Recenze Jackery SolarSaga 100 - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test Jackery SolarSaga 100

Výborné Celkové hodnocení

Top produkt v kategorii Solární nabíječky

Klady

  • Výkonné a rychlé nabíjení
  • Vysoká účinnosti (až 23 %)
  • Možnost nabíjet dvě zařízení
  • Dva stojany pro snadnou instalaci

Zápory

  • Vysoká cena
  • Vyšší hmotnost
7 500 Kč Orientační cena

Solární nabíječka Jackery SolarSaga 100 patří k nejvýkonnějším zařízením tohoto typu na trhu. Výkon 100 W ostatně hovoří za vše, neboť je vysoký i v porovnání s mnoha dalšími top produkty. Hodí se tedy na chalupy, chaty i pro kempování v přírodě, ale také jako efektivní záložní zdroj energie v případě výpadku proudu.

Základní charakteristiky

Jackery SolarSaga 100 zajišťuje vysokou rychlost přeměny energie ze slunečního světla s účinností až 23 %, a to díky technologii monokrystalických křemíkových solárních článků, které jsou vícevrstvé. Pro její provoz navíc nejsou nezbytně nutné pouze teplé letní dny, ale stejně efektivně funguje i během slunečních dní v průběhu jarních, podzimních a zimních měsíců. Používat ji tedy lze po celý rok nezávisle na venkovní teplotě.

Tato solární nabíječka zaujme i snadným přenášením (disponuje pogumovanou rukojetí) a nastavením, neboť je vybavena dvěma stojany. Proti ji lze umístit v podstatě na jakýkoli povrch. Za zmínku jistě stojí i stupeň krytí IP65, který Jackery SolarSaga 100 chrání před stříkající vodou (přesto byste ji neměli používat za deště). Opomenout každopádně nesmíme ani vysokou kompatibilitu či možnost nabíjet dvě malá zařízení najednou.

Parametr Tento produkt
Výkon (W)

100

Výstupní napětí (V)

18

Hmotnost (g)

4 690

Odolnost proti vlhkosti a prachu

Ano

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

Solární nabíječka Jackery SolarSaga 100 je velmi pozitivně hodnocena uživateli, kteří s ní mají dlouhodobé zkušenosti. Kvitováno je kvalitní zpracování, funkčnost, účinnost, ale také skladnost a zajímavý design, který lze při nákupu tohoto sortimentu rovněž zohlednit. Určité výtky naopak míří k vysoké pořizovací ceně. Ta skutečně není z nejnižších, právě naopak, na druhou stranu existují i výrazně dražší solární nabíječky.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Jackery SolarSaga 100 zaujme svým výkonem, vysokou rychlostí přeměny energie ze slunečního světla a velmi dobrou účinností. Kromě toho se snadno přenáší a instaluje a je vysoce odolná proti prachu a tryskající vodě. Navíc umožňuje nabíjet dvě zařízení najednou. Při nákupu ovšem musíte počítat s vyšší pořizovací cenou, stejně jako s poměrně vysokou hmotností. Tato solární nabíječka totiž váží téměř 5 kg.

Porovnání s alternativami

Solární nabíječka Jackery SolarSaga 100 bude zřejmě pro některé zájemce už příliš drahá. Pokud mezi ně nepatříte, na cenu nehledíte a potřebovali byste ještě výkonnější zařízení, doporučit vám můžeme model Jackery SolarSaga 200, který je velmi výkonný (200 W) a účinnost přeměny činí až 24,3 %. Je ovšem dvakrát dražší. Mezi levnější, ale velmi efektivní solární nabíječky naopak patří Crossio SolarPower 100 W, ač ani ta není laciná.

Závěrečné shrnutí

Jackery SolarSaga 100 doporučujeme všem, kdo hledají praktický zdroj energie do přírody, byť se vzhledem k vyšší hmotnosti poněkud pronese. Na druhou stranu se s ní manipuluje poměrně snadno a jednoduše se instaluje. Hlavní výhody jsou nicméně její výkonnost, rychlost, účinnost a odolnost, což jsou u tohoto sortimentu produktů nejdůležitější vlastnosti. Při nákupu se ovšem budete muset trošku „plácnout přes kapsu“.

7 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Jackery SolarSaga 100 | Hodnocení: Výborné
Petr Šindelář
Redaktor
Petr je zkušený redaktor, který navíc tráví spoustu volného času v přírodě. Nejenže si tedy o recenzovaných zařízeních dokáže najít všechny relevantní informace, ale sám velmi dobře ví, jak je důležité mít (nejen) při outdoorových aktivitách záložní zdroj energie. Za výtečné řešená přitom považuje právě solární nabíječky, které berou energii ze slunečního záření a mohou ji rovnou poskytovat dále.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Jackery SolarSaga 100

Jackery SolarSaga 100

7 500 Kč Orientační cena