Test a recenze nejlepších zastřihovačů vousů
a jak je vybrat

Obrázek zastřihovače vousů

Každý muž není vyznavačem dokonale a hladce oholené tváře. Určitě se najde spoustu těch, kteří rádi nosí strniště a delší vousy, popřípadě s nadšením experimentují a podléhají aktuálním trendům. V takové situaci jde žiletka stranou a na řadu přicházejí zastřihovače vousů.

Elektrické nástroje na první pohled připomínající klasické strojky na vlasy. Tyto jsou však primárně uzpůsobeny pro zastřihávání vousů, a to bezbolestně, pohodlně a rychle. Díky nástavcům lze dokonce volit i příslušnou délku vousu.

Výběr toho správného zastřihovače vousů nemusí být ničím složitým, jak se na první pohled zdá. Důležité je pouze vědět, na jaké technické parametry se zaměřit. Se spokojeným nákupem vám pomůže tento článek zaměřený na téma „jak vybrat zastřihovač vousů“.


Nejlepších 10 zastřihovačů vousů dle hodnocení a recenzí uživatelů

Vzhled

Název

Napájení

Orientační cena

Aktuální cena

Náhled zastřihovače Philips OneBlade QP2520/20

Philips OneBlade QP2520/20

akumulátorové

900 Kč

Náhled zastřihovače Philips QT4015/16

Philips QT4015/16

kombinované

1 200 Kč

Náhled zastřihovače Philips OneBlade Pro QP6520/20

Philips OneBlade Pro QP6520/20

akumulátorové

2 000 Kč

Náhled zastřihovače Braun BT 5070

Braun BT 5070

kombinované

1 500 Kč

Náhled zastřihovače Philips OneBlade Pro QP6510/20

Philips OneBlade Pro QP6510/20

akumulátorové

1 700 Kč

Náhled zastřihovače Philips BT7210/15

Philips BT7210/15

kombinované

2 000 Kč

Náhled zastřihovače Philips BT5200/15

Philips BT5200/15

kombinované

1 300 Kč

Náhled zastřihovače Philips QT4005/15

Philips QT4005/15

akumulátorové

700 Kč

Náhled zastřihovače Philips MG 1100/16

Philips MG 1100/16

akumulátorové

500 Kč

Náhled zastřihovače Rowenta TN4800

Rowenta TN4800

síťové

1 400 Kč

Testování a recenze zastřihovačů vousů pro tento rok

Podrobný test zastřihovačů vousů zpracováváme. V testu budou také detailně rozepsané recenze nejlépe bodovaných zastřihovačů vousů. Zatím jsme pro vás sepsali tabulku nejlépe hodnocených produktů na základě zkušeností uživatelů. Vždy se jedná o zastřihovače vousů, které jsou již prověřené množstvím uživatelů. Přesto ale doporučujeme přečíst i recenze na vybraných e-shopech a na Heurece.

Pokud chcete, abychom do testu zařadili nějaké zastřihovače vousů, o které se zajímáte, napište nám na info@arecenze.cz.

Jak vybrat zastřihovač vousů

1. Využití zastřihovače

2. Počet nástavců

3. Výrobní materiál břitů

4. Napájení

5. Vlastnosti zastřihovače

6. Ceny

Zastřihovače vousů prezentují jednoduché nástroje. Na počátku jejich výběru si však musíte rozmyslet, k čemu je vlastně budete používat a jak často. Od toho se totiž odvíjí všechny následující věci, mezi které patří například počet nástavců či použitý způsob napájení.

Velkou roli ve kvalitním, bezbolestném a dokonalém střihu vousů hrají břity neboli čepele zastřihovače. V jejich případě vás seznámíme se všemi dostupnými výrobními materiály a výsledná volba bude pouze na vás samotných.

V průběhu čtení tohoto článku se dozvíte i řadu dalších vlastností těchto výrobků, včetně orientačních cen za pořízení nového zastřihovače vousů.


1. Využití zastřihovače

Při nákupu zastřihovače vousů si musíte položit jednoduchý dotaz. K čemu takový výrobek budete vlastně používat? Půjde pouze o vaši soukromou potřebu nebo jej sháníte do svého holicího studia? Mezi oběma kategoriemi produktů jsou bezpochyby značné rozdíly především ve zpracování výsledného modelu.

Zastřihovače vousů pro profesionální použití budou disponovat ještě lepším ergonomickým tvarem než ty běžné strojky. Jejich hmotnost bude kvůli častému používání doslova minimální a těšit se můžete i na patřičnou variabilitu a pohodlné nastavování délky střihu. Tím vším samozřejmě disponují i klasické zastřihovače vousů. Jen v případě profesionálních strojků si přijdete na vyšší kvalitu, která bude zároveň vykoupena vyšší pořizovací cenou.


