Recenze 10 nejlepších depilátorů | Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze 10 nejlepších depilátorů 2023

Aktualizováno:
Listopad 2022
Autor:
Veronika Vyskočilová, Karolína Šerá

Depilátor je praktickým pomocníkem především pro většinu žen, kterým pomůže s odstraněním nežádoucího ochlupení na nejrůznějších partiích těla. Procesu depilace lze samozřejmě docílit různými způsoby. A právě depilátor je jedním z nich.

Nákupem depilátoru si pořizujete malý elektrický holicí strojek doplněný o užitečné příslušenství, které vám pomůže dosáhnout žádaného výsledku. Tím budou například hladce oholené nohy bez jediného chloupku. Je však důležité znát rozdíl mezi depilátorem a epilátorem, tento pojem bývá výrobci často zaměňován, a pokud nebudete oba termíny chápat, můžete si omylem pořídit jiný nástroj, než jste původně požadovali.

Nejen proto jsme pro vás připravili článek Jak vybrat depilátor. Depilátory jsou nabízeny v několika různých podobách. My vám prostřednictvím tohoto článku usnadníme výběr těch elektrických, s nimiž se pojí řada pozitiv. Mezi ty nejzásadnější patří jednoduché ovládání a rychlost použití. Důležitými parametry při výběru je potom způsob napájení či příslušenství depilátoru. Začtěte se do podrobného návodu, jak vybrat ten správný depilátor, ve které vám představíme i cenové hladiny, v nichž můžete tohoto pomocníka v péči o tělo zakoupit.


Nejlepší depilátory dle hodnocení a recenzí uživatelů

Pořadí Vzhled Název Typ holení Napájení Orientační cena Aktuální cena
1.
Recenze Braun LS 5560
Braun LS 5560 Mokré/suché Akumulátorové 1 500 Kč Zobrazit nabídky
2.
Recenze Braun FS1000
Braun FS1000 Suché Akumulátorové 800 Kč Zobrazit nabídky
3.
Recenze Verk 15346
Verk 15346 Suché Tužkové baterie 130 Kč Zobrazit nabídky
4.
Recenze Philips BRL146/00 Series 6000
Philips BRL146/00 Series 6000 Mokré/suché Akumulátorové 1 300 Kč Zobrazit nabídky
5.
Recenze Philips SatinShave Advanced BRL170/00
Philips SatinShave Advanced BRL170/00 Mokré/suché Akumulátorové 1 600 Kč Zobrazit nabídky
6.
Recenze Remington WDF 5030
Remington WDF 5030 Mokré/suché Akumulátorové 1 100 Kč Zobrazit nabídky
7.
Recenze Remington WSF4810 Smooth&Silky
Remington WSF4810 Smooth&Silky Mokré/suché Akumulátorové 400 Kč Zobrazit nabídky
8.
Recenze Philips SatinShave Advanced BRL140/00
Philips SatinShave Advanced BRL140/00 Mokré/suché Akumulátorové 1 200 Kč Zobrazit nabídky
9.
Recenze Braun LS 5160
Braun LS 5160 Mokré/suché Akumulátorové 1 000 Kč Zobrazit nabídky
10.
Recenze Verk 01581
Verk 01581 Suché Akumulátorové 700 Kč Zobrazit nabídky

Jak vybrat depilátor

Depilátory jsou velice často zaměňovány za epilátory. Proto vám hned v úvodu tohoto článku prozradíme, jaké jsou rozdíly mezi oběma typy produktů. Dozvíte se také, jakým způsobem lze depilaci provádět, a podrobně se zaměříme na elektrické depilátory.

Nastíníme vám například i možnosti napájení těchto ručních holicích strojků a prozradíme, jaké jsou rozdíly mezi suchým a mokrým holením. Nezapomeneme na představení toho nejširšího příslušenství, které může z depilátorů vytvářet dokonalé pomocníky osobní hygieny.

Depilátor vs. epilátor

Na začátku podrobného rozboru depilátorů je nutné zmínit hlavní rozdíl mezi dvěma pojmy. Je to depilace a epilace. Od nich se totiž odvíjí pojmenování jednotlivých strojků – depilátory a epilátory. Ty jsou bohužel velice často zaměňovány, přitom každý provádí trochu odlišnou činnost.

Depilátor

Depilátor dělá proces zvaný depilace. Při něm dochází k odstraňování chloupků na těle prostřednictvím jejich usekávání. Zjednodušeně řečeno dojde k uříznutí chlupu přesně na úrovni pokožky, tedy k holení.

Nutno podotknout, že depilace má spíše krátkodobý charakter a chloupky se znovu objeví rychleji než po epilaci, protože depilace je pouze zkracuje.

Epilátor

Epilátory, jejichž srovnání jsme se věnovali na samostatné stránce, slouží naopak k epilaci. Ta představuje hloubkové odstranění chloupků. Ty nejsou useknuty na pokožce, ale dochází k jejich vytrhávání i s kořínky. Alternativním a prakticky bezbolestným způsobem epilace je pak vypalování za pomoci speciálních laserů či IPL epilátorů.

