Menu

Srovnávací test a recenze
nejlepších depilátorů

Aktualizováno:
Listopad 2020
Autor:
Veronika Vyskočilová

Depilátor je praktickým pomocníkem především pro většinu žen, kterým pomůže s odstraněním nežádoucího ochlupení na nejrůznějších partiích těla. Procesu depilace lze samozřejmě docílit různými způsoby. A právě depilátor je jedním z nich.

Nákupem depilátoru si pořizujete malý elektrický strojek doplněný o užitečné příslušenství, které vám pomůže dosáhnout žádaného výsledku. Tím budou například hladce oholené nohy bez jediného chloupku.

Depilátory jsou nabízeny v několika různých podobách. My vám prostřednictvím tohoto článku usnadníme výběr těch elektrických, s nimiž se pojí řada pozitiv. Mezi ty nejzásadnější patří jednoduché ovládání a rychlost použití. Začtěte se do podrobného návodu jak vybrat ten správný depilátor.


Nejlepší depilátory dle hodnocení a recenzí uživatelů

Pořadí Vzhled Název Typ holení Napájení Orientační cena Aktuální cena
1.
Recenze Braun LS 5160
Braun LS 5160 Mokré/suché Akumulátorové 900 Kč Zobrazit nabídky
2.
Recenze Braun LS 5560
Braun LS 5560 Mokré/suché Akumulátorové 1 300 Kč Zobrazit nabídky
3.
Recenze Remington WDF 4815C
Remington WDF 4815C Mokré/suché Akumulátorové 600 Kč Zobrazit nabídky
4.
Recenze Domo DO7039BG
Domo DO7039BG Neuvedeno Kombinované 600 Kč Zobrazit nabídky
5.
Recenze AEG LS 5652
AEG LS 5652 Suché Tužkové baterie 380 Kč Zobrazit nabídky
6.
Recenze BEPER 40220
BEPER 40220 Suché Síťové 600 Kč Zobrazit nabídky
7.
Recenze BEURER HL 35
BEURER HL 35 Mokré/suché Akumulátorové 1 200 Kč Zobrazit nabídky
8.
Recenze Finishing Touch 2v1
Finishing Touch 2v1 Suché Akumulátorové 350 Kč Zobrazit nabídky
9.
Recenze Philips SatinShave Advanced BRL140/00
Philips SatinShave Advanced BRL140/00 Mokré/suché Akumulátorové 1 100 Kč Zobrazit nabídky
10.
Recenze Domo TOUCHBeauty TB-1459
Domo TOUCHBeauty TB-1459 Mokré/suché Tužkové baterie 300 Kč Zobrazit nabídky

Jak vybrat depilátor

Depilátory jsou velice často zaměňovány za epilátory. Proto vám hned v úvodu prozradíme, jaké jsou rozdíly mezi oběma typy produktů. Dozvíte se, jakým způsobem lze depilaci provádět, a nakonec se zaměříme na elektrické depilátory.

Nastíníme vám například možnosti napájení těchto ručních strojků a prozradíme, jaké jsou rozdíly mezi suchým a mokrým holením. Nezapomeneme na představení toho nejširšího příslušenství, které může z depilátorů vytvářet dokonalé pomocníky osobní hygieny.

Depilátor vs. epilátor

Na začátku podrobného rozboru depilátorů je nutné zmínit hlavní rozdíl mezi dvěma pojmy. Je to depilace a epilace. Od nich se totiž odvíjí pojmenování jednotlivých strojků – depilátory a epilátory. Ty jsou bohužel velice často zaměňovány, přitom každý provádí trochu odlišnou činnost.

Depilátor

Depilátor dělá proces zvaný depilace. Při něm dochází k odstraňování chloupků na těle za pomoci usekávání. Zjednodušeně řečeno dojde k uříznutí chlupu přesně na úrovni pokožky, tedy k holení.

Nutno podotknout, že depilace má spíše krátkodobý charakter a chlupy se znovu objeví rychleji než po epilaci.

Epilátor

Epilátory, jejichž srovnání jsme se věnovali na samostatné stránce, slouží naopak k epilaci. Ta představuje hloubkové odstranění chloupků. Ty nejsou useknuty na pokožce, ale dochází k vytrhávání chlupů i s jejich kořínky. Alternativním způsobem epilace je pak vypalování za pomoci speciálních laserů či IPL epilátorů.

