Menu

Hyundai PL209 – Recenze, testy a srovnání

84,3 % Celkové hodnocení

Dostupná alternativa v kategorii Nejlevnější IPL epilátory do 5 000 Kč

Klady

  • 5 stupňů světla
  • 2 režimy ošetření
  • Automatické vypnutí
  • UV filtr

Zápory

  • Pouze síťový provoz
  • Nemá inteligentní snímač pleti
  • Málo uživatelských recenzí
2 500 Kč Orientační cena

Základní vlastnosti

Malý, ale šikovný. Tak by se dal stručně popsat IPL epilátor Hyundai PL209, který navíc potěší i opravdu přijatelnou pořizovací cenou. I přes tu se u něj dočkáte několika pokročilých funkcí, jako je třeba výběr z 5 světelných stupňů a 2 režimů ošetření, což není, zejména u levnějších přístrojů, samozřejmostí. Jeho žárovka disponuje 300 000 záblesky, což je rozhodně vyšší číslo, které postačí pro IPL epilaci celého těla i více osobám. Model PL209 funguje pouze při zapojení do elektrické sítě, bezdrátové použití nenabízí.

Parametr Tento produkt
Počet produkovaných záblesků

300 000

Počet nastavení stupňů světla

5

Počet režimů ošetření

2

Typ dobíjení

Síťové

Bezdrátové použití

Ne

Vybavení a funkce

Z hlediska vybavení i funkcí si tento levnější IPL epilátor nevede vůbec špatně. Nabídne dohromady dva nástavce, respektive jeden nástavec a k tomu aplikátor na něj pro zmenšení aplikační plochy. Můžete si proto vybrat ze dvou velikostí aplikační plochy – 3,5 cmse bude hodit na větší tělesné plochy, jako jsou například nohy či ruce, menší plochu 1,2 cm2 využijete při odstraňování chloupků například v podpaží či na obličeji.

Ve výbavě sice nenajdete inteligentní snímač tónu pleti, který by sám nastavil úroveň světla podle odstínu vaší pokožky, ten je však doménou spíše ve vyšší cenové kategorii. Modelu značky Hyundai nechybí alespoň UV filtr, základní vybavení z hlediska bezpečnosti. U tohoto IPL epilátoru najdete i méně obvyklou schopnost automatického vypnutí, a to po 15 minutách nečinnosti.

Parametr Tento produkt
Velikost aplikační plochy (cm2)

3,5 + 1,2

Počet nástavců

2

Vyměnitelný nástavec na větší plochy

Ne

Vyměnitelný nástavec na menší plochy

Ano

Inteligentní snímač tónu pleti

Ne

UV filtr

Ano

Automatické vypnutí

Ano

Klady a zápory

Mezi největší benefity tohoto IPL epilátoru se řadí možnost výběru z 5 světelných stupňů a 2 režimů ošetření (manuální a automatické vyslání záblesku), poměrně dlouhá životnost žárovky (300 000 záblesků) nebo například schopnost samostatného vypnutí po 15 minutách nečinnosti. Vzhledem k nízké pořizovací ceně potěší také přítomnost UV filtru nebo externího nástavce na zmenšení aplikační plochy, u cenově dostupnějších modelů je typická pouze jedna velikost.

Hyundai PL209 má i nějaké ty nedostatky, mezi které se řadí například absence možnosti epilovat bezdrátově, přístroj zkrátka musíte mít stále zapojený do zásuvky. Nenajdete u něj ani inteligentní snímač tónu pleti a jistým negativem může být také málo uživatelských recenzí, které by pomohly s určením spolehlivosti IPL epilátoru.

Porovnání s alternativami

IPL epilátor Hyundai PL209 jsme porovnali s produktem ProfiCare PC-IPL 3024 ze stejné cenové úrovně. IPL epilátory mají společný počet světelných stupňů, schopnost automatického vypnutí nebo absenci snímače tónu pleti. Z hlediska funkcí a vybavení je na tom však o něco lépe Hyundai PL209. Nabídne 6x delší životnost žárovky, výběr ze dvou režimů ošetření nebo dvě velikosti aplikační plochy. Na druhou stranu nemá tolik uživatelských recenzí, které by vypověděly o jeho reálné účinnosti.

Pokud sháníte o něco lépe vybavený IPL epilátor, doporučíme Concept IL3020. Srovnáme-li jej s recenzovaným modelem, vynikne především možnostmi uživatelského přizpůsobení, v balení má totiž rovnou dva nástavce, a to zvlášť na menší i větší tělesné plochy. IPL epilace tak může být o něco preciznější a na druhou stranu na větších tělesných plochách i rychlejší, protože na větším nástavci má o něco rozměrnější aplikační plochu. Za tento IPL epilátor ale zaplatíte téměř dvojnásobek.

Naše hodnocení a závěr

IPL epilátor Hyundai můžeme doporučit uživatelům, kteří za příznivou pořizovací cenu požadují přístroj s více než jen tou nejzákladnější výbavou. Na svou nízkou pořizovací cenu dokáže model PL209 nabídnout i nadstandardní prvky, jako je například větší výběr ze světelných stupňů a režimů ošetření nebo velikosti aplikační plochy a také funkce automatického vypnutí.

Jako alternativu s podobnými vlastnostmi můžeme doporučit Concept IL3020, který má více nástavců v balení, čímž nabídne o něco preciznější epilaci určitých tělesných ploch.

2 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Hyundai PL209 | Hodnocení: 84,3 %
Karolína Šerá
Redaktorka
Karolína zná všechny podstatné parametry IPL epilátorů a ráda je předává dál. Téma má nastudované i ze zdravotního hlediska, dokáže tedy říct, zda je epilace pulzním světlem škodlivá či jakým typům kůže se hodí. IPL epilátory sleduje i z pozice dostupnosti jednotlivých modelů na trhu a pravidelně je aktualizuje. Mezi její další témata patří sportovní náčiní, proteiny, ale také například segment zabezpečení domu.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Hyundai PL209

Hyundai PL209

2 500 Kč Orientační cena