vyberte si kvalitní epilátor. Ten vás zbaví nevzhledného ochlupení na hodně dlouhou dobu, a to tím nejšetrnějším způsobem. I když může být epilace některými ženami považována za bolestivější a časově náročnější metodu holení, výsledek stojí rozhodně za to.

Vyberte si nový epilátor, který si poradí s chloupky na nejrůznějších partiích těla. Začněte používat tento praktický přístroj a vyzdvihněte svoji ženskost za pomoci hladce oholené pokožky. Pořiďte si produkt šetrný k vašemu tělu. My vám nyní pomůžeme s jeho výběrem.


Nejlepších 10 epilátorů dle hodnocení a recenzí uživatelů

Vzhled

Název

Typ

Voděodolný

Bezdrátový

Orientační cena

Aktuální cena

Náhled epilátoru Remington EP 7020

Remington EP 7020

klasický

ne

ano

1 200 Kč

Náhled epilátoru Philips Lumea Prestige IPL SC2009/00

Philips Lumea Prestige IPL SC2009/00

IPL

ne

ano

11 000 Kč

Náhled epilátoru Braun Silk-epil 9 9-561 Wet&Dry

Braun Silk-epil 9 9-561 Wet&Dry

klasický

ano

ano

3 500 Kč

Náhled epilátoru Philips Satinelle HP6420/00

Philips Satinelle HP6420/00

klasické

ne

ano

600 Kč

Náhled epilátoru BRAUN Silk-épil 7 7-561 Wet&Dry

BRAUN Silk-épil 7 7-561 Wet&Dry

klasický

ano

ano

3 000 Kč

Náhled epilátoru Braun Face 830

Braun Face 830

na obličej

ano

ano

1 400 Kč

Náhled epilátoru Braun Silk-expert BD 5001 IPL

Braun Silk-expert BD 5001 IPL

IPL

ne

ne

7 000 Kč

Náhled epilátoru Braun SE 5185

Braun SE 5185

klasický

ne

ne

1 600 Kč

Náhled epilátoru BRAUN Face 810

BRAUN Face 810

na obličej

ano

ano

1 500 Kč

Náhled epilátoru Braun SE 3270 SoftPerfection

Braun SE 3270 SoftPerfection

klasické

ne

ne

1 200 Kč

Testování a recenze epilátorů pro letošní rok

Na podrobném testu epilátorů v současné době pracujeme, jeho vydání předpokládáme přibližně v druhé polovině roku. V testu budou také detailně rozpracované recenze nejlépe bodovaných epilátorů. Zatím jsme pro vás připravili tabulku nejlépe hodnocených epilátorů na základě zkušeností uživatelů. Vždy se jedná o produkty, které jsou již prověřený množstvím uživatelů. Přesto ale doporučujeme přečíst i recenze na vybraných e-shopech a na Heurece.

Pokud chcete, abychom do testu zařadili nějaké epilátory, o které se zajímáte, napište nám na info@arecenze.cz.

Jak vybrat epilátor

1. Typ epilátoru

2. Napájení

3. Doba provozu

4. Epilační hlava

5. Rychlost

6. Funkce a příslušenství

7. Údržba epilátoru

8. Kdy epilátor nepoužívat

9. Ceny

Nechcete-li při holení jakýchkoliv partií těla zažívat nepříjemnou bolest způsobenou nevhodně zvoleným epilátorem, začtěte do následujících řádků. Prostřednictvím nich vám přineseme užitečné rady související s nákupem toho správného epilátoru.

Seznámíme vás s dostupným sortimentem na současném trhu. Nastíníme vám jednotlivé typy epilátorů, včetně jejich napájení. Při prezentaci těchto výrobků půjdeme opravdu do hloubky a neopomeneme ani na popis epilační hlavy, rychlostí, doby provozu a ostatních parametrů.

Po přečtení následujících kapitol budete schopni vybrat ideální přístroj z jakékoliv produktové nabídky. A abyste měli také představu o tom, kolik vlastně epilátor stojí, v závěru článku vám to nastíníme s pomocí několika cenových kategorií.


1. Typ epilátoru

Na začátku všeho vám představíme typy epilátorů. Jednotlivé produkty se liší nejenom technologií odstraňování chloupků, ale také svým tvarem, velikostí a uzpůsobením podle toho, na jakou partii lidského těla jsou vhodné. Z tohoto pohledu lze narazit na tři typy epilátorů.

 • Klasické epilátory
 • Epilátory na obličej
 • IPL epilátory

Klasické epilátory

Ve své podstatě jde o ty nejběžnější a cenově nejdostupnější epilátory na trhu. Jejich hlavní částí je speciální hlava obsahující několik malých pinzet na kotouči. Ty se starají o trhání jednotlivých chloupků. Jak asi správně tušíte, klasické epilátory mohou být do jisté míry bolestivější záležitostí, podle toho, jakou partii těla epilujete.

Standardně je lze upotřebit hlavně na oblast nohou, intimních partií a podpaží. Nutno podotknout, že tento typ epilátoru vyžaduje dostatek času pro provádění daného úkonu. Musíte počítat také s tím, že k dokonalému a dlouhodobému odstranění chloupků dojde až po několikátém opakování, v řádu dnů až týdnů.

