Recenze indukční varné desky Gorenje IS645BG | Arecenze
Menu

Recenze a srovnání Gorenje IS645BG

84,9 % Celkové hodnocení

Nejlepší cena/výkon v kategorii Čtyřplotýnkové indukční varné desky

Klady

  • Automatické funkce
  • Booster na všech plotýnkách
  • Propojení varných zón

Zápory

  • Mírně vyšší cena
  • Chybí časovač ECO
  • Po přetečení se nevypne hned
9 100 Kč Orientační cena

Základní parametry

Čtyřplotýnkovou desku Gorenje IS645BG připojíte na napětí 230 V. Její příkon je poměrně vysoký, což je pro efektivní vaření nezbytné. V době psaní recenze (únor 2021) se průměrný příkon čtyřplotýnkových desek pohyboval kolem 7200 W, tuto desku je tedy možné klasifikovat jako mírně nadprůměrnou. Obvodový rám na ní nenajdete, což na jednu stranu usnadňuje údržbu, na straně druhé však na desce není nic, co by v případě přetečení zabránilo dalšímu šíření tekutin.

Co se rozměrů týče, nijak se neodchylují od běžných hodnot. Pokud vás zajímají přesná čísla, najdete je v nižších řádcích tabulky. Hmotnost je mezi ostatními deskami se čtyřmi plotýnkami o něco málo nižší, ale ani tento rozdíl není nijak výrazný.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Příkon (W)

7 360

Napětí (V)

230

Rám

Ne

Dětská pojistka

Ano

Pojistka proti přetečení

Ano

Indikátor zbytkového tepla

Ano

Automatické vypnutí

Ano

Sloučení varných zón

Ano

Booster

Všechny varné zóny

Časovač

Ano

Časovač ECO

Ne

Stop and Go

Ano

Výška (cm)

5,4

Šířka (cm)

60

Hloubka (cm)

52,5

Hmotnost (kg)

8,9

Vybavení a funkce

Funkčně si indukční deska Gorenje vede velmi dobře. Pro zvýšení bezpečnosti je vybavena dětskou pojistkou, indikátorem zbytkového tepla a funkcí automatického vypnutí v případě, že na ni zapomenete. Na každou z plotýnek můžete použít Booster pro krátkodobé zvýšení výkonu, k dispozici je také časovač. Tyto charakteristiky jsou však dnes považované spíš za základ.

Z pokročilejších funkcí, které nebývají samozřejmostí, deska nabídne ochranu proti přetečení – pokud vám z hrnce něco vyteče, po 10 sekundách se všechny plotýnky vypnou. Těšit se můžete také z funkce Stop and Go, která vám umožní proces vaření pozastavit a po několika minutách se vrátit ke stejnému nastavení. Deska umožňuje také propojení varných zón do jedné velké. To se hodí, pokud například rádi osmahnete cibulku v přímo v pekáči, než jej dáte do trouby.

Třešničkou na dortu jsou automatické funkce. Deska disponuje programem pro rychlé uvedení vody do varu a následné udržení teploty, programem pro pomalé vaření, při grilování masa je možné nastavit úroveň výkonu podle požadovaného stupně propečení. Nechybí ani funkce udržování teploty nebo šetrného rozmrazování.

Závěr

Čtyřplotýnkovou varnou desku Gorenje můžeme směle doporučit i nadšeným kuchařům a větším rodinám. O efektivní nahřívání se postará vysoký příkon, funkce Booster pro každou plotýnku zvlášť nebo možnost spojit dvě varné zóny do jedné velké. Deska disponuje jak základními funkcemi, tak i několika automatickými programy pro pomalé vaření, udržování teploty nebo nastavení výkonu dle požadované úrovně propečení steaku. Zejména ty jsou v uživatelských recenzích pozitivně kvitované. Nechybí ani rozšířené zabezpečení, takže deska je vhodná i do domácnosti s malými dětmi. Co však chybí, je funkce ECO časovače, která by šetřila energii zužitkováním zbytkového tepla. Ta je ovšem výsadou dražších modelů.

Pokud však ve vaší domácnosti automatické programy nevyužijete, není důvod, proč za ně zbytečně utrácet peníze. Vašim potřebám možná poslouží o několik tisíc levnější model Electrolux EHH 6240 ISK.

 

9 100 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Gorenje IS645BG | Hodnocení: 84,9 %
Eliška srovnává a hodnotí produkty už řadu let, od velkých domácích spotřebičů po drobnosti, jako jsou knihy nebo fény na vlasy. Kategorie indukčních sporáků se ujala před více než třemi lety, i v soukromém životě už před lety propadla kouzlu vaření na indukci. Ve své práci se snaží jít do hloubky, vysvětlí vám tak nejen, podle čeho indukční desku vybírat, ale také jak indukce funguje a co od tohoto způsobu vaření očekávat. Při rozhodování vám může pomoci také její srovnání indukčních sporáků nebo plynových varných desek.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Gorenje IS645BG

Gorenje IS645BG

9 100 Kč Orientační cena