Možnosti depilace

Pojďme se ale věnovat pouze depilaci, která je každodenní součástí života nejenom žen, ale také některých mužů. Než se zaměříme na elektrické depilační strojky, představíme si všechny dostupné způsoby depilování.

 • žiletky na holení
 • depilační krémy
 • depilační strojky

Žiletky na holení

Ty zná bezpochyby každá žena a není je třeba zdlouhavě prezentovat. Žiletkový holicí strojek je klasickým nástrojem určeným k depilaci. Několik břitů poskládaných za sebou se postará o dokonalé odstranění chloupků na libovolných partiích ženského těla.

Ve prospěch této metody hovoří hlavně rychlost provedení úkonu. Pokud máte ostré žiletky, docílíte i dokonalého a hladkého oholení. Počítat však musíte s tím, že vlivem špatného depilování může dojít k nežádoucímu podráždění, poškrábání nebo dokonce pořezání.

Depilační krémy

Alternativní řešení běžných žiletek. Krém v tubě je obvykle vybaven speciální plastovou škrabkou. Gely a krémy se nanáší na pokožku a způsobují rozklad a lámání chloupků. Po krátké chvíli působení můžete vzít škrabku a stejnými pohyby jako při holení odstraníte ze svého těla krém i s chloupky.

Nadšeni můžete být určitě z nižší pořizovací ceny a toho, že se při depilaci nezraníte. Příjemný je i dlouhotrvající účinek, protože rozklad chlupů je prováděn do hloubky. Na druhou stranu tento proces depilování vyžaduje trochu více drahocenného času a zároveň není stoprocentní. To už ale závisí na kvalitě pořizovaného depilačního krému a správném postupu.

Depilační strojky

Spojením rychlosti oholení, šetrnosti k pokožce a bezpečnosti vám vyjde jediné – elektrické depilační strojky, které ve své podstatě fungují na obdobném principu, jako holení klasickou žiletkou. Tyto nástroje jsou opatřeny plovoucími planžetami. Ty dokonale kopírují lidské tělo a díky tomu nevynechají ani jeden chloupek.

Depilační strojek vypadá na první pohled jako klasický pánský holicí strojek.

Napájení

Při výběru elektrického depilátoru nehledejte žádné složité technické parametry. Všechny modely fungují na stejném principu, mají hlavici s plovoucími planžetami a řadu příslušenství, o kterém se zmíníme v jedné z dalších kapitol. Pohlídat byste si měli hlavně způsob napájení. V tomto směru narazíte na tyto varianty.

 • akumulátorové napájení
 • síťové napájení

Akumulátorové napájení

Nejčastěji se při výběru setkáte s akumulátorem nabíjenými strojky. Jejich součástí je buď integrovaný akumulátor nebo vyměnitelné tužkové baterie, ideálně nabíjecí. Hlavní předností tohoto způsobu napájení je snadná manipulace s přístrojem. Nemusíte se totiž nechat omezovat pletoucím se kabelem, ani absencí elektrické zásuvky.  Na základě akumulátorových depilátorů vznikají i ty kombinované.

Síťové napájení

Jen výjimečně narazíte na depilátory, které ke svému provozu potřebují být neustále připojeny k elektrické síti. Sice neřešíte jakékoliv baterie, ale holení se strojkem na kabelu není zrovna ideální variantou.

Mokré vs. suché holení

Při nákupu nového depilátoru si promyslete, v jakých podmínkách strojek vlastně budete používat. Některé levnější výrobky jsou určeny pouze pro suché holení. To znamená, že nesmí přijít do kontaktu s vodou. Takové užívání může být do jisté míry omezující.

Jen si to představte samy, jdete do sprchy, nacházíte se ve vlhkém prostředí, jste mokré a rády byste se oholily. Pak je vhodné zvolit depilátory pro mokré holení. Tato funkce bývá obvykle označována, jako Wet & Dry. Potom se nemusíte omezovat ani při holení ve sprše nebo ve vaně. Pro některou pokožku je navíc vhodnější právě mokré holení, kdy je kůže patřičně zvlhčena. S těmito strojky můžete také bez obav používat pěny nebo gely na holení.

Příslušenství

Na nejvíce odlišností při nákupu nového depilátoru narazíte především z pohledu dostupného příslušenství a doplňkových funkcí. Na základě těchto věcí se rozhodujte o konkrétním modelu a počítejte s tím, že čím vybavenější depilátor koupíte, tím dražší také bude.