Epilátory na obličej

Tento typ epilátoru vychází z toho klasického, minimálně co se technologie fungování týče. Hlavní rozdíl je však v samotné konstrukci. Epilátor na obličej je z logiky věci podstatně menším zařízením, respektive jeho epilační hlavice. Ta si dokáže poradit s velice jemnými chloupky na bradě, obočí, krku a čele.

Ve prospěch těchto modelů hovoří především vyšší šetrnost při vytrhávání chloupků, které se ostatně nachází na poměrně citlivých partiích obličeje. Součástí epilátorů jsou také speciální kartáčky. Ty své primární užití naleznou při hloubkovém čištění pleti a pórů.

IPL epilátory

Moderní a novodobé epilátory spojené s vysokou šetrností při odstraňování ochlupení. V tomto případě můžete zapomenout na klasickou metodu vytrhávání chloupků. Zde hraje hlavní roli pulzní světlo. To je využíváno k narušování, potažmo rozpouštění struktury chlupu.

Ve prospěch IPL epilátorů hovoří určitě bezbolestnost a dlouhodobý efekt krásně vypadající a hladké pokožky bez chlupů. Užít je můžete k epilaci v oblasti intimních partií, podpaží a obličeje. Při jeho nákupu se nezapomeňte informovat o tom, pro jaký typ pokožky je daný IPL epilátor vhodný.

Snad jedinou nevýhodou je vyšší pořizovací cena oproti klasickým epilátorům.


2. Napájení

Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv typ epilátoru, budete při jeho nákupu řešit ještě jednu provozní záležitost. Tou je dodávka elektrické energie potřebná pro chod epilátoru. Vybírat si můžete ze tří variant, které jsou jasně vypovídající.

 • Epilátory napájené z elektrické sítě
 • Epilátory napájené prostřednictvím akumulátoru
 • Kombinované epilátory síť/akumulátoru

Chcete-li při holení docílit co největší mobility, zvolte každopádně epilátor s nabíjecím akumulátorem. V jeho případě si pohlídejte jaká je výdrž baterie na jedno nabití. Kapitolou samou o sobě jsou epilátory označované jako Wet&Dry. Akumulátorové verze s voděodolnou konstrukcí, které můžete využívat také při holení ve sprše. K tomu už z principu věci a bezpečnosti neslouží epilátory napájené prostřednictvím elektrického kabelu.


3. Doba provozu

U síťových epilátorů takovou věc určitě řešit nemusíte. Doba provozu se týká hlavně akumulátorových epilátorů. Tento čas je obvykle prezentován v minutách. Jde o výdrž na jedno plné nabití. Ty nejlevnější epilátory vydrží zhruba 25 – 30 minut provozu. Zlatou střední cestou jsou akumulátory dodávající potřebnou energii až 40 minut. Ty největší baterie jsou schopny zajistit epilaci po dobu trvání až 60 minut.


4. Epilační hlava

Jedna z nejdůležitějších částí jakéhokoliv epilátoru. Pokud se budeme bavit nejprve o těch klasických epilátorech, je součástí tohoto prvku několik pinzet uložených na rotujícím kotouči. V závislosti na typu produktu lze narazit na 10 – 60 pinzet. Jejich množství do jisté míry odpovídá také šířce epilační hlavy. Pro partii nohou můžete zvolit širší hlavu, pro intimní partie a podpaždí spíše tu užší. Výjimkou nejsou ani vyměnitelné epilační hlavy.

Z obecného hlediska platí, že čím více pinzet epilační hlava obsahuje, tím rychleji docílíte požadované epilace. Na druhou stranu může jít o bolestivější proces. I z toho důvodu je doporučováno začátečnicím volit epilační hlavu s méně pinzetami. Přínosný je také foukající vzduch na epilovaná místa nebo masážní nástavec.

V případě IPL epilátorů nehovoříme o klasické epilační hlavě. Zde hraje roli rozměr aplikačního okénka, prostřednictvím něhož vychází záblesky. Čím širší okénko je, tím větší plochu pokožky epilujete. Narazit můžete na rozměry 3 – 7 centimetrů. Co se týče počtu záblesků pulzujícího světla způsobujícího rozpouštění struktury chloupků, lze docílit 100 000 – 250 000 záblesků. I zde platí, čím vyšší číslo, tím účinnější epilace.


5. Rychlost

U klasických epilátorů se můžete setkat ještě s jedním technickým parametrem, kterým je počet rychlostí. Ten má vliv na intenzitu trhání chloupků. Většina dostupných produktů tohoto typu má 2 – 3 rychlosti. Výjimkou však nejsou epilátory s jednou rychlostí či naopak s pěti.

V praxi to potom funguje nějak následovně. U intimních partií a podpaždí se vzhledem k citlivosti pokožky využívá první nebo druhý rychlostí stupeň. U nohou můžete naopak upotřebit tu nejvyšší dostupnou rychlost epilátoru.

