Menu

Recenze a test Lamax T6

70,1 % Celkové hodnocení
 • Poměr cena/výkon
 • Možnost vložení velké paměťové karty
 • GPS v základu
 • Malý displej
 • Nižší snímkovací frekvence
 • Menší kapacita baterie
2 300 Kč Orientační cena
 • 6,0/10
  Hodnocení natáčení a úložiště
 • 8,1/10
  Hodnocení funkcí a vybavení
 • 70,1 %
  Celkové
  hodnocení

Souhrnné údaje 

Lamax T6 je klasická přední kamera do auta, která patří do kategorie zařízení s dobrým poměrem ceny a výkonu. Maximální rozlišení natáčení odpovídá nejrozšířenější kvalitě v rámci testu (prosinec 2019), tedy FullHD 1 920 x 1 080 pixelů. Úhel záběru 140° přibližně odpovídá standardu, naopak snímková frekvence je spíš nižší (30 fps), nemůžete tedy hlavně ve zpomaleném záběru očekávat plynulý záběr.

Tento model, podobně jako většina produktů na trhu, disponuje displejem. Zde je tato vychytávka menší, úhlopříčka měří pouze 1,5 palce.

Dobrá je naopak maximální velikost paměťového média, které můžete do kamery vložit. Pojme až 128GB microSD kartu. Model je vybavený samostatnou baterií s kapacitou 180 mAh, což je spíš nízká hodnota.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Typ

Klasická

Výrobce

Lamax

Rozlišení videa (px)

1920 x 1080

Úhel záběru (°)

140

0,00
Frekvence (fps)

30

0,00
Velikost displeje (")

1,5

0,00
Typ paměťové karty

Micro SD

Maximální kapacita paměťové karty (GB)

128

0,00
Baterie

Ano

Kapacita baterie (mAh)

180

0,00

Hodnocení funkcí a vybavení

Pokud se zaměříme na funkce kamery, můžeme ji pochválit. Nechybí automatické zapnutí při připojení zdroje, má také detekci pohybu, G-senzor, který uchrání záznam i například při nehodě, dále GPS modul, mikrofon i mód fotografování, což se hodí při dokumentaci nehody i v dalších případech. Kamera drží v magnetickém držáku, takže její použití i mimo vůz je snadné a pohotové.

Uživatel se v základní výbavě musí obejít bez detekce jízdních pruhů a rychlostních radarů.

Parametr Tento produkt Průměr všech námi srovnávaných produktů
Automatické zapnutí

Ano

Detekce pohybu

Ano

G-senzor

Ano

GPS modul v základní výbavě

Ano

Magnetický držák

Ano

Mikrofon

Ano

Detekce radarů v základní výbavě

Ne

Fotoparát

Ano

Detekce jídzních pruhů

Ne

Hodnocení dalších uživatelů

Uživatelé, kteří už kameru Lamax v autě vyzkoušeli, si cení hlavně nízkých pořizovacích nákladů a dobré funkčnosti. Kvitují také GPS v základní výbavě. Jako drobné negativum vidí malý displej. Tento fakt ale vychází z malých rozměrů modelu.

Naše hodnocení a závěr

Autokamera Lamax T6 je dobrou volbou pro uživatele, kteří hledají dobrý výkon za poměrně přívětivé pořizovací náklady. Model dokáže natáčet ve FullHD, což je běžné, bohužel ale nabídne pouze snímkovací frekvenci 30 fps. Úhel záběru 140° odpovídá standardu, videozáznam se dá nahrávat na microSD kartu o velikosti až 128 GB, což je dobrý parametr. Kamera má spíše menší rozměry, a to se odráží také na menší velikosti displeje, který má úhlopříčku jen 1,5 palce. Kamera je upevněna v magnetickém držáku, jde tedy použít i bez napájení v autě. K tomu slouží vestavěný akumulátor, který má ale kapacitu pouze 180 mAh, což není moc. Model má celkem slušnou funkční výbavu, můžete využít automatické spuštění, detekci pohybu, G-senzor, mikrofon nebo funkci fotografování. Velkou výhodou je GPS modul přímo v základní výbavě, naopak chybí detekce radarů a jízdních pruhů, ty se ale objevují u menšiny produktů.

Pokud je pořizovací cena vaším hlavním parametrem, na trhu najdete ještě levnější modely. Jedním z nich je například Xiaomi Yi Dash Camera.