 • Systém SoftStrip – Speciální systém, který při holení jemně napíná pokožku. To zaručuje mnohem efektivnější a účinnější holení bez bolesti a jakéhokoliv podráždění.
 • Pásek Aloe Vera – Bývá součástí hlavice a při holení zklidňuje pokožku a zajišťuje lepší pohyb břitů.
 • Zastřihovač – Součástí depilátoru může být zastřihovač delších chlupů.
 • Nástavce – U moderních depilátorů můžete vybírat i mezi jednotlivými nástavci – na nohy se používá peelingový nástavec, OpriTrim je naopak nástavcem vhodným na vyholování oblasti bikin.
 • Indikátor baterie – Kontrolka zobrazující na těle depilátoru vybití a nabití akumulátorů. Z toho si uděláte alespoň základní představu o tom, jak dlouho vám strojek ještě vydrží v provozu.
 • Štěteček – Využívá se pro pravidelnou údržbu depilátoru.
 • Pouzdro – Slouží pro uložení depilátoru. U většího množství příslušenství v podobě nástavců jde o velice praktický doplněk při cestování.

Údržba depilátoru

Jako u kteréhokoliv jiného přístroje podobného typu, i zde platí, že pravidelné čištění a udržování depilátoru se promítne do jeho bezproblémového užívání a dlouhé životnosti. Proto po každém oholení strojek důkladně vyčistěte. Pokud máte strojek vhodný pro mokré holení, mnohdy stačí hlavici jen důkladně omýt a máte po starostech. V opačném případě nebo pro detailnější očistu je vhodné použít přiložený štěteček.

Při nákupu dražších modelů nebudete ochuzeni o funkci Clean & Change. Její překlad hovoří za vše. Vyčistit a nabít. Depilátory tohoto typu jsou vybaveny speciální samočisticí stanicí, která veškerou potřebnou údržbu udělá za vás.

Jak provádět depilaci

Proces depilace za pomoci elektrického depilačního strojku není ničím obtížným. I když je většina čtenářů tohoto článku přesvědčena o tom, že tento úkon zvládnou bez sebemenšího problému, dovolíme si raději uvést několik základních pravidel, které vám depilaci mohou značně zpříjemnit.

 • Jestliže máte citlivější pokožku, nebojte se využít speciální gely a holicí pěny.
 • Nohy jsou nejjemnější ráno, proto si tento čas vyhraďte pro depilaci.
 • Podpaždí se naopak věnujte až večer, protože jej obvykle už neopatřujete nejrůznějšími deodoranty, antiperspiranty a podobnými přípravky.
 • Nejjemnější holení je vždy po směru růstu chlupů.
 • Pokud má být depilace provedena důkladně, v žádném případě nespěchejte a vyčleňte si na ni dostatek času.

Cena

Depilátory mají oproti epilátorům trochu menší zastoupení na trhu. Přesto si každá žena může přijít na své. Mezi zákazníky obvykle vyhrávají prověřené a kvalitní značky. Jedině u nich máte záruku preciznějšího zpracování a dlouhé životnosti. Jmenovat lze například Braun, Rowenta, Remington, Phillips, AEG a mnohé další.

Cena do 500 Kč

Nejlevnější depilátory zakoupíte kolem 300 až 400 Kč. I zde může jít o bateriové modely, které umožňují mokré holení. Nečekejte však žádnou rozsáhlejší výbavu. Pouze jediné tlačítko pro zprovoznění depilátoru, ochranný kryt hlavice a čisticí kartáček.

Cena od 500 do 1 000 Kč

V této cenové kategorii zakoupíte vyspělejší modely. To bude pozorovatelné i na jejich ergonomickém tvaru. Ten padne do ruky mnohem lépe. Vedle neklouzavé rukojeti si můžete dopřát zastřihovač pro oblast bikin, delší provozní dobu až 40 minut a lepší frézky s plovoucími planžetami.

Cena nad 1 000 Kč

Nejpříjemnějšího a nejpohodlnějšího holení docílíte s dražšími modely depilátorů. Ty disponují indikátorem nabití baterie, mají propracované zastřihovače s oblými hranami a hroty, jsou vybaveny samočisticími programy a postarají se o nadstandardně jemné holení.


Jak vám pomohl tento článek?
Budeme rádi za zpětnou vazbu.

Průměrné hodnocení 4.2 z 29 hlasů