2. Počet nástavců

Nástavce představují z funkčního hlediska velice důležitou součást zastřihovače vousů. Jde o koncovku tohoto elektrického strojku, která je uzpůsobena ke střihání konkrétního porostu. Zastřihovač vousů bude primárně vybaven nástavcem pro zastižení vousů. Zároveň bude disponovat i možností změny délky vousu.

 • Minimální délka střihu se pohybuje od 0 do 4 milimetrů
 • Maximální délka střihu se pohybuje od 4 do 45 milimetrů

Nastavení střihu může mít jen pár poloh, ale může být i hodně bohaté pro přesné zastřižení v odpovídající délce. Tento parametr se u těch nejlevnějších modelů rovná číslu 2. Některé zastřihovače vousů se pochlubí počtem až 48.

Tohle všechno zvládnete se základním nástavcem konkrétního zastřihovače. Setkat se ale můžete i s řadou dalších nástavců využitelných nejenom pro zastřihování vousů. Pak se z takových produktů stávají doslova multifunkční zastřihovače. Ty mají v těch nejbohatších sadách až osmnáct nástavců. Pro příklad vám uvádíme ty nejpoužívanější z nic.

 • Plastový a kovový zastřihovač vousů
 • Zastřihovač chloupků v nose
 • Zastřihovač chloupků v uších
 • Nástavec na ochranu pokožky
 • Nástavce pro stříhání vlasů

Čím větší počet nástavců budete mít, tím více možností vám nový zastřihovač přinese, ať už budete chtít upravovat kotlety, krátké vousy nebo plnovous.


3. Výrobní materiál břitů

V okamžiku, kdy máte jasnou představu o tom, k čemu a jak často budete zastřihovač vousů používat, je nejvyšší čas mezi jednotlivými modely vybírat na základě kvality břitů neboli čepelí. Ty jsou velice zásadní součástí zastřihovače a obvykle se skládají z pevné a pohyblivé části. Nosným článkem každého kvalitně zastřiženého vousu je zvolený materiál čepele. Od toho se mimo jiné odvíjí také pozdější údržba a nutnost provádět nejrůznější čistící úkony. Vybírat si můžete ze tří nejpoužívanějších materiálů. Každý z nich se bude prezentovat řadou kladů a záporů.

 • Nerezová ocel
 • Titan
 • Keramika

Nerezová ocel

Při nahlédnutí do produktových nabídek mnohých výrobců zastřihovačů vousů zjistíte, že nerezová ocel je pravděpodobně tím nejvyskytovanějším materiálem. Uvědomit si však musíte, že k dostání jsou modely s odlišnou kvalitou nerezové oceli, takže nelze všechny výhody a nevýhody tohoto prvku házet do jednoho pytle. Naprostým standardem jsou nerezové čepele s dvojitým ostřím.

Levnější nerezová ocel se používá u méně nákladných zastřihovačů vousů, kde jednoznačně vede pořizovací cena. Na druhou stranu musíte počítat s tím, že ocel se velice často zahřívá. To může při dlouhodobějším užívání způsobovat pálení. Jako další negativa lze uvést například menší tvrdost vedoucí k rychlejšímu opotřebení a ztupení. Po nějakém čase používání se připravte i na korozi nerezových břitů.

Titan

Titanové čepele jsou ve své podstatě zhotoveny z nerezové oceli. Jen s tím rozdílem, že titan je použit v rámci povrchové úpravy. Ani tato úprava vás po určité době neoprostí od rezavění nebo pálení břitů, na druhou stranu se setkáte s třikrát lepší odolností z pohledu jakéhokoliv ztupení. Titanové břity vám vydrží podstatně déle. Za tento bonus si však oproti klasické nerezové oceli připlatíte.

Keramika

Vedle nerezové oceli a titanu hraje u zastřihovačů vousů důležitou roli také keramika. I když na ni nenarazíte tak často, vždy bude spojena s nejvyššími pořizovacími náklady. Tento fakt má své opodstatnění, protože keramika se zahřívá zcela minimálně. V porovnání s nerezovou ocelí je to alespoň o 65 % méně. Keramické břity vám vydrží opravdu dlouho, navíc se zbavíte jakékoliv případné rzi a jistě nebudete v nejbližší době pociťovat ani ztupení břitů. V těchto věcech keramické čepele zkrátka vynikají. Pozor si dejte pouze na to, že keramika si moc dobře nerozumí s vodou.


4. Napájení

Zastřihovače vousů vyžadují ke svému provozu dostatek elektrické energie, která je odebírána buď přímo ze sítě nebo ji lze čerpat z akumulátoru. A právě na základě tohoto faktu lze dospět ke dvojímu dělení.

 • Síťové napájení – Zastřihovače vousů fungující pouze s kabelem téměř opouštějí současný trh a narazíte na ně výjimečně. Do sítě jsou však připojovány i akumulátorové modely. Ty se tímto způsobem nabíjí.
 • Akumulátorové napájení – Zastřihovač vousů je schopen fungovat bez síťového kabelu. To přináší jeho větší mobilitu a snazší holení.

