Recenze indukční varné desky Electrolux EIV634 | Arecenze
Menu

Recenze a srovnání Electrolux EIV634

90,1 % Celkové hodnocení

Vítěz srovnání v kategorii Čtyřplotýnkové indukční varné desky

Klady

  • Dvoufázové i třífázové zapojení
  • Možnost propojení s odsavačem par
  • Časovač Eco
  • Slušný výkon 7 350 W

Zápory

  • Vyšší cena
  • Chybí pojistka proti přetečení
11 000 Kč Orientační cena

Základní parametry

Indukční deska Electrolux patří mezi čtyřplotýnkové modely, které jsou v běžných domácnostech používané nejčastěji, jde o optimální variantu pro rodinu nebo aktivnější kuchaře. Příkon 7 350 W je pro tento typ desky více než dostačující, většinou se pro čtyři plotýnky doporučuje alespoň 7 000 W.

Desku můžete zapojit do zásuvky s napětím 220, 230, 240 nebo 400 V, s některou z těchto variant uspějete v každé domácnosti. Některé konkurenční modely přitom nabízejí jen jednu nebo dvě varianty zapojení. Deska Electrolux není ohraničena kovovým rámečkem, to ale nevidíme jako nedostatek, v tomto ohledu jde spíše o osobní preference. Některým uživatelům se více líbí provedení s rámečkem, jiným bez něj.

Rozměry desky jsou zcela standardní, najdete je níže v tabulce. Některé uživatele možná potěší, že je deska relativně tenká, oproti některým konkurenčním modelům je tenčí o 1-2 cm, zbytečně tak neubírá místo pod kuchyňskou linkou.

Parametr Tento produkt
Příkon (W)

7 350

Napětí (V)

220/240/400

Rám

Ne

Dětská pojistka

Ano

Pojistka proti přetečení

Ne

Indikátor zbytkového tepla

Ano

Automatické vypnutí

Ano

Sloučení varných zón

Ano

Booster

Všechny varné zóny

Časovač

Ano

Časovač ECO

Ano

Stop and Go

Ano

Výška (cm)

4,4

Šířka (cm)

56

Hloubka (cm)

49

Hmotnost (kg)

11

Vybavení a funkce

Nabídka funkcí modelu Electrolux EIV634 je rozhodně zajímavá. Mezi konkurencí vyniká například funkcí Hob2Hood, tedy propojením s odsavačem par. Vy se tak při vaření nemusíte starat o zapínání odsavače nebo regulace sání, vše probíhá automaticky. Samozřejmě za předpokladu, že je odsavač od stejné značky a je touto funkcí také vybaven. Méně obvyklou funkcí je také tzv. časovač Eco, který při vaření využívá zbytkové teplo, nebo funkce Stop and Go, tedy možnost pozastavení vaření s uchováním nastaveného programu.

Ovládací panel desky Electrolux EIV634

Zbytek funkcí už je u indukčních desek, zejména u těch z vyšší cenové kategorie, běžnější, není ale o nic méně užitečný. Mezi tyto funkce patří například dětská pojistka, která zamezí spuštění dětmi, nebo automatické vypnutí, díky kterému se deska sama po určité době vypne, pokud byla zapnuta omylem. Nechybí ani běžný indikátor zbytkového tepla. Ačkoliv indukční desky samy o sobě nehřejí, chvíli po vaření mohou být stále ještě ohřáté od nádoby a není ideální na ně v daný moment sahat. Oproti jiným typům desek je ale i v takový moment zbytková teplota výrazně nižší, s čímž klesá také riziko popálení.

Díky funkci Booster můžete nárazově navýšit výkon ohřevu, například když potřebujete přivést vodu k varu. Booster najdete na všech varných zónách, levnější desky jej mívají třeba jen u jedné zóny. Díky možnosti sloučení varných zón potom můžete na desce použít i rozměrnější nádobu, například pekáč. Tato funkce také není úplnou samozřejmostí. V nabídce funkcí tomuto modelu chybí pojistka proti přetečení. Ta desku vypne ve chvíli, kdy obsah hrnce vyvře a vyteče na desku.

S pojistkou proti přetečení se u indukčních desek setkáváme spíše nárazově, pravděpodobně proto, že se na tento typ desky tekutina, která vyvře z hrnce, nepřipeče. Přesto jde o užitečnou funkci, díky okamžitému vypnutí už obsah hrnce dále nevře a nevytéká, což by v takové situaci rozhodně usnadnilo úklid.

Názory uživatelů a expertů

V uživatelských recenzích se deska Electrolux dočkala veskrze kladného hodnocení. Uživatelé u ní oceňují vysoký výkon a intuitivní ovládání, možnost dvoufázového i třífázového připojení, také cenu označují za přiměřenou. Dobrého hodnocení se dočkala také v testu indukčních desek časopisu Dtest, kde v roce 2020 patřila k nejlépe hodnoceným modelům.

Hlavní výhody a nevýhody

Při hodnocení modelu EIV634 rozhodně převažují výhody nad nevýhodami. Silnou stránkou této desky je vysoký výkon, možnost dvoufázového i třífázového připojení a nabídka funkcí, ve které najdete i takové zajímavosti, jako je propojení desky s digestoří nebo časovač Eco. Jako nevýhodu můžeme zmínit snad jen chybějící pojistku proti přetečení, ta ale není u indukčních modelů vyloženě běžná, a nejde tak o neodpustitelný nedostatek.

Naše hodnocení a závěr

Indukční varnou desku Electrolux EIV634 můžeme díky čtyřem plotýnkám doporučit rodinám nebo nadšeným kuchařům. Její výkon 7 350 W je více než dostačující a možnost dvoufázového i třífázového připojení z ní dělá velmi variabilní produkt. Silnou stránkou je také nabídka funkcí, mezi nejzajímavější prvky v tomto ohledu patří například propojení s digestoří, časovač Eco nebo možnost sloučení varných zón.

Oproti některým konkurenčním modelům postrádá pojistku proti přetečení, nejde ale o zrovna obvyklou funkci. Kromě této drobnosti v podstatě nemáme desce Electrolux co vytknout, nevyhovující pro některé uživatele může být snad jen její cena. V takovém případě doporučujeme zvážit také cenově o něco dostupnější variantu, indukční desku Gorenje IS645BG.

 

11 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Electrolux EIV634 | Hodnocení: 90,1 %
Eliška srovnává a hodnotí produkty už řadu let, od velkých domácích spotřebičů po drobnosti, jako jsou knihy nebo fény na vlasy. Kategorie indukčních sporáků se ujala před více než třemi lety, i v soukromém životě už před lety propadla kouzlu vaření na indukci. Ve své práci se snaží jít do hloubky, vysvětlí vám tak nejen, podle čeho indukční desku vybírat, ale také jak indukce funguje a co od tohoto způsobu vaření očekávat. Při rozhodování vám může pomoci také její srovnání indukčních sporáků nebo plynových varných desek.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Electrolux EIV634

Electrolux EIV634

11 000 Kč Orientační cena