Pro představu počítejte s tím, že důkladné epilování jedné nohy zabere zhruba 20 minut vašeho drahocenného času. Celé tělo klidně až 60 minut.


6. Funkce a příslušenství

Některé modely epilátorů toho nabízí mnohem více než jenom holý základ, ať už jde o přidružené funkce nebo doplňkové příslušenství. Při výběru lepších modelů vám mohou být nápomocny níže uvedené pojmy.

 • Výkyvná epilační hlava – Prostřednictvím tohoto prvku přilne epilátor daleko lépe k vaší pokožce a jejím záhybům.
 • Integrované osvětlení – Některé modely disponují svítilnou, díky které uvidíte i na nejmenší chloupky a při epilaci je nepřehlédnete.
 • Protiskluzová rukojeť – Bezpečnostní prvek zaručující, že vám epilátor při epilaci nevyklouzne z ruky a nezpůsobí nepříjemné zranění.
 • Bikiny – Tak je u vybraných produktů označována oblast partií, pro kterou jsou použitelné. Oblast bikin zahrnuje paže, nohy, podpažní jamky, bikiny a břicho.
 • Pouzdro – Součástí některých epilátorů je praktické pouzdro. To je schopno pojmout nejenom samotný epilátor, ale také ostatní nástavce.

7. Údržba epilátoru

Epilátor je třeba považovat za osobní hygienický nástroj, který je nutné po aplikování podrobit patřičné údržbě. Tento proces je vyžadován nejenom z oněch hygienických důvodů, ale zároveň udržuje výrobek v dobré kondici a je příslibem dlouhé životnosti.

Co se týče údržby, nemusíte mít jakékoliv obavy. Součástí většiny epilátorů jsou speciální kartáčky. Prostřednictvím nich lze poměrně snadno vyčistit jednotlivé pinzety. Ty jsou pak připraveny k následnému použití, respektive k epilaci.

Investujete-li do epilátoru typu Wet&Dry, získáte z pohledu čištění další výhodu. Tyto epilátory mají omyvatelné hlavice. Takže je stačí strčit pod kohoutek s tekoucí vodou a máte údržbu za sebou.


8. Kdy epilátor nepoužívat

I když to vypadá, že by se epilátor měl stát součástí koupelny každé moderní ženy a jeho využívání by mělo probíhat s maximální pravidelností, přesto existují situace, kdy je lepší jej neupotřebit.

 • V okamžiku, kdy trpíte nepříjemným ekzémem na kůži.
 • Pokud nemáte na epilaci dostatek času. Pak tento proces totiž ztrácí svůj smysl.
 • Na IPL epilaci zapomeňte tehdy, když máte příliš tmavou pleť nebo naopak hodně světlé chloupky.

Nakonec je vhodné zdůraznit, že epilované části těla byste neměli hned po této činnosti vystavovat jakýmkoliv kosmetickým preparátům, deodorantům a vůním.


9. Cena

Vzhledem k tomu, že existuje několik typů epilátorů, narazíte na větší cenové rozdíly mezi jednotlivými modely. Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv produkt, vždy se zaměřujte na značky Braun, Phillips, Remington, Rowenta, Esperanza, Rio Beauty, Panasonic a Babyliss. A to minimálně z důvodu prověřené kvality a stovek kladných referencí spojených s odpovídající precizností zpracování a výsledným efektem.

Cena do 1 000 Kč

Nejlevnější modely epilátorů pořídíte už od 300 Kč. Ano, musíte počítat s tím, že půjde o méně „výkonná“ zařízení, ale svůj účel splní. Většina těchto epilátorů má zhruba 20 – 24 pinzet na epilační hlavici. Volit můžete mezi síťovými i akumulátorovými výrobky, přičemž ty mají průměrnou výdrž do 30 minut provozu.

Cena od 1 000 Kč do 2 000 Kč

Jestliže si chcete epilovat také bikini partie, pak vám bude dostačovat tato cenová kategorie. Zakoupit můžete epilátory s 2 – 3 rychlostmi, a vyšším počtem epilačních pinzet 28 – 32. Výjimkou nejsou ani masážní kuličky stimulující pokožku při epilaci. Výdrž těchto přístrojů se pohybuje kolem 40 minut.

Cena od 2 000 Kč do 5 000 Kč

Zde si na své přijdou hlavně ženy, které touží po šetrném epilování, ať už prostřednictvím epilační hlavy se 40 – 48 pinzetami nebo prostřednictvím IPL technologie. Pořídit si můžete voděodolné akumulátorové epilátory, včetně mnoha síťových.

Cena nad 5 000 Kč

Opravdový luxus v oblasti epilace začíná na hranici 5 000 Kč a může se šplhat k hodnotě až 14 000 Kč. K dispozici je jen několik vybraných značkových přístrojů, mezi kterými jasně vévodí IPL epilátory. Ocenit lze nejenom jejich originální vzhled, ale také prvotřídní zpracování a pár funkcí navíc.

Jak vám pomohl tento test? Budeme rádi za zpětnou vazbu.

Epilátory
Průměrné hodnocení 4.3 z 35 hlasů