Možnosti depilace

Pojďme se ale věnovat pouze depilaci, která může být každodenní součástí života nejenom žen, ale také některých mužů. Než se zaměříme na elektrické depilační strojky, představíme si všechny dostupné způsoby depilování. Mezi ně patří:

Žiletky na holení

Ty zná bezpochyby každý z vás a není je třeba zdlouhavě prezentovat. Žiletkový holicí strojek je klasickým nástrojem určeným k depilaci. Několik břitů poskládaných za sebou se postará o dokonalé odstranění chloupků na libovolných partiích těla.

Ve prospěch této metody hovoří hlavně rychlost provedení úkonu. Pokud máte ostré žiletky, docílíte i dokonalého a hladkého oholení. Počítat však musíte s tím, že vlivem špatného depilování může dojít k nežádoucímu podráždění, poškrábání nebo dokonce pořezání. Chloupky navíc do pár dní znovu narostou.

Depilační krémy

Alternativní řešení běžných žiletek. Krém v tubě je obvykle vybaven speciální plastovou škrabkou. Gely a krémy se nanáší na pokožku a způsobují rozklad a lámání chloupků. Po krátké chvíli působení můžete vzít škrabku a stejnými pohyby jako při holení odstraníte ze svého těla krém i s chloupky.

Nadšeni můžete být určitě z nižší pořizovací ceny a toho, že se při depilaci nezraníte. Příjemný je i dlouhotrvající účinek, protože rozklad chlupů je prováděn do hloubky, tudíž se jedná spíše o epilaci. Na druhou stranu tento proces vyžaduje trochu více drahocenného času a zároveň není stoprocentní, sem tam nějaký chloupek může zůstat. To už ale závisí na kvalitě pořizovaného depilačního krému a správném postupu.

Některé krémy ale mohou podráždit pokožku, je proto dobré si jejich nezávadnost a účinnost předem vyzkoušet na menší ploše kůže.

Depilační strojky

Spojením rychlosti oholení, šetrnosti k pokožce a bezpečnosti vám vyjde jediné – elektrické depilační strojky, které ve své podstatě fungují na obdobném principu jako holení klasickou žiletkou. Tyto nástroje jsou opatřeny plovoucími planžetami. Ty dokonale kopírují lidské tělo a díky tomu nevynechají ani jeden chloupek.

Depilační strojek vypadá na první pohled jako klasický pánský holicí strojek. Holení je v tomto případě bezbolestné, na rozdíl od žiletky se o strojek také nemůžete pořezat. Jelikož se ale stále jedná o depilaci, počítejte s tím, že se chloupky do pár dní vrátí.

Napájení

Při výběru elektrického depilátoru nehledejte žádné složité technické parametry, jedná se poměrně o jednoduché strojky. Všechny modely fungují na stejném principu, mají hlavici s plovoucími planžetami a řadu příslušenství, o kterém se zmíníme v jedné z dalších kapitol. Pohlídat byste si měli hlavně způsob napájení. V tomto směru narazíte na tyto varianty:

 • akumulátorové napájení
 • síťové napájení

Akumulátorové napájení

Nejčastěji se při výběru setkáte s akumulátorem nabíjenými strojky. Jejich součástí je buď integrovaný akumulátor, nebo vyměnitelné tužkové baterie, ideálně nabíjecí. Hlavní předností tohoto způsobu napájení je snadná manipulace s přístrojem. Nemusíte se totiž nechat omezovat pletoucím se kabelem, ani vzdáleností elektrické zásuvky. Na základě akumulátorových depilátorů vznikají i ty kombinované.

Tyto typy často bývají vhodné i na mokré holení, tedy ve vaně nebo sprše.

Síťové napájení

Jen výjimečně narazíte na depilátory, které ke svému provozu potřebují být neustále připojeny k elektrické síti. Sice neřešíte jakékoliv baterie, tudíž je strojek kdykoli připraven k práci, ale holení se strojkem na kabelu není zrovna ideální variantou z hlediska komfortu.

Mokré vs. suché holení

Při nákupu nového depilátoru si promyslete, v jakých podmínkách strojek vlastně budete používat. Některé levnější výrobky jsou určeny pouze pro suché holení. To znamená, že nesmí přijít do kontaktu s vodou. Takové užívání může být do jisté míry omezující a vztahuje se spíše na strojky se síťovým napájením.

Nejvíce pohodlné je samozřejmě holení ve vaně nebo sprše, v takovém případě je vhodné zvolit depilátory pro mokré holení. Tato funkce bývá obvykle označována jako Wet & Dry, tedy holení namokro i nasucho. Pro některou pokožku je navíc vhodnější právě mokré holení, kdy je kůže patřičně zvlhčena a zkrácení chloupků bude příjemnější. S těmito strojky můžete také bez obav používat pěny nebo gely na holení.

