Test a recenze nejlepších depilátorů a jak je vybrat

Obrázek depilátoru

Depilátor je praktickým pomocníkem především pro většinu žen, kterým pomůže se zbavením se nežádoucího ochlupení na nejrůznějších partiích těla. Procesu depilace lze samozřejmě docílit nejrůznějšími způsoby. A právě depilátor je jedním z nich.

Nákup depilátoru je vlastně pořízení elektrického zařízení. To musí být vybaveno odpovídajícím příslušenstvím, aby bylo dosaženo požadovaného výsledku. Tím budou například hladce oholené nohy bez jediného chloupku.

Depilátory jsou nabízeny v libovolných podobách. My vám prostřednictvím tohoto článku usnadníme výběr těch elektrických. S nimi se pojí řada kladů. Mezi ty nejzásadnější patří jednoduché ovládání a rychlost použití. Začtěte se do podrobného návodu, jak vybrat ten správný depilátor.


Nejlepších 10 depilátorů dle hodnocení a recenzí uživatelů

Vzhled

Název

Typ

Orientační cena

Aktuální cena

Náhled depilátoru Braun LS 5160

Braun LS 5160

strojek

800 Kč

Náhled depilátoru Braun LS 5560

Braun LS 5560

strojek

1 000 Kč

Náhled depilátoru Remington WDF 4815C

Remington WDF 4815C

strojek

500 Kč

Náhled depilátoru Remington WDF 4830C

Remington WDF 4830C

strojek

900 Kč

Náhled depilátoru Domo DO7039BG

Domo DO7039BG

strojek

800 Kč

Náhled depilátoru AEG LS 5652

AEG LS 5652

strojek

300 Kč

Náhled depilátoru Orava SC11

Orava SC11

strojek

200 Kč

Náhled depilátoru BEPER 40220

BEPER 40220

strojek

700 Kč

Náhled depilátoru BEURER HL 35

BEURER HL 35

strojek

1 000 Kč

Testování a recenze depilátorů pro tento rok

Podrobný test depilátorů zpracováváme. V testu budou také detailně rozepsané recenze nejlépe bodovaných depilátorů. Zatím jsme pro vás sepsali tabulku nejlépe hodnocených produktů na základě zkušeností uživatelů. Vždy se jedná o depilátory, které jsou již prověřené množstvím uživatelů. Přesto ale doporučujeme přečíst i recenze na vybraných e-shopech a na Heurece.

Pokud chcete, abychom do testu zařadili nějaké depilátorů, o které se zajímáte, napište nám na info@arecenze.cz.

Jak vybrat depilátor

1. Depilátor vs. epilátor

2. Možnosti depilace

3. Napájení

4. Mokré vs. suché holení

5. Příslušenství

6. Údržba depilátoru

7. Jak provádět depilaci

8. Ceny

Depilátory jsou velice často zaměňovány za epilátory. Proto vám hned v úvodu prozradíme, jaké jsou rozdíly mezi oběma typy produktů. Dozvíte se, jakým způsobem lze depilaci provádět. Nakonec se zaměříme na elektrické depilátory.

Nastíníme vám například možnosti napájení těchto ručních strojů a prozradíme jaké jsou rozdíly mezi suchým a mokrým holením. Nezapomeneme na představení toho nejširšího příslušenství, které může z depilátorů vytvářet dokonalé nástroje ve svém oboru.

Depilátory jsou nabízeny v libovolných podobách. My vám prostřednictvím tohoto článku usnadníme výběr těch elektrických. S nimi se pojí řada kladů. Mezi ty nejzásadnější patří jednoduché ovládání a rychlost použití. Začtěte se do podrobného návodu, jak vybrat ten správný depilátor.


1. Depilátor vs. epilátor

Na začátku podrobného rozboru depilátorů je nutné zmínit hlavní rozdíl mezi dvěma pojmy. Je to depilace a epilace. Od nich se totiž odvíjí pojmenování jednotlivých strojků – depilátory a epilátory. Ty jsou bohužel velice často zaměňovány, přitom každý provádí trochu odlišnou činnost.

Depilátor

Depilátor dělá proces zvaný depilace. Při něm dochází k odstraňování chloupků na těle za pomoci usekávání. Zjednodušeně řečeno dojde k uříznutí chlupu přesně s pokožkou. Typickým představitelem takové činnosti je holení.

Nutno podotknout, že depilace má spíše krátkodobý charakter a chlupy se objeví rychleji než při epilaci.

Epilátor

Epilátor slouží naopak k epilaci. Ta prezentuje hloubkové odstranění chloupků. Ty nejsou useknuty na pokožce, ale dochází k vytrhávání chlupů i s jejich kořínky. Alternativním způsobem epilace je pak vypalování za pomoci speciálních laserů.


