Menu

Recenze a srovnání Xiaomi Yi Dash Camera

74,5 % Celkové hodnocení

Také nás zaujalo v kategorii Kamery do auta

Klady

  • Vysoká obnovovací frekvence
  • Solidní světelnost objektivu
  • Výborná cena

Zápory

  • Některé funkce schází
  • Nižší kvalita provedení
  • Chybí GPS
1 500 Kč Orientační cena

Souhrnné údaje

Xiaomi Yi Dash Camera patří do nižší cenové kategorie, lze od ní však vedle základní výbavy očekávat i něco navíc. Kamera pracuje s rozlišením 1 920 x 1 080 pixelů, což je rozlišení v této cenové hladině průměrné. Za poměrně zajímavý lze považovat údaj o světelnosti objektivu. Ten se pyšní hodnotou f/1,8. I když se tento objektiv neřadí mezi nejsvětelnější v kategorii, se šerem si poradí dobře.

Úhel záběru, pod kterým bude toto video vznikat, činí 165°, je tedy pravděpodobné, že kromě samotného dění na silnici kamera zachytí i to, co se děje na chodníku, nebo jaké značení je kolem silnice. Co se zrovna úhlu záběru týče, není třeba se hnát za co nejvyššími čísly. Video ale jinak bude plynulé, což zajišťuje 60 fps, což je frekvence snímání, kterou se zabývají i filmaři a všichni, kteří pracují s pohyblivým obrazem.

Do kamery od výrobce Xiaomi můžete vložit Micro SD, paměťové médium, které pojme až 64 GB materiálu. To je vcelku dostatečná hodnota, vymyká se standardu 32 GB, který u našich hodnocených kamer najdete nejčastěji. Takto velký prostor vám dovolí nahrát i přes 20 hodin jízdy. Kamera má také baterii o kapacitě 240 mAh. Velikost displeje je úměrná velikosti přístroje, 2,7″ ale stejně nejspíš plně nevyužijete.

Parametr Tento produkt
Výrobce

Xiaomi

Typ

Klasická

Rozlišení videa přední kamery (px)

1 920 x 1 080

Rozlišení videa zadní kamery (px)

Bez zadní kamery

Úhel záběru přední kamery (°)

165

Úhel záběru zadní kamery (°)

Bez zadní kamery

Světelnost objektivu (f/xx)

1,8

Počet snímků za sekundu (FPS)

60

Optická stabilizace

Ne

Velikost displeje (")

2,7

Paměťová karta (GB)

64

Baterie

Ano

Kapacita baterie (mAh)

240

Šířka (mm)

74

Výška (mm)

52,4

Hodnocení funkcí a vybavení

V rámci souhrnných parametrů kamera do auta Xiaomi Yi Dash Camera obstála vcelku dobře. Při hodnocení dalšího vybavení a funkcí jsme ale narazili. Kamera má sice všechny standardní prvky, které měly ostatně všechny recenzované modely, jedná se o automatické zapnutí, G-senzor, mikrofon a fotoaparát, z prvků navíc měla pouze jednu, detekci jízdních pruhů.

Kamera nemá detekci pohybu, takže nesleduje pohyb kolem zaparkovaného auta, nemá v základu GPS modul a nedetekuje radary.

Parametr Tento produkt
WiFi

Ano

GPS

Ne

Automatické zapnutí

Ano

Detekce pohybu

Ne

G-senzor

Ano

Magnetický držák

Ano

Mikrofon

Ne

Fotoaparát

Ano

Detekce radarů

Ne

Detekce jízdních pruhů

Ano

Hodnocení dalších uživatelů

Na základě pár desítek recenzí od dlouhodobých či krátkodobých uživatelů kamery Xiaomi Yi Dash Camera se lze utvrdit v tom, že za vcelku přijatelnou cenu dostanete kameru, která nahrává kvalitní videa ve dne i v noci za zhoršených viditelných podmínek. Uživatelé si pochvalují i široký úhel záběru. Jak jsme očekávali, některým chybí detekce radarů a GPS.

Naše hodnocení a závěr

Kamera Xiaomi Yi Dash Camera ve své cenové kategorii rozhodně nedělá ostudu. Základní parametry má všechny na jedničku. Nahrává plynulá videa ve velkém rozlišení pod více než dostatečným úhlem záběru, má i standardní funkce jako automatické zapnutí nebo třeba fotoaparát, abyste mohli pořídit detailní snímky z případné nehody. Nemá toho už ale mnoho navíc.

Má detekci jízdních pruhů, už ale neumí rozpoznávat radary kolem silnice, nemá GPS ani detekci pohybu. Pokud ale nepotřebujete zaznamenávat přesně trasu jízdy a dodržovat předpisy zvládáte i bez upozornění na případný radar, věříme, že vás kamera na cestách nezklame. Pokud GPS potřebujete, nebo chcete mít přehled o radarech, podívejte se jinde v našem srovnávacím testu kamer do auta. V této cenové kategorii tohle má například MIO MiVue C330.

1 500 Kč Orientační cena
Autor: | Datum: | Produkt: Xiaomi Yi Dash Camera | Hodnocení: 74,5 %
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza je redaktorka, která ráda zkoumá věci do hloubky a dané téma si detailně prostuduje. Díky tomu vám snadno poradí, na co se zaměřit při výběru kamery do auta, jaké funkce byste neměli vynechat a jaké je nejlepší upevnění kamery. Kromě autokamer se u nás věnuje tématům, jako jsou klasické vysavače, žehličky či cyklotrenažéry.

Diskuze, poradna a vaše zkušenosti

Zeptejte se na cokoliv, co vás zajímá, a naši redaktoři vám odpoví v moderované diskuzi. Můžete také poradit ostatním, nebo se podělit o svoji zkušenost.

Položte dotaz

Odpovědět na dotaz

Nenašli jste v diskuzi odpověď? Zeptejte se a naše redakce na praktické a zajímavé dotazy najde odpověď.


Další recenze

Recenze Xiaomi Yi Dash Camera

Xiaomi Yi Dash Camera

1 500 Kč Orientační cena