Test 10 nejlepších zastřihovačů chloupků v nose | Recenze & Jak vybrat |
Menu

Srovnávací test a recenze
zastřihovačů chloupků v nose

Aktualizováno:
Listopad 2021
Autor:
Karolína Šerá

Pravděpodobně žádný muž ani žena nechtějí mít nevzhledně vyhlížející chloupky v nose. To jednoduše nevypadá dobře a nepůsobí lichotivě v jakékoliv společnosti. Pokud takové chloupky chcete upravit, nemusíte k tomu využívat pouze malé nůžtičky. S nimi vám totiž hrozí nepříjemné poranění a nejsou zrovna dvakrát komfortní při manipulaci.

Vyhnout byste se měli také úplnému zbavován se chloupků v nose v podobě vytrhávání pinzetou či voskem. Tyto chloupky plní v těle důležitou funkci, zadržují prach proti vniknutí do plic a udržují na nosní sliznici vlhkost. Nesprávnou aplikací byste mohli sliznici porušit. Nicméně je vhodné vyčnívající chloupky občas zastřihnout. Pro tyto účely existuje speciální produkt, kterému se říká zastřihovač chloupků v nose. Výrobek na první pohled připomínající zmenšenou variantu holícího strojku, případně zastřihovače vousů nebo strojku na vlasy. Tento zastřihovač je však uzpůsoben právě pro nosní dírky.

Při jeho nákupu můžete narazit na několik modelů, a tudíž i otázek nejrůznějšího typu. Tou nejzásadnější ale bude, jaký strojek na chloupky v nose je pro vás ten nejlepší? Na to a mnohé další vám odpoví článek Jak vybrat zastřihovač chloupků v nose, ve kterém se dozvíte o důležitosti materiálu břitů, omyvatelnosti či způsobu napájení strojku.


Nejlepší zastřihovače chloupků v nose dle hodnocení a recenzí uživatelů

Pořadí Vzhled Název Napájení Orientační cena Aktuální cena
1.
Recenze Sencor SNC 101BL
Sencor SNC 101BL Akumulátorové 150 Kč Zobrazit nabídky
2.
Recenze Philips Series 3000 NT3160/10
Philips Series 3000 NT3160/10 1 AA baterie 500 Kč Zobrazit nabídky
3.
Recenze Remington NE 3850
Remington NE 3850 Akumulátorové 400 Kč Zobrazit nabídky
4.
Recenze Philips 3000 NT3650-16
Philips 3000 NT3650-16 1 AA baterie 500 Kč Zobrazit nabídky
5.
Recenze Remington NE3150
Remington NE3150 Akumulátorové 250 Kč Zobrazit nabídky
6.
Recenze Rowenta TN 3500
Rowenta TN 3500 Akumulátorové 300 Kč Zobrazit nabídky
7.
Recenze Remington NE 3870
Remington NE 3870 Akumulátorové 600 Kč Zobrazit nabídky
8.
Recenze Babyliss E652E
Babyliss E652E 1 AA baterie 450 Kč Zobrazit nabídky
9.
Recenze ETA Luis 4341
ETA Luis 4341 1 AA baterie 300 Kč Zobrazit nabídky
10.
Recenze Wahl WHL-5560-1416
Wahl WHL-5560-1416 1 AA baterie 300 Kč Zobrazit nabídky

Jak vybrat zastřihovač chloupků v nose

Vybrat si vhodný zastřihovač chloupků v nose nemusí být složitý úkol, ale jistě vám výběr ulehčí, když budete přesně vědět, co od takového produktu požadujete. Dle toho si pak budete více jisti, po jakém modelu sáhnout.

Na úvod článku vás seznámíme s rozšířenými variantami základních modelů, které lze využít na stříhání chloupků i na dalších partií těla. Zastřihovače chloupků v nose lze totiž použít například i pro chloupky v uších nebo dle nástavců také pro oblast bikin. Poté se budeme věnovat konkrétním technickým parametrům.