2. Možnosti depilace

Pojďme se ale věnovat pouze depilaci, která je každodenní součástí nejenom žen, ale také mužů. Nežli se zaměříme na elektrické depilační strojky, představíme si všechny dostupné způsoby depilování.

 • Žiletky na holení
 • Depilační krémy
 • Depilační strojky

Žiletky na holení

Ty zná bezpochyby každá žena a není je třeba zdlouhavě prezentovat. Žiletkový holící strojek je typickým představitelem depilace. Několik břitů poskládaných za sebou se postará o dokonalé odstranění chloupků na libovolných partiích ženského těla.

Ve prospěch této metody hovoří hlavně rychlost provedení úkonu. Pokud máte ostré žiletky, docílíte i dokonalého a hladkého oholení. Počítat však musíte s tím, že vlivem špatného depilování může dojít k nežádoucímu podráždění, poškrábání nebo dokonce pořezání.

Depilační krémy

Alternativní řešení běžných žiletek. Krém v tubě je obvykle vybaven speciální plastovou škrabkou. Gely a krémy se nanáší na pokožku a způsobují rozklad a lámání chloupků. Po krátké chvíli působení můžete vzít škrabku a stejnými pohyby jako při holení odstraníte ze svého těla krém i s chloupky.

Nadšeni můžete být určitě z nižší pořizovací ceny a toho, že se při depilaci nezraníte. Příjemný je i dlouhotrvající účinek, protože rozklad chlupů je prováděn do hloubky. Na druhou stranu tento proces depilování vyžaduje trochu více drahocenného času a zároveň není stoprocentní. To už ale závisí na kvalitě pořizovaného depilačního krému a správném postupu.

Depilační strojky

Spojením rychlosti oholení, šetrnosti k pokožce a bezpečnosti kvůli pořezání vám vyjde jediné. Jsou to elektrické depilační strojky, které ve své podstatě fungují na obdobném principu, jako holení klasickou žiletkou. Tyto nástroje jsou opatřeny plovoucími planžetami. Ty dokonale kopírují lidské tělo a díky tomu nevynechají ani jeden chloupek.

Depilační strojek vypadá na první pohled jako klasický pánský holicí strojek.


3. Napájení

Při výběru elektrického depilátoru nehledejte žádné složité technické parametry. Všechny modely fungují na stejném principu, mají hlavici s plovoucími planžetami a řadu příslušenství, o kterém se zmíníme v jedné z dalších kapitol. Pohlídat byste si měli hlavně způsob napájení. V tomto směru narazíte na tyto varianty.

 • Akumulátorové napájení
 • Síťové napájení

Akumulátorové napájení

Nejtypičtější provedení depilátoru. Jeho součástí je buď integrovaný akumulátor nebo do něj musíte vkládat tužkové baterie. Ideálně nabíjecí. Tento model je dobrý v tom, že vám zajistí maximální mobilitu depilátoru a vy se při holení nemusíte omezovat neustále se pletoucím kabelem. Na základě akumulátorových depilátorů vznikají i ty kombinované.

Běžné depilátory fungují tak, že jejich chod je možný pouze na baterie. V okamžiku, kdy se vybijí, stačí strojek připojit k napájení pro dobití, popřípadě uložit do speciální kolébky.

Síťové napájení

Jen výjimečně narazíte na depilátory, které ke svému provozu potřebují být připojeny neustále k elektrické síti. Sice neřešíte jakékoliv baterie, ale holení se strojkem na kabelu není zrovna ideální variantou.


4. Mokré vs. suché holení

Při nákupu nového depilátoru si pohlídejte, v jakých podmínkách strojek vlastně budete používat. Některé levnější výrobky jsou určeny pro suché holení. To znamená, že nesmí přijít do kontaktu s vodou. Takové užívání může být do jisté míry omezující.

Jen si to představte sami, jdete do sprchy, nacházíte se ve vlhkém prostředí, jste mokré a rády byste se oholily na libovolných partiích těla. Pak je vhodné zvolit depilátory pro mokré holení. Tato funkce bývá obvykle označována, jako Wet & Dry. Potom se nemusíte omezovat ani při holení ve sprše nebo ve vaně. Pro některou pokožku je navíc vhodnější právě mokré holení, kdy je kůže patřičně zvlhčena.


5. Příslušenství

Na nejvíce odlišností při nákupu nového depilátoru narazíte především z pohledu dostupného příslušenství a doplňkových funkcí. Na základě těchto věcí se rozhodujte o konkrétním modelu a počítejte s tím, že čím vybavenější depilátor koupíte, tím dražší také bude.