Při nákupu nového zastřihovače vousů se nezapomeňte podívat, jaký akumulátorový článek je součástí daného modelu. Narazit můžete na dva typy. Cenově dostupnější jsou baterie Ni-Mh. Jejich nevýhodou je paměťový efekt snižující životnost baterie. V tomto směru jsou daleko lepší modernější Li-Ion články. Tam však počítejte s vyšší cenou zastřihovače.

Podstatným technickým parametrem souvisejícím s napájením se pro vás stane také doba nabíjení akumulátorového článku a provozní doba. V závislosti na typu a kapacitě baterie se připravte na nabíjení v délce trvání od 40 minut do několika hodin pro plné nabití baterie. Zastřihovač vousů si samozřejmě můžete nabít jen částečně. Celková provozní doba souvisí opět s typem a kapacitou baterie a dosahuje 30 – 300 minut.


5. Vlastnosti zastřihovače

Zastřihovače vousů se vyrábí v nejrůznějších modelových řadách, které se liší nejenom kvalitou zpracování a možnostmi použití, ale také řadou doplňků, funkcí a vlastností. Nyní vás seznámíme s tím nejdůležitějším, co možná bude rozhodovat o tom, zda si konkrétní zastřihovat koupíte či nikoliv.

 • Voděodolnost - Parametr, který vám do jisté míry rozšiřuje možnosti zastřihovače vousů. Ten lze použít nejenom pro suché holení, ale i například při sprchování. Automaticky získáváte možnost snazšího čištění zastřihovače při oplachování pod tekoucí vodou.
 • Samočistící čepele - Dražší strojky mají schopnost čistit čepele svépomocí. Tím vám odpadá další nedílná součást pravidelné údržby.
 • Ovládání - Ty nejlevnější zastřihovače vousů se ovládají za pomoci klasických mechanických tlačítek. Dražší produkty mohou být vybaveny digitálními LED displeji. Skrze ně zastřihovač nejenom ovládáte, ale zároveň se informujete o nejrůznějších věcech – stav nabití akumulátoru, zvolený režim, délka střihu apod.
 • Vakuový systém - Všechny vaše oholené vousy budou shromažďovány ve speciální nádobce. Ta je součástí zastřihovače vousů. Mnohdy je tento režim fungování nazýván jako systém vysávání, který zachycuje zastřižené vousy.
 • Rychlonabíjení - Vybrané modely dokáží zastřihovač vousů připravit do krátkodobého provozního stavu už za 5 minut.
 • Laserové navádění - Při zastřihování vousů se můžete řídit podle červeného paprsku zobrazeného na vaší tváří. Tím docílíte dokonale souměrného a přesného zastřižení.
 • Samoostřící břity - Dražší výrobky disponují funkcí samoostření, kdy dochází k jemnému třetí břitů mezi sebou.

6. Cena

Nákupní cena zastřihovače vousů se odvíjí vždy od toho, jak vybavený model zvolíte a jakému výrobci dáte přednost. Mezi ty renomované a kvalitní patří určitě Remington, Rowenta, BaByliss, Braun a v neposlední řadě značka Phillips. Ta víceméně ovládá trh s tímto sortimentem a ve své pestré škále produktů dokáže uspokojit naprosto každého, od těch nejméně náročných, až po ty nejnáročnější zákazníky.

Cena do 1 000 Kč

Tato cenová skupina představuje nižší třídu zastřihovačů vousů. Ti, kdo nelpí na vysoké kvalitě si mohou pořídit některé modely už od 300 Kč. Musíte však počítat s tím, že většina bude vybavena Ni-Mh akumulátory s kapacitou do 600 mAh, budou mít omezený počet nástavců a nastavení délky střihu. Vždy jsou používány nerezové břity.

Cena od 1 000 Kč do 2 000 Kč

Při dvojnásobné investici narazíte na kvalitní modely s dlouhou dobou provozu přes 60 minut a s pestrou výbavou zastřihovacích nástavců v kovovém provedení. Zastřihovače vousů budou mít lepší technologii břitů, budou omyvatelné, a dokonce vám umožní i praktické rychlonabíjení.

Cena nad 2 000 Kč

Zastřihovače vousů dražší jak 2 000 Kč slouží spíše k profesionálnímu užití. Tomu samozřejmě odpovídá například laserový naváděcí systém, LED displej s ukazateli nejrůznějších hodnot, široké rozmezí délek střihu, včetně spousty nástavců. Tyto zastřihovače jsou primárně vybaveny Li-Ion bateriemi a jejich součástí bývají také cestovní pouzdra.

Jak vám pomohl tento test? Budeme rádi za zpětnou vazbu.

Zastřihovače vousů
Průměrné hodnocení 4.5 z 26 hlasů