V první řadě by vás měl zajímat typ hlavice a výrobní materiál břitů strojku na chloupky v nose. Dále to bude způsob napájení, potažmo celková doba provozu. Zmínka by měla padnout i o omyvatelnosti a nakonec o funkcích a dostupném příslušenství. Zastřihovač chloupků v nose držíte standardně v ruce, proto byste neměli podceňovat ani tvar tohoto produktu. Na konci článku vám tyto přístroje představíme také dle jejich orientačních pořizovacích cen.

Výhody zastřihovačů

Možná se ptáte, proč si tento produkt pořídit, vždyť k zastřižení chloupků v nose či uších můžete použít obyčejné nůžtičky. Vězte však, že tyto strojky přináší oproti nůžkám značné výhody, například v podobě zvýšené bezpečnosti. Výhody jsme shrnuli do následující tabulky.

Výhody zastřihovačů
• Úprava chloupků je bezpečnější, nehrozí poranění
• Zastřihování je jednodušší, přesné a rovnoměrné
• Práce se zastřihovačem je rychlejší
• Strojek často disponuje více funkcemi
• Cena těchto strojků není nijak závratná

Tvar

Výběr toho správného zastřihovače chloupků v nose započneme trochu obecněji. A to celkovým tvarem přístroje. Ten hraje poměrně zásadní roli, protože kvalitní strojek by vám měl padnout do ruky jako ulitý. O to se postará dobře zvolená ergonomie těla, jeho celková tloušťka a délka. Při používání zastřihovače chloupků v nose je dobré, abyste necítili zbytečné vibrace od malého motůrku a zároveň jej mohli pohodlně ovládat.

Pro mnohé bude hrát důležitou roli také celkovým vzhled, a to především v okamžiku, kdy zastřihovač chloupků v nose budete mít umístěný nastálo na polici v koupelně. Pak je třeba ergonomii ladit i s výsledným designem. To je však ryze individuální záležitost.

Typ hlavice

Strojek na chloupky v nose je možné pořídit s dvěma různými typy hlavice. Tím prvním je rotační zastřihovač s kulatou hlavicí, která je více vhodná na chloupky v nose. Druhý typ představuje více možností použití.

 • Rotační zastřihovač – Je opatřen kulatou hlavicí s rotujícími čepelemi po celém obvodu. Nejvíce se hodí právě na zastřihování chloupků v nose a uších, kam pasuje.
 • Vertikální zastřihovač – Má také kulatý tvar, ale čepele jsou pouze na jedné straně. Kombinuje v sobě strojek na chloupky v nose a v uších, lze s ním dokonce zastřihnout i obočí.

Klasické vs. kombinované varianty

Při výběru zastřihovače chloupků v nose rozhodně nebudete omezeni jen jediným typem provedení na trhu. Kromě klasické varianty strojku totiž existují ještě ty kombinované. I ty vám prostřednictvím následujících řádků trochu více přiblížíme.

Klasické zastřihovače chloupků v nose

Produkt určený k jedinému účelu, a to k zastřižení chloupků v nose. Jediný nástavec, jediná délka střihu, jediné tlačítko ovládání. Nic složitého na takových modelech rozhodně nehledejte. Vrchní část se zakrytými břity vsunete do nosu a pohodlně vystříháte všechny nevzhledné a obtěžující chloupky.

Kombinované zastřihovače chloupků v nose

Do této kategorie spadají produkty, které dokáží mnohem více než jenom zastřihnout chloupky v nose. A to díky tomu, že jsou vybaveny řadou dalších nástavců. Například těch na zastřihávání vousů, oblasti bikin nebo chloupků v uších a na ostatních částech těla. V případě kombinovaných strojků počítejte i s možností nastavení délky střihu v řádu několika milimetrů.

Materiál břitů

Při výběru libovolného zastřihovače chloupků v nose si pohlídejte jednu z důležitých věcí, kterou je výrobní materiál břitů. Ty se starají o samotný proces stříhání. Břity jsou obvykle uschovány za vnějším ocelovým obalem, který vkládáte do nosu. Takže máte jistotu, že nedojde k jakémukoliv nechtěnému poranění. Vybírat si můžete ze dvou výrobních materiálů.

