Recenze JOTUL I 18 PANORAMA - Test 2023 | Arecenze.cz
Menu

Recenze a test JOTUL I 18 PANORAMA

Výborné Celkové hodnocení

Vítěz srovnání v kategorii Krbové vložky bez výměníku

Klady

  • Kvalitní litina
  • Oplach skla
  • Výborná výhřevnost
  • Velká dvířka
  • Renomovaná značka

Zápory

  • Vyšší cena
  • Méně recenzí
74 000 Kč Orientační cena

Základní informace

JOTUL I 18 PANORAMA představuje krbovou vložku bez výměníku z vyšší cenové kategorie. Na první pohled zaujme neobvyklým designem (modrý smalt) a litinovým provedením, díky kterým se bude hezky vyjímat v domácnostech v retro stylu. Litina jako použitý materiál zároveň přispívá k tomu, že má vložka vynikající vytápěcí schopnost (400 m3), hodí se tudíž i do větších domácností.

Výkon 10 kW není úplně nejvyšší, ale na vložku bez výměníku je to dostatečná hodnota. Vyvažuje to účinností 81 %. Tato hodnota obecně spadá mezi zlatý střed, nicméně mezi námi srovnávanými produkty jde o třetí nejvyšší. Dvířka se otevírají zepředu, což je v době psaní této recenze (březen 2023) nejběžnější způsob. Zajímavou funkcí je zde oplach skla, který je charakteristický pro vyšší cenové hladiny krbových vložek.

Hodnocení dalších odborníků a uživatelů

V době psaní této recenze (březen 2023) sice evidujeme k tomuto produktu menší počet uživatelských hodnocení, nicméně pokud bychom měli hodnotit značku jako takovou, Jøtul je nesmírně oblíbená. Zákazníci oceňují dlouhou životnost produktů a záruku 25 let, což se opravdu jen tak nevidí.

Hlavní klady, zápory a zajímavosti oproti jiným produktům

Silnou stránkou krbové vložky JOTUL I 18 PANORAMA je kvalitní zpracování, dlouhá životnost a výhřevnost použitého materiálu. Bezpochyby zaujme i svým designem a tím, že jsou dvířka opravdu velká a nabídnou krásný pohled na plameny uvnitř. Nezpochybnitelnou výhodou je také renomé značky Jøtul, která je ve světě krbových vložek ikonická. Za kvalitu si logicky připlatíte, což je asi největší nevýhoda tohoto modelu.

Porovnání s alternativami

Pokud byste si rádi pořídili litinovou krbovou vložku bez výměníku, ale váš rozpočet je omezený, můžete zkusit model I 400 CB od stejné značky. Je o něco levnější, což se promítá do nižšího výkonu (6 kW) a slabší vytápěcí schopnosti (216 m3). Nepostrádá ale funkci oplachu skla.

Pokud hledáte cenově dostupný model s výměníkem, můžete zkusit ROMOTOP HEAT W 2g 59.50.01. Disponuje výborným výkonem 16,9 kW a vynikající účinností spalování 87 %.

Závěrečné shrnutí

JOTUL I 18 PANORAMA je pečlivě zpracovaná litinová krbová vložka z vyšší cenové hladiny. Má slušnou účinnost spalování 81 %, takže nespotřebuje zbytečně mnoho paliva. Díky použité litině se hodí k vytápění prostor do 400 m3, což oceníte ve větších domech. Milovníky retro stylu určitě potěší svým designem a velkými dvířky, skrze které lze sledovat plameny uvnitř.

Zákazníkům, pro které je stěžejní nízká cena, lze doporučit Nordflam TRENT. Má slušný výkon 14 kW a rohové provedení.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Jotul

Výkon (kW)

10

Účinnost spalování (%)

81

Vytápěcí schopnost (m3)

400

Materiál

Litina

Způsob otevírání

Přední (boční)

Oplach skla

Ano

Výška (cm)

59,7

Šířka (cm)

74,6

Hloubka (cm)

60

Hmotnost (kg)

186

74 000 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: JOTUL I 18 PANORAMA | Hodnocení: Výborné
Dana Široká
Redaktorka
Dana je redaktorka, která se zajímá o aktuální trendy týkající se vytápění. Trh s krbovými vložkami má důkladně zmapovaný, proto ráda poradí, podle čeho vybrat vhodný typ, jak zvolit optimální výkon a čím v krbové vložce zatopit. Na našem webu se stará také o kotle na pelety, infrapanely, radiátory a přímotopy.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze JOTUL I 18 PANORAMA

JOTUL I 18 PANORAMA

74 000 Kč Orientační cena