Příslušenství

Na nejvíce odlišností při nákupu nového depilátoru narazíte především z pohledu dostupného příslušenství a doplňkových funkcí. Na základě těchto věcí se rozhodujte o konkrétním modelu a počítejte s tím, že čím vybavenější depilátor koupíte, tím dražší také bude.

 • Systém SoftStrip – Speciální systém, který při holení jemně napíná pokožku. To zaručuje mnohem efektivnější a účinnější holení bez bolesti a jakéhokoliv podráždění.
 • Pásek Aloe Vera – Bývá součástí hlavice a při holení zklidňuje pokožku a zajišťuje lepší, klouzavější pohyb břitů.
 • Zastřihovač – Součástí depilátoru může být zastřihovač delších chlupů.
 • Nástavce – U moderních depilátorů můžete vybírat i mezi jednotlivými nástavci – na nohy se používá peelingový nástavec, OpriTrim je naopak nástavcem vhodným na vyholování oblasti bikin.
 • Indikátor baterie – Kontrolka zobrazující na těle depilátoru vybití a nabití akumulátorů. Z toho si uděláte alespoň základní představu o tom, jak dlouho vám strojek ještě vydrží v provozu.
 • Štěteček – Využívá se pro pravidelnou údržbu depilátoru, aby se strojek nezanášel.
 • Pouzdro – Slouží pro uložení depilátoru. U většího množství příslušenství v podobě nástavců jde o velice praktický doplněk nejen při cestování.

Údržba depilátoru

Jako u kteréhokoliv jiného přístroje podobného typu, i zde platí, že pravidelné čištění a udržování depilátoru se promítne do jeho bezproblémového užívání a dlouhé životnosti. Proto po každém oholení strojek důkladně vyčistěte. Pokud máte strojek vhodný pro mokré holení, mnohdy stačí hlavici jen důkladně omýt a máte po starostech. V opačném případě nebo pro detailnější očistu je vhodné použít přiložený štěteček.

Při nákupu dražších modelů nebudete ochuzeni o funkci Clean & Charge. Její překlad hovoří za vše. Vyčistit a nabít. Depilátory tohoto typu jsou vybaveny speciální samočisticí stanicí, která veškerou potřebnou údržbu udělá za vás.

Cena

Depilátory mají oproti epilátorům trochu menší zastoupení na trhu. Přesto si každý člověk může přijít na své. Mezi zákazníky obvykle vyhrávají prověřené a kvalitní značky, jedině u nich totiž máte záruku preciznějšího zpracování a dlouhé životnosti. Jmenovat lze například Braun, Rowenta, Remington, Phillips, AEG a mnohé další.

Cena do 500 Kč

Nejlevnější depilátory zakoupíte kolem 300 až 400 Kč. I zde může jít o bateriové modely, které umožňují i mokré holení. Nečekejte však žádnou rozsáhlejší výbavu. Pouze jediné tlačítko pro zprovoznění depilátoru, ochranný kryt hlavice a čisticí kartáček.

Cena od 500 do 1 000 Kč

V této cenové kategorii zakoupíte vyspělejší modely. To bude pozorovatelné i na jejich ergonomickém tvaru. Ten padne do ruky mnohem lépe. Vedle neklouzavé rukojeti si můžete dopřát zastřihovač pro oblast bikin, delší provozní dobu až 40 minut a lepší frézky s plovoucími planžetami.

Cena nad 1 000 Kč

Nejpříjemnějšího a nejpohodlnějšího holení docílíte s dražšími modely depilátorů. Ty disponují indikátorem nabití baterie, mají propracované zastřihovače s oblými hranami a hroty, jsou vybaveny samočisticími programy a postarají se o nadstandardně jemné holení.

Jak provádět depilaci

Proces depilace za pomoci elektrického depilačního strojku není ničím obtížným. I když je většina čtenářů tohoto článku přesvědčena o tom, že tento úkon zvládnou bez sebemenšího problému, dovolíme si raději uvést několik základních pravidel, které vám depilaci mohou značně zpříjemnit.

 • Jestliže máte citlivější pokožku, nebojte se využít speciální gely a holicí pěny.
 • Nohy jsou nejjemnější ráno, proto si tento čas vyhraďte pro depilaci.
 • Podpaždí se naopak věnujte až večer, protože jej obvykle už neopatřujete nejrůznějšími deodoranty, antiperspiranty a podobnými přípravky.
 • Nejjemnějšího a nejšetrnějšího oholení vždy docílíte po směru růstu chlupů.
 • Pokud má být depilace provedena důkladně, v žádném případě nespěchejte a vyčleňte si na ni dostatek času.

Jak vám pomohl tento článek?
Budeme rádi za zpětnou vazbu.

Průměrné hodnocení 4.2 z 31 hlasů