Menu

Whirlpool WL B1160 BF – Recenze, testy a srovnání

Velmi dobré Celkové hodnocení

Nejlepší poměr cena/výkon v kategorii Čtyřplotýnkové indukční varné desky

Klady

  • Funkce 6. smysl
  • Oddělené ovládání
  • Snadná údržba

Zápory

  • Někdy nereaguje ovládání
  • Nemá časovač ECO
  • Bez funkce Stop and Go
9 500 Kč Orientační cena

Základní charakteristiky

Indukční deska Whirlpool WL B1160 BF usnadní vaření i pro vícečlenné rodiny díky čtyřem plotýnkám i řadě funkcí zjednodušujících přípravu jídel. Příkon 7 200 W nepatří k nejvyšším, ale přesahuje minimální hranici 7 000 W a je proto dostačující. Tato indukční deska není opatřená rámečkem a její přední část má zkosenou úpravu, takže je s pracovní deskou lépe sjednocená než jiné varné desky.

Parametr Tento produkt
Příkon (W)

7 200

Napětí (V)

220-240

Rám

Ne

Dětská pojistka

Ano

Indikátor zbytkového tepla

Ano

Automatické vypnutí

Ano

Sloučení varných zón

Ano

Booster

Všechny varné zóny

Časovač

Ano

Časovač ECO

Ne

Stop and Go

Ne

Výška (cm)

5,4

Šířka (cm)

59

Hloubka (cm)

51

Hmotnost (kg)

9,7

Vybavení a funkce

Desky Whirlpool vynikají funkcí 6. smysl, která má v případě indukční desky Whirlpool WL B1160 BF čtyři možnosti režimů. Díky tomu nemusíte pro dané činnosti hledat ideální nastavení, režimy mají přednastavený výkon pro každou z těchto možností: rozpouštění, dušení, uvedení do varu nebo udržování jídla v teple. Z pokročilých funkcí je vybavená také sloučením varných zón nebo Boosterem pro všechny varné zóny.

Z lepších funkcí ale této varné desce chybí funkce Stop and Go nebo časovač ECO, má jen běžný časovač. Její ovládání je velmi přehledné, protože každá varná zóna má svou vlastní ovládací stupnici a nemusí se mezi zónami přepínat. Ovládání je ale ve formě dotykových „tlačítek“, která se na rozdíl od slideru ovládají pomaleji.

 

Hodnocení uživatelů

Uživatelé nejvíc u indukční desky Whirlpool WL B1160 BF chválí širokou nabídku funkcí. Spokojení jsou i s dobrým poměrem ceny a kvality a snadnou údržbou. Výtky se objevují hlavně k ovládání varné desky, kdy některým uživatelům občas nefunguje ovládání a nezačne reagovat, ani když plochu varné desky umyli. Jiní ale tento problém nezmiňují.

Hlavní klady a zápory

Mezi největší klady indukční desky Whirlpool WL B1160 BF patří funkce 6. smyslu nabízející čtyři režimy přípravy jídla. Dobře řešené je i její ovládání, které je pro každou varnou zónu zvlášť. K hlavním záporům patří to, že desce chybí některé pokročilé funkce, jako časovač ECO nebo Stop and Go. A někteří uživatelé mají zkušenosti s tím, že ovládání někdy špatně reaguje.

 

Porovnání s alternativami

Pokud byste víc využili indukční varnou desku se čtyřmi plotýnkami s více funkcemi, jako je časovač ECO nebo funkce Stop and Go, doporučujeme Electrolux EIV634. Ta navíc umožňuje výběr napětí pro zapojení z hodnot 220, 230, 240 nebo 400 V. Upřednostňujete-li hlavně nízkou cenu, pak je dobrou volbou Electrolux EHH 6240 ISK. Nabízí sloučení varných zón nebo Booster pro dvě přední varné zóny, pokročilé funkce u ní ale nenajdete.

Závěrečné shrnutí

Indukční deska Whirlpool WL B1160 BF je skvělou volbou v případě, že hledáte dobrý kompromis mezi cenou a kvalitou. Má slušný výkon i funkci 6. smyslu s výběrem několika režimů vaření. Ale chybí jí některé pokročilé funkce, zejména časovač ECO nebo Stop and Go. Její ovládání je sice pohodlné díky rozdělení pro každou varnou zónu, ale někdy může špatně reagovat.

Pokud u indukční varné desky chcete co nejvíc funkcí při zachování pohodlného ovládání, je vhodnou alternativou Electrolux EIV634.

9 500 Kč Orientační cena
Autor: Kristýna Hašková | Datum: | Produkt: Whirlpool WL B1160 BF | Hodnocení: Velmi dobré

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Další recenze

Recenze Whirlpool WL B1160 BF

Whirlpool WL B1160 BF

9 500 Kč Orientační cena