2 300 Kč Orientační cena
Autor: Odborná redakce | Datum: | Produkt: Lamax T6 | Hodnocení: 70,1 %

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Dobrý den, autokameru jsem koupil před necelým rokem, momentálně se mi ale obraz vždy po zapnutí sekne a dál s tím nic nejde dělat, když ale vyndám SD kartu, opět funguje, zkoušel jsem i jinou kartu ale problém se opakuje.

Michal Novosad

Dobrý den, problém může být v tom, že používáte nepodporovanou paměťovou kartu. Překontrolujte specifikaci podporovaných paměťových karet (hlavně co se týče maximální velikosti úložiště). Jestliže problém stále přetrvává, pak doporučujeme kontaktovat prodejce a případně produkt reklamovat.

Daniel Černý, redaktor

Dobrý den.
Když zastavím na semaforu nebo v koloně, nahrávání se zastaví. Spustí se znovu při rozjetí. Je možné, aby kamera nahrávala neustále?
Díky za odpověď.

Dobrý den, kamera je závislá na napájení z vozidla. Proto pokud zastavíte a vypnete motor, kamera automaticky zastaví nahrávání a poté se vypne. Vyřešit se to dá, pokud máte v autě ještě jinou zástrčku, která má stálé napájení. V tomto případě ale nesmíte zapomenout kameru odpojit, když z auta odcházíte.

Daniel Černý, redaktor

Dobrý den, jak mám naformátovat kartu? Dá se to udělat při připojení na PC? Nebo musím počkat do úplného nabití? Děkuji mnohokrát!

Marin Velčev

Dobrý den. Kartu (microSDHC, max 128 GB, třídy 10 a vyšší) je potřeba naformátovat přímo v kameře. Vkládání a vyndávání karty je potřeba dělat ve vypnutém stavu. Osobně bych formátování dělal s kamerou odpojenou od počítače s úrovní nabití dostatečnou pro tento úkon. Formátování by ale nemělo být dlouhé, takže baterie nemusí být nabitá doplna. Formátování najdete v Nastavení (Dash cam settings) pod položkou Format dash cam SD card.

Daniel Černý, redaktor

Dobrý den, nabije se někdy lamax t6 baterie do plna? Nebo se nabíjí pořád?
Děkuji

Monika Sikorová

Dobrý den. V případě, že baterie není plně nabitá a zároveň je připojená k elektřině, začne její dobíjení na plnou hodnotu. Po jejím dosažení by měla kamera fungovat čistě z elektrické energie, kterou získává připojením v autě.

Daniel Černý, redaktor

Dobrý den,
používám tuto kameru již přes rok a poslední dobou mi po rozjetí vypadne nahrávání a zobrazí se rychlost jízdy. Po vypnutí se opět rozjede obraz. Vypadávání je nepravidelné, někdy 3x za jízdu, jindy třeba 3 dny nic. Nevíte jak se toho zbavit? Děkuji.

Miroslav Jelínek

Dobrý den,
pomoci by mohlo uvedení kamery do továrního nastavení. V manuálu výrobce vyhledejte, jak se do továrního nastavení dostat (factory settings/factory reset/hard reset). Uvedením do továrního nastavení může dojít ke smazání dat. Pokud tato operace nepomůže a problémy budou pokračovat, doporučuji kameru reklamovat u prodejce.

Jakub Gulec, redaktor

Dobrý den, mám auto kameru lamač T6 a po zhruba ročním provozu v autě mi po nastartování motoru začne blikat obraz a kamera se sama vypíná a zapíná, zkoušel jsem jiný kabel i jinou nabíječku ale problém přetrvává i při zkoušce mimo vozidlo. Prosím o radu. Děkuji Vám.

Kadlec Tomáš

Dobrý den,
problémů mohlo nastat hned několik, od přepětí v napájení, až po vymrznutí kamery zapomenuté v autě. Také může jít o závadu z výroby. Kameru doporučujeme reklamovat.

Jakub Gulec, redaktor

Jak dlouho funguje na vestavěnou baterii?

Jarek

Dobrý den,
Lamax T6 nemá baterii jako takovou, ale tzv. superkondenzátor. Výdrž počítejte v řádu několika minut, obdobně jako je tomu u ostatních autokamer. Jediným účelem baterie či kondenzátoru je umožnit kameře uložit záznam v případě, že se při nehodě poškodí napájení.

Jakub Gulec, redaktor

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Již se neprodává

Recenze Lamax T6

Lamax T6

2 300 Kč Orientační cena