 • Ocelové břity
 • Nerezové břity

Ocelové břity jsou naprostou klasikou. V jejich prospěch hovoří především nižší pořizovací náklady celého zastřihovače chloupků v nose. Pozor si ale musíte dát na to, aby se tyto břity zbytečně nedostávaly do kontaktu s vodou, protože pak hrozí jejich zrezivění. Počítat musíte i s kratší životností, než dojde k jejich ztupení.

Alternativou jsou nerezové břity, které jsou schopny vydržet o něco déle. Za ně si však trochu připlatíte. Jejich nespornou výhodou je fakt, že je lze namáčet do vody, tudíž bývají nedílnou součástí omyvatelných zastřihovačů chloupků v nose.

Omyvatelnost

Poslední větou předchozí kapitoly jsme nakousli další téma. A tím je omyvatelnost zastřihovače chloupků v nose. Tuto vlastnost není radno v žádném případě podceňovat. Pokud si zakoupíte omyvatelný přístroj, ušetříte spoustu času jeho pracným čištěním. Takový zastřihovač stačí vzít a opláchnout pod tekoucí vodou, důkladnější čištění provedete jednou za čas. U vybraných modelů si pohlídejte i to, zda je omyvatelná pouze samotná hlavice, nebo jestli je voděodolný celý strojek.

Pokud byste si zakoupili zastřihovač chloupků v nose, který nepatří pod vodu, musíte počítat s tím, že jej budete muset čistit ručně a častěji, aby byl zajištěn jeho plynulý chod.

Napájení a doba provozu

Zastřihovače chloupků v nose fungují pouze při dostatku elektrické energie. Ten je u prodávaných výrobků řešen nejčastěji třemi odlišnými způsoby, které vám trochu více přiblížíme.

 • Síťové zastřihovače chloupků
 • Bateriové zastřihovače chloupků
 • Akumulátorové zastřihovače chloupků

Síťové zastřihovače chloupků

Takový model bude vybaven pevným síťovým kabelem, který je třeba mít při chodu přístroje zapojený stále v zásuvce. To však nemusí být z pohledu manipulace příliš vhodné, protože se vám při zastřihávání chloupků v nose může kabel plést neustále pod ruce. Na druhou stanu odpadá nutnost měnit pravidelně baterie.

Bateriové zastřihovače chloupků

Ty jsou přece jenom praktičtější odnoží síťových zastřihovačů chloupků. Jejich součástí totiž není žádný kabel. Strojek si můžete vzít do ruky v podstatě kdykoliv a kdekoliv. Poté si pohodlně odstraníte nežádoucí chloupky v nose. Ve prospěch bateriových modelů hovoří hlavně nižší pořizovací cena. Počítat ale musíte s tím, že je nutné pravidelně měnit baterie.

Akumulátorové zastřihovače chloupků

Spojením dvou výše uvedených variant vznikne ta akumulátorová. Výrobky jsou vybaveny nabíjecí baterií, kterou je třeba čas od času dobít z elektrické sítě. Takže čas od času budete potřebovat elektrickou zásuvku. Starat se ale nemusíte o pravidelnou výměnu baterií, protože akumulátor se vám nabije během několika desítek minut a zastřihovač můžete opět nějaký čas používat.

Doba nabíjení akumulátorových verzí se pohybuje od 60 minut a více. Doba provozu pak započíná na 30 minutách a dosahuje hranice až 240 minut. Jedinou nevýhodou akumulátorových zastřihovačů chloupků v nose je vyšší pořizovací cena.

Příslušenství a funkce

Nedílnou součástí zastřihovačů chloupků v nose může být také praktické příslušenství navíc. Vedle toho se setkáte i s modely, které přináší vylepšené funkce. V následujících bodech vám přinášíme to nejdůležitější, co se vám může při nákupu zastřihovače chloupků v nose hodit.

