Menu

Jablotron Nanny BM 02 – Recenze, testy a srovnání

Velmi dobré Celkové hodnocení

Nejlepší cena/výkon v kategorii Monitory dechu

Klady

  • Český výrobek
  • Prodlužovací kabel dlouhý 5 m
  • Snadná instalace
  • Dlouhá výdrž baterie

Zápory

  • Pouze jedna deska v balení
  • Zvuková signalizace zapnutí může vzbudit miminko
2 500 Kč Orientační cena

Monitor dechu Jablotron Nanny BM02 se vyznačuje vysokou spolehlivostí a patří spolu s monitorem Babysense 2 k nejprodávanějším monitorům na trhu. Jeho předností je dostupnější cena, v balení ale naleznete pouze jednu snímací desku.

Základní charakteristiky

Monitor se skládá ze snímací desky o rozměrech 500 × 305 mm a vyhodnocovací jednotky, která funguje na 2 tužkové baterie. Ty jsou součástí balení a monitor je tak okamžitě připraven k použití.

Během používání si můžete všimnout zelené signalizace kontrolky dechu, která bliká ve chvíli, kdy zaznamená pohyb. Z toho důvodu je nezbytné, aby se postýlka s monitorem nedotýkala vaší postele. Monitor by tak mohl zaznamenat vaše dýchací pohyby a nefungoval by správně. Nezaznamená-li monitor dechové pohyby, po několika sekundách začně zvukově sagnalizovat upozornění.

Parametr Tento produkt
Počet desek v balení

1

Rozměry desek (mm)

500 × 305

Zdravotní certifikace

Ano

Výdrž baterie

6 měsíců

Indikátor vybitých baterií

Ano

Funkce zpětného přehrání

Ne

Vibrace

Ne

Hlasitost alarmu (dB)

80

Hodnocení odborníků a dalších uživatelů

Díky certifikaci je Jablotron Nanny BM02 využíván i odborníky ve zdravotnictví a narazíte na něj například v mnoha porodnicích. Uživatelé si chválí snadné zapojení i ovládání. Oceňováno je také minimum falešných poplachů, které by zbytečně plašily dítě i rodiče. I když dříve spoustu uživatelů kupovalo monitor tzv. z druhé ruky, dnes dává většina rodičů přednost novému monitoru. Důvodem je především záruka správné funkce monitoru.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Mezi výhody Jablotron Nanny BM02 můžeme řadit kabel dlouhý 5 metrů, který umožňuje umístit vyhodnocovací jednotku dále od postýlky. K dalším benefitům patří indikátor vybití baterie, který vás včas upozorní na nutnost výměny. Nestane se tak, že by vás vybitá baterie překvapila.

Jako nevýhodu můžeme označit přítomnost pouze jedné snímací desky. Budete-li chtít miminko uspat třeba v jiné postýlce, bude třeba desku přestěhovat. Druhý kus desky se ale dá dokoupit a pokud ve většině případů spí dítě ve své postýlce, druhá destička vám ani chybět nemusí.

Při zapnutí monitoru počítejte se slabým zvukovým signálem, který není nijak výrazný, těžce uspané miminko by ale mohl vzbudit. Osvědčilo se nám při zapínání monitoru překrýt dlaní malý reproduktor, což zvuk utlumilo na téměř neslyšitelný.

Porovnání s alternativami

Hledáte-li model s větším počtem snímacích desek, Babysense 2 má v balení 2 kusy. To je také jeden z důvodů jeho vyšší ceny. Tento monitor se od Jablotron Nanny BM02 liší také jiným designem vyhodnocovací jednotky, která se zapíná jiným způsobem a nevydává při zapnutí žádný zvuk. Rozdíly však nejsou velké a oba monitory si jsou velice podobné.

Závěrečné shrnutí

Deskový monitor dechu Jablotron Nanny BM02 patří mezi špičkové certifikované produkty, které pomohou hlídat dýchání nejmenších dětí a upozorní na případnou zástavu dechu. Alternativou může být dražší Babysense 2, který má v balení 2 monitorovací destičky.

 

2 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Jablotron Nanny BM 02 | Hodnocení: Velmi dobré
Kateřina zjišťuje informace o monitorech dechu a dalším dětském zboží už více než pět let. Jako maminka dvou malých dětí má s řadou těchto produktů osobní zkušenosti a dokáže tak skvěle posoudit výhody a nevýhody jednotlivých výrobků. Nejprodávánější modely monitorů dechu denně využívala a měla tak možnost poznat jejich fungování do podrobna. Kromě monitorů dechu srovnávala také dětská nosítka. Zajímá se i o pomocníky do domácnosti a věnuje se tématům jako kuchyňské vařiče nebo elektrické kráječe chleba.

Diskuze, komentáře a vaše zkušenosti

Podělte se o svůj názor, dotaz a poraďte ostatním v moderované diskuzi. Naši redaktoři se také zapojují, ale odpovídají dle aktuální vytíženosti a časových možností. Pokud potřebujete naši odpověď, využijte spíše email.

Zapojte se do diskuze

Odeslat

Zveřejňujeme každý slušný a přínosný komentář.


Recenze Jablotron Nanny BM 02

Jablotron Nanny BM 02

2 500 Kč Orientační cena