 • Systém SoftStrip – Speciální systém, který při holení jemně napíná pokožku. To zaručuje mnohem efektivnější a účinnější holení bez bolesti a jakéhokoliv podráždění.
 • Pásek Aloe Vera – Bývá součástí hlavice a při holení zklidňuje pokožku a zajišťuje lepší pohyb břitů.
 • Zastřihovač – Součástí depilátoru může být zastřihovač delších chlupů.
 • Nástavce – U moderních depilátorů můžete vybírat i mezi jednotlivými nástavci – na nohy se používá peelingový nástavec, OpriTrim je naopak nástavcem vhodným na vyholování oblasti bikin.
 • Indikátor baterie – Kontrolka zobrazující na těle depilátoru vybití a nabití akumulátorů. Z toho si uděláte alespoň základní představu o tom, jak dlouho vám strojek ještě vydrží v provozu.
 • Štěteček – Využívá se pro pravidelnou údržbu depilátoru.
 • Pouzdro – Slouží pro uložení depilátoru. U většího množství příslušenství v podobě nástavců jde o velice praktický doplněk při cestování.

6. Údržba depilátoru

Při vytváření dokonalého účesu se jistě nespokojíte jen s jedním nástavcem kulmofénu. Pokud tento výrobek bude využívat více lidí s rozdílným typem vlasů nebo máte vyšší nároky z hlediska tvorby originálních účesů, zaměřte se kromě technických parametrů také na počet přiložených nástavců.

 • Koncentrátor proudu vzduchu
 • Nástavce kombinující štětinové a plastové trny
 • Ondulační nástavce
 • Nástavce se zatahovacími trny
 • Plochý kartáč
 • Tvarovací koncovka

Jednotlivé nástavce mají navíc i odlišnou délku, aby je bylo možné použít pro krátké a dlouhé vlasy.

Součástí dražších modelů kulmofénů bývají i praktické stojany. Do nich lze přístroj pohodlně uložit, aniž byste se popálili, popřípadě věci kolem sebe. Co se týče cestování a častého přenášení z místa na místo, hodí se určitě ochranné obaly, kam se vejde i praktické příslušenství.


7. Jak provádět depilaci

Proces depilace za pomoci elektrického depilačního strojku není ničím obtížným. I když je většina čtenářů tohoto článku přesvědčena o tom, že tento úkon zvládnou bez sebemenšího problému, dovolíme si raději uvést několik základních pravidel, které vám depilaci mohou značně zpříjemnit.

 • Jestliže máte citlivější pokožku nebojte se využít speciální gely a holicí pěny.
 • Nohy jsou nejjemnější ráno, proto si tento čas vyhraďte pro depilaci.
 • Podpaždí se naopak věnujte až večer, protože jej obvykle už neopatřujete nejrůznějších deodoranty, antiperspiranty a podobnými přípravky.
 • Nejjemnější holení je vždy po směru růstu chlupů
 • Pokud má být depilace provedena důkladně, v žádném případě nespěchejte a vyčleňte si na ni dostatek svého času.

8. Cena

Depilátory mají oproti epilátorům trochu menší zastoupení na trhu. Přesto si každá žena může přijít na to své. Mezi zákazníky obvykle vyhrávají prověřené a kvalitní značky. Jedině u nich máte záruku preciznějšího zpracování a dlouhé životnosti. Jmenovat lze například Braun, Rowenta, Remington, Phillips, AEG a mnohé další.

Cena do 500 Kč

Nejlevnější depilátory zakoupíte kolem 300 – 400 Kč. I zde může jít o bateriové modely, které umožňují mokré holení. Nečekejte však žádnou rozsáhlejší výbavu. Pouze jediné tlačítko pro zprovoznění depilátoru, ochranný kryt hlavice a čistící kartáček.

Cena od 500 Kč do 1 000 Kč

V této cenové kategorii zakoupíte vyspělejší modely. To bude zpozorovatelné i na jejich ergonomickém tvaru. Ten padne do ruky mnohem lépe. Vedle neklouzavé rukojeti si můžete dopřát zastřihovač pro oblast bikin, delší provozní dobu až 40 minut a lepší frézky s plovoucími planžetami.

Cena nad 1 000 Kč

Nejpříjemnějšího a nejpohodlnějšího holení docílíte s dražšími modely depilátorů. Ty disponují indikátorem nabití baterie, mají propracované zastřihovače s oblými hranami a hroty, jsou vybaveny samočistícími programy a postarají se o nadstandardně jemné holení.

Jak vám pomohl tento test? Budeme rádi za zpětnou vazbu.

Depilátory
Průměrné hodnocení 4.4 z 17 hlasů