 • Nabíjecí stanice – Je součástí akumulátorových zastřihovačů chloupků v nose. Kromě samotného strojku do ní můžete vkládat i další příslušenství v podobě nástavců, takže vše máte elegantně uložené na jednom místě.
 • Samoostřící čepele – Výsada dražších modelů. Břity jsou schopny se během procesu nabíjení samy ostřit.
 • Ovládání – Většina levnějších zastřihovačů chloupků v nose má klasické ovládání za pomoci jednoho či více tlačítek. U pokročilejších produktů můžete narazit také na dotykové ovládání.
 • Digitální displej– Zastřihovač je vybaven displejem zobrazujícím například stav nabití akumulátoru, zvolený program stříhání apod.
 • Rychlé nabíjení – Strojky s touto funkcí budete schopni nabít v řádu minut tak, aby byly okamžitě provozuschopné pro krátkodobý provoz.
 • Vertikální zastřihovač – Produkt vybavený vertikálními hřebínky. Ty přináší další a zároveň lepší způsob stříhání nechtěných chloupků.
 • Pouzdro – Zakoupit lze i zastřihovače, které obsahují praktické cestovní pouzdro. Do něj můžete uložit nejenom samotný zastřihovač chloupků v nose, ale také ostatní příslušenství. Velice často to bývá i praktická sada na manikúru.

Cena

Zastřihovače chloupků do nosu nejsou ničím příliš nákladným. Při jejich nákupu byste se měli zaměřit na ty správné výrobce, u kterých se vám dostane odpovídající kvality zpracování a budou se pyšnit také dlouhou životností. Mezi prověřené značky patří rozhodně Braun, Philips, Remington, Wahl či Moser.

Cena do 200 Kč

Ty nejlevnější zastřihovače chloupků pořídíte od 150 Kč. Jde o základní modely s horší kvalitou zpracování a s rotačním systémem stříhání. Vybírat si budete především z méně precizních značek a velice omezeného množství modelů.

Cena od 200 Kč do 400 Kč

V tomto případě už budete mít větší výběr, pokud jde o designové provedení zastřihovačů chloupků do nosu. Přesto však nepočítejte s žádnou ergonomickou rukojetí a ničím podobným. Součástí takových produktů bude jednoduché manuální ovládání a zřídkakdy dokonce i náhradní výměnné kryty.

Cena od 400 Kč do 700 Kč

V této cenové relaci najdete dražší zastřihovače chloupků v nose od prověřených výrobců, jakými jsou Remington nebo Philips. Většina těchto modelů bude omyvatelná a s nerezovými břity. Výjimkou nejsou ani výměnné nástavce a praktické cestovní pouzdro.

Cena nad 700 Kč

Nad hranicí 700 Kč se tyčí už jen několik málo klasických a kombinovaných zastřihovačů chloupků v nose. Obvykle jde o výrobky té nejvyšší třídy, takže jim nechybí například digitální displej, samoostřící břity, kvalitní výrobní materiál a důraz kladený na pohodlnou ergonomii.

Jak správně používat zastřihovač chloupků

Pokud jste si právě donesli váš nový strojek na chloupky v nose domů, jistě vás bude zajímat, jak ho správně použít, abyste s ním dosáhli kýženého výsledku.

 • Před aplikací si nosní dírky vyčistěte čistou vodou a nechte je oschnout.
 • Zastřihujte pod dobrým osvětlením a nejlépe u zrcadla.
 • Chloupky zkracujte pouze na okraji nosních dírek, zastřihovač nevkládejte zbytečně hluboko. Nezapomeňte, že chloupky plní důležitou tělesnou funkci.
 • Po aplikaci už nos vodou neproplachujte, chloupky, které samy nevypadly, se snažte vysmrkat.

Jak vám pomohl tento článek?
Budeme rádi za zpětnou vazbu.

Průměrné hodnocení 4 z 68 hlasů