Menu

Recenze a srovnání Gorenje IS645BG

Doporučujeme Při nákupu v kategorii čtyřplotýnkových indukčních desek

Datum doporučení: Únor 2021

84,9 % Celkové hodnocení
  • Automatické funkce
  • Booster na všech plotýnkách
  • Propojení varných zón
  • Mírně vyšší cena
  • Chybí časovač ECO
  • Po přetečení se nevypne hned
9 100 Kč Orientační cena

Základní parametry

Čtyřplotýnkovou desku Gorenje IS645BG připojíte na napětí 230 V. Její příkon je poměrně vysoký, což je pro efektivní vaření nezbytné. V době psaní recenze (únor 2021) se průměrný příkon čtyřplotýnkových desek pohyboval kolem 7200 W, tuto desku je tedy možné klasifikovat jako mírně nadprůměrnou. Obvodový rám na ní nenajdete, což na jednu stranu usnadňuje údržbu, na straně druhé však na desce není nic, co by v případě přetečení zabránilo dalšímu šíření tekutin.

Co se rozměrů týče, nijak se neodchylují od běžných hodnot. Pokud vás zajímají přesná čísla, najdete je v nižších řádcích tabulky. Hmotnost je mezi ostatními deskami se čtyřmi plotýnkami o něco málo nižší, ale ani tento rozdíl není nijak výrazný.

Tabulka zobrazuje přehled nejdůležitějších parametrů

Parametr Tento produkt
Příkon (W) 7 360
Napětí (V) 230
Rám Ne
Dětská pojistka Ano
Pojistka proti přetečení Ano
Indikátor zbytkového tepla Ano
Automatické vypnutí Ano
Sloučení varných zón Ano
Booster Ano
Časovač Ano
Časovač ECO Ne
Stop and Go Ano
Výška (cm) 5,4
Šířka (cm) 60
Hloubka (cm) 52,5
Hmotnost (kg) 8,9

Vybavení a funkce

Funkčně si indukční deska Gorenje vede velmi dobře. Pro zvýšení bezpečnosti je vybavena dětskou pojistkou, indikátorem zbytkového tepla a funkcí automatického vypnutí v případě, že na ni zapomenete. Na každou z plotýnek můžete použít Booster pro krátkodobé zvýšení výkonu, k dispozici je také časovač. Tyto charakteristiky jsou však dnes považované spíš za základ.

Z pokročilejších funkcí, které nebývají samozřejmostí, deska nabídne ochranu proti přetečení – pokud vám z hrnce něco vyteče, po 10 sekundách se všechny plotýnky vypnou. Těšit se můžete také z funkce Stop and Go, která vám umožní proces vaření pozastavit a po několika minutách se vrátit ke stejnému nastavení. Deska umožňuje také propojení varných zón do jedné velké. To se hodí, pokud například rádi osmahnete cibulku v přímo v pekáči, než jej dáte do trouby.

Třešničkou na dortu jsou automatické funkce. Deska disponuje programem pro rychlé uvedení vody do varu a následné udržení teploty, programem pro pomalé vaření, při grilování masa je možné nastavit úroveň výkonu podle požadovaného stupně propečení. Nechybí ani funkce udržování teploty nebo šetrného rozmrazování.

Závěr

Čtyřplotýnkovou varnou desku Gorenje můžeme směle doporučit i nadšeným kuchařům a větším rodinám. O efektivní nahřívání se postará vysoký příkon, funkce Booster pro každou plotýnku zvlášť nebo možnost spojit dvě varné zóny do jedné velké. Deska disponuje jak základními funkcemi, tak i několika automatickými programy pro pomalé vaření, udržování teploty nebo nastavení výkonu dle požadované úrovně propečení steaku. Zejména ty jsou v uživatelských recenzích pozitivně kvitované. Nechybí ani rozšířené zabezpečení, takže deska je vhodná i do domácnosti s malými dětmi. Co však chybí, je funkce ECO časovače, která by šetřila energii zužitkováním zbytkového tepla. Ta je ovšem výsadou dražších modelů.

Pokud však ve vaší domácnosti automatické programy nevyužijete, není důvod, proč za ně zbytečně utrácet peníze. Vašim potřebám možná poslouží o několik tisíc levnější model Electrolux EHH 6240 ISK.

 

9 100 Kč Orientační cena
Autor: Eliška Srncová | Datum: | Produkt: Gorenje IS645BG | Hodnocení: 84,9 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Pokud potřebujete odpověď co nejdříve, napište na facebook skupinu, kde radí i další uživatelé a odborníci.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Gorenje IS645BG

Gorenje IS645BG

9 100